VK Spartak UJS Komárno

Po Final Four zajtra opäť na extraligu!


17. 2. 2017

Po Final Four zajtra opäť na extraligu!

Slovenský pohár vo volejbale skončil v rukách Prešova, ktorý vo finále zdolal Nitru. Na najvyššej úrovni však reprezentoval naše mesto aj volejbalový klub VK Spartak UJS Komárno, ktorý šíril dobré meno na finálovom turnaji v Starej Ľubovni. A to veru môžeme považovať pri kvalite tohtoročnej ligy za veľký úspech. Pohár je za nami, už v sobotu privítame v extraligovom zápase VK KDS Šport Košice.

 

wholesale inkjet photo paper wholesale inkjet paper inkjet photo paper manufacturers inkjet paper manufacturers cheap inkjet paper cheap inkjet photo paper


Slovenský pohár, Stará Ľubovňa, 1. semifinále mužov:
VKP Bystrina SPU Nitra - VK Spartak UJS Komárno 3:0 (19, 21, 25)
Zápas trval: 78 minút, rozhodovali: P. Malík a P. Höger, 500 divákov.
Nitra: Kubš 12, Ludha 10, Rehák 18, Grut 6, Kašper 6, Zaťko 3, libero Turis (Hollý 0, Horník 0, Malina 0). Tréner: M. Kardoš.
Komárno: Stefanovič 0, Janušek 2, Demčák 5, Ilič 19, Hrušík 4, M. Hukel 7, libero Pápai (Halanda 9, Sťahuliak 3, Podstupka 0). Tréner: M. Palgut.

Nitra začala lepšie a v úvode si vypracovala náskok 5:2. Komárno znížilo na rozdiel jedného bodu, ale viac im zverenci Mareka Kardoša nedovolili. Po dvoch blokoch Ludhu vyhrával úradujúci majster už 11:6. Komárno sa dostalo na dostrel v polovici setu, keď Ilič upravil na 13:16. Nitra však mala navrch, lepšie podávala, bránila aj útočila a prvý set vyhrala 25:19.

V druhom sete Komárno viedlo 6:4, ale Nitra fantasticky bránila v poli a trpezlivou hrou otočila skóre na 10:8 vo svoj prospech. Komárno potom vyrovnalo na 11:11, ale v druhej časti setu spravilo viacero chýb, na druhej strane Nitra pokračovala v konsolidovanom výkone a postupe viedla 18:13. Koncovku Nitra zvládla a druhý set vyhrala 25:21.
Komárno pri servise Srba Iliča viedli v treťom sete 11:9. Nitra však odpovedala blokmi Kašpera a Reháka a otočili na 13:11. Najvyrovnanejší set sa dostal až do koncovky, v ktorej tím z juhu Slovenska viedol 22:20 po útoku Hukela. V koncovke sa však napokon presadila Nitra, ktorá vyhrala tretí set 27:25 a postúpila do finále.
Povedali po zápase:
Marek Kardoš, tréner Nitry: "Dobre sme čítali hru až na to postavenie, keď bol Ilič zadný. Celkovo sme však mali 13 blokov, urobili sme minimum chýb a až na niektoré stredné pasáže, keď nám zbytočnými chybami na príjme, sme spokojní. Nebol to fyzicky náročný duel, ušetrili sme sily a tešíme sa na finále."
Miroslav Palgut, tréner Komárna: "Nitru sme potrápili len v treťom sete. V prvom a druhom sme bohužiaľ nehrali to, na čo máme a čo by sme mohli hrať. Mrzí ma, že v každom zápase sme doteraz uhrali aspoň jeden set a teraz sa nám to nepodarilo. V druhom sete nám padlo veľa ulievok a lôpt, ktoré by sme na tejto úrovni mali vyriešiť. Tým pádom sme nemali šancu. Nitra je veľmi dobrá v obrane, ale hrá je toľko, koľko jej súper dovolí. Súper dobre čítal nášho nahrávača a často sme útočili proti kompaktnej obrane. Nitra mala v prvom sete šesť blokov, čo je veľa."
Igor Rehák, univerzál Nitry: "Každý nás dáva do úlohy favorita, ale každý zápas je iný. Myslím, že to bolo celkom vyrovnané až na koncovky. Spravili sme menej chýb a lepšie sme bránili a to podľa mňa rozhodlo. V koncovke tretieho setu sme doťahovali dvojbodovú stratu, ale otočili sme to a tešíme sa z postupu do finále."

Určite nezabudnite prísť v sobotu so začiatkom o 18.00 hodine do komárňanskej športovej haly! V extraligovom súboji privítame VK KDS Šport Košice, ktorý je zároveň aj našim tabuľkovým susedom v nadstavbovej skupine o 1.-5.miesto. Bude sa teda na čo pozerať, čaká nás napínavý, dramatický a určite aj kvalitný volejbal! Komárno, do toho!

Wiggle discount Joules vouchers Ann Summers coupons Footasylum student promotion code


Generálni sponzori klubu:
Mesto Komárno Univerzita Jána Selyeho COM-therm Belatti Rieker Lafer