VK Spartak UJS Komárno

Po Final Four zajtra opäť na extraligu!


17. 2. 2017

Po Final Four zajtra opäť na extraligu!

Slovenský pohár vo volejbale skončil v rukách Prešova, ktorý vo finále zdolal Nitru. Na najvyššej úrovni však reprezentoval naše mesto aj volejbalový klub VK Spartak UJS Komárno, ktorý šíril dobré meno na finálovom turnaji v Starej Ľubovni. A to veru môžeme považovať pri kvalite tohtoročnej ligy za veľký úspech. Pohár je za nami, už v sobotu privítame v extraligovom zápase VK KDS Šport Košice.

 


Slovenský pohár, Stará Ľubovňa, 1. semifinále mužov:
VKP Bystrina SPU Nitra - VK Spartak UJS Komárno 3:0 (19, 21, 25)
Zápas trval: 78 minút, rozhodovali: P. Malík a P. Höger, 500 divákov.
Nitra: Kubš 12, Ludha 10, Rehák 18, Grut 6, Kašper 6, Zaťko 3, libero Turis (Hollý 0, Horník 0, Malina 0). Tréner: M. Kardoš.
Komárno: Stefanovič 0, Janušek 2, Demčák 5, Ilič 19, Hrušík 4, M. Hukel 7, libero Pápai (Halanda 9, Sťahuliak 3, Podstupka 0). Tréner: M. Palgut.

Nitra začala lepšie a v úvode si vypracovala náskok 5:2. Komárno znížilo na rozdiel jedného bodu, ale viac im zverenci Mareka Kardoša nedovolili. Po dvoch blokoch Ludhu vyhrával úradujúci majster už 11:6. Komárno sa dostalo na dostrel v polovici setu, keď Ilič upravil na 13:16. Nitra však mala navrch, lepšie podávala, bránila aj útočila a prvý set vyhrala 25:19.

V druhom sete Komárno viedlo 6:4, ale Nitra fantasticky bránila v poli a trpezlivou hrou otočila skóre na 10:8 vo svoj prospech. Komárno potom vyrovnalo na 11:11, ale v druhej časti setu spravilo viacero chýb, na druhej strane Nitra pokračovala v konsolidovanom výkone a postupe viedla 18:13. Koncovku Nitra zvládla a druhý set vyhrala 25:21.
Komárno pri servise Srba Iliča viedli v treťom sete 11:9. Nitra však odpovedala blokmi Kašpera a Reháka a otočili na 13:11. Najvyrovnanejší set sa dostal až do koncovky, v ktorej tím z juhu Slovenska viedol 22:20 po útoku Hukela. V koncovke sa však napokon presadila Nitra, ktorá vyhrala tretí set 27:25 a postúpila do finále.
Povedali po zápase:
Marek Kardoš, tréner Nitry: "Dobre sme čítali hru až na to postavenie, keď bol Ilič zadný. Celkovo sme však mali 13 blokov, urobili sme minimum chýb a až na niektoré stredné pasáže, keď nám zbytočnými chybami na príjme, sme spokojní. Nebol to fyzicky náročný duel, ušetrili sme sily a tešíme sa na finále."
Miroslav Palgut, tréner Komárna: "Nitru sme potrápili len v treťom sete. V prvom a druhom sme bohužiaľ nehrali to, na čo máme a čo by sme mohli hrať. Mrzí ma, že v každom zápase sme doteraz uhrali aspoň jeden set a teraz sa nám to nepodarilo. V druhom sete nám padlo veľa ulievok a lôpt, ktoré by sme na tejto úrovni mali vyriešiť. Tým pádom sme nemali šancu. Nitra je veľmi dobrá v obrane, ale hrá je toľko, koľko jej súper dovolí. Súper dobre čítal nášho nahrávača a často sme útočili proti kompaktnej obrane. Nitra mala v prvom sete šesť blokov, čo je veľa."
Igor Rehák, univerzál Nitry: "Každý nás dáva do úlohy favorita, ale každý zápas je iný. Myslím, že to bolo celkom vyrovnané až na koncovky. Spravili sme menej chýb a lepšie sme bránili a to podľa mňa rozhodlo. V koncovke tretieho setu sme doťahovali dvojbodovú stratu, ale otočili sme to a tešíme sa z postupu do finále."

Určite nezabudnite prísť v sobotu so začiatkom o 18.00 hodine do komárňanskej športovej haly! V extraligovom súboji privítame VK KDS Šport Košice, ktorý je zároveň aj našim tabuľkovým susedom v nadstavbovej skupine o 1.-5.miesto. Bude sa teda na čo pozerať, čaká nás napínavý, dramatický a určite aj kvalitný volejbal! Komárno, do toho!


Generálni sponzori klubu:
Mesto Komárno Univerzita Jána Selyeho COM-therm Belatti Rieker Lafer