VK Spartak UJS Komárno

Zostal nám boj o piate miesto!

24. 3. 2017

Komárňanskí volejbalisti nezvládli rozhodujúci zápas štvrťfinále play-off na košickej pôde, keď dobre rozohratý zápas a vedenie 2:0 nevyužili a napokon sme prehrali v tajbrejku. Tým pádom Komárnu zostal boj v skupine o 5.-8.miesto, najprv sa však stretneme s Trenčínom o boj o konečné piate miesto.

Extraliga mužov, štvrťfinále - 3. zápas:
VK KDS Šport Košice - VK Spartak UJS Komárno 3:2 (-22, -19, 15, 19, 10)
Zápas trval: 118 minút, rozhodovali: Vaško, Andrejčák, 450 divákov.
/na zápasy 2:1, postúpili Košice/
Košice: Kasperkevič 1, Jakubov 19, Kríž 12, Lamanec 8, M. Sopko ml. 14, Bališin 1, liberá Vitko a Haky (Smolej 8, Šompľak 0, Labik 10). Tréner: R. Vlkolinský.
Komárno: Stefanovič 3, Janušek 16, Kazmierczak 3, Ilič 20, Halanda 5, M. Hukel 8, Pápai (Demčák 1, Hrušík 2, Podstupka 0, Sťahuliak 2). Tréner: M. Palgut.
Povedali po zápase:
Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Komárno nehralo nič čo by sme nečakali v prvých dvoch setoch sme im dovolili takmer všetko a nebolo to o ich hre, ale o našom slabom výkone. Keď sme sa konečne zobudili 3 jasné sety v náš prospech rozhodli, že postupujeme do boja o medaily."
Miroslav Palgut, tréner Komárna: "Dva sety sme mali Košice pod kontrolou, dobre sme začali aj tretí set, urobili sme tri technické chyby, dvoják na nahrávke dali sme loptu zadarmo na druhú stranu, domáci sa chytili, začali lepšie podávať, my sme prestali prihrávať a už sme ich nevedeli zastaviť a ten zápas otočili."

Žiaľ, túto sezónu Komárno u medaily bojovať nebude. Rozhodol o tom kľúčový zápas štvrťfinále v Košiciach, keď víťaz tohto duelu postúpil do semifinále a zmeria si sily s Nitrou. A veru naši chalani k tomu boli veľmi blízko... Viedli sme totiž už 2:0 na sety a mali sme hru vo svojej moci. Ako to však vo volejbale býva, stačilo niekoľko nepresností v treťom sete a súper sa chytil. Bolo to tomu tak aj v tomto prípade, keď po niekoľkých loptách sa Košice chytili až tak, že nielen otočili vývoj tretieho setu, ale ho aj vyhrali a potom už boli takpovediac nezastaviteľní. Komárno sa síce snažilo, no na rozbehnutú hru východniarov to nestačilo a ťahali sme za kratší koniec aj v rozhodojúcom tajbrejku. Rozuzlenie teda prišlo až v piatom sete presne tak, ako sa najvyrovnanejšiu sériu štvrťfinále extraligy volejbalistov patrí. Sezóna však pre VK Spartak UJS Komárno nekončí. Budeme bojovať o 5. až 8.miesto a vo dvoch zápasoch sa stretneme s COP Trenčín. Víťaz tejto dvojice bude hrať o konečné 5.miesto proti víťazovi z dvojice TJ Spartak Myjava - TJ Slávia Svidník. Určite nám nie je jedno, ako družstvo skončí, preto príďte a povzbudzujte náš tím. Ozajstný fanúšik stojí pri tíme v dobrom, aj v zlom. Komárno, do toho!