VK Spartak UJS Komárno

Bitku v Komárne vyhrali Košice!


20. 2. 2017

Bitku v Komárne vyhrali Košice!

Volejbalisti Komárna privítali na svojej palubovke v sobotu svojho tabuľkového suseda z KOŠÍC. Po vyrovnanej bitke si v záverečnom finiši hostia uchmatli z juhu Slovenska dva body a po výhre 3:2 na sety to boli oni, ktorí sa mohli radovať z konečného triumfu.

 


Extraliga mužov:
7. kolo skupiny o 1.-5. miesto:

VK Spartak UJS Komárno - VK KDS Šport Košice 2:3 (-22, 19, 25, -22, -11)

Zápas trval: 128 minút, rozhodovali: Juráček, Sarka.
Komárno: Halanda 18, M. Hukel 8, Stefanovič 0, Janušek 2, Demčák 2, Ilič 27, libero Pápai (Hrušík 13, Podstupka 2, Sťahuliak 2, Kazmierczak 3). Tréner: M. Palgut.
Košice: Jakubov 15, Kríž 9, Lamanec 17, M. Sopko ml. 16, Bališin 1, Šompľak 6, liberá Vitko a Haky (Smolej 0, Kasperkevič 1, Labik 2, Šimoňak 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Komárno vstúpilo do zápasu lepšie a vypracovalo si náskok 4:1, no Košičania sa súpera držali stále na dostrel. Okamžite po technickom oddychovom čase hostia otočili na 13:12, no domáci z 13:15 tiež získali vedenie 16:15 pri podaní Hrušíka. Vyrovnaný set vyústil až do dramatickej koncovky, kde bol stav 19:19, no hostia odskočili na 22:20 a tento malý náskok im stačil na zisk prvého setu.
Po vyrovnanom úvode druhého setu sa ako prví dostali do malého trháku domáci pri stave 10:6 a aj neskôr to boli domáci, ktorí diktovali tempo setu. Viedli v ňom už 15:11 a definitívu dali pri stave 19:13. A hoci pri stave 23:15 mali menšie problémy pri zakončení setu, nikto nepochyboval, že sa stane domácou korisťou.
Psychicky lepšie na tom po druhom sete bolo Komárno a potvrdilo to aj v úvode toho tretieho. Rýchlo si vybudovalo náskok 6:2, ale Košice bojovnosťou vyrovnali a 8:8. Potom sa domáci odpútali opäť na 10:8, vzápätí bolo 10:10, no zverenci Miroslava Palguta zabrali ešte viac a pri vedení 13:10 a 17:13 mali úspech na dosah. Komárnu nestačilo ani vedenie 19:15 na pokojné ukončenie setu, pretože nezlomní Košičania otočili na 23:21. V dramatickom závere predsa len zužitkovalo Komárno svoju miernu prevahu v tomto sete a využilo svoj štvrtý setbal a pri vedení 2:1 na sety mali navrch.
Vyrovnaný zápas pokračoval. Družstvá sa držali plece pri pleci, aj preto neprekvapil stav 6:6 alebo 10:10. Komárno sa ako prvé dostalo do trháku 13:10 a aj 14:11, päť bodov v rade však dostali Košice do hry. A keď viedli už 19:15, boli blízko tajbrejku. V tejto fáze sa pre zmenu nevzdalo Komárno a zo 16:21 stiahlo na 21:22. Košice však napokon koncovku zvládlo lepšie a išlo sa do tajbrejku.
Tam sa podľa očakávania hral taktiež vyrovnaný volejbal a mužstvá sa snažili nerobiť zbytočné chyby. Domáci viedli 7:5, ale súper otočil na 7:8 a aj keď bol stav 10:10 ako sa na pravú drámu patrí, od tohto momentu bodovali trikrát po sebe hostia, preto sa právom mohli tešiť zo zvládnutého záveru celého stretnutia.


Povedali po zápase:
Miroslav Palgut, tréner Komárna: "Ušiel nám prvý set, kde sme zo začiatku hrali veľmi dobre, no našou nekoncentrovanosťou piatimi chybami na útoku a piatimi pokazenými servismi sme dali príležitosť Košiciam. V druhom sete to bolo v poriadku, dostali sme sa do toho, ale potom opäť prišla naša nesústredenosť a Košice hrali následne dobre. My sme odišli totálne svojim morálom. Bol to z našej strany nezodpovedný výkon a som z nášho výkonu sklamaný. “
Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Myslím, že to bol atraktívny volejbal, hlavne pre divákov, pre nás trénerov to bol zápas dosť na zamyslenie. Čo dokážu hráči v pozitívnom, ale aj negatívnom slova zmysle. My musíme pracovať s tými negatívnymi vecami, ale dnes musím družstvo pochváliť, pretože predviedlo kolektívny výkon a to je presne to, za čo som ich dlhodobo kritizoval. Bola tam dnes chuť, chcenie a ja som už miestami a v určitom úseku zápasu bol zmierený s tým, že Komárno aj podľa čísiel malo mierne navrch a vyzeralo to na ich výhru. A keby si Komárno tie čísla ustrážilo a zápas by vyhralo, som si hovoril, či by som aj tak moje mužstvo pochválil a áno, pretože chalani chceli a hrali s chuťou. Hráči sa tlačili do ihriska alebo okamžite reagovali na blok, nepoložili to aj vtedy, keď Komárno dobre tlačilo. V prelomových situáciách sme boli veľmi dominantní a som rád, že sme ich dokázali zvrátiť a vybudovať náskok, ktorý sme si potvrdili aj v koncovke a nebáli sme sa tej koncovky, aj preto sme vyhrali. Som samozrejme rád, že sa vyhralo, aj keď podľa priebehu to vyzeralo lepšie pre Komárno, ale som šťastný najmä zo spôsobu, akým sme vyhrali, pretože takto si predstavujem to, ako by mal hrať tím.“

Hoci to najmä po treťom sete vyzeralo, že Komárno zápas zvládne, bojovnosťou a nezlomnou vôľou sa Košičania postarali nielen o drámu, ale aj o celkové víťazstvo v Komárne. Podľa štatistických ukazovateľov to vo väčšine zápasu vyzeralo pre našich sľubne, žiaľ, konečný rezultát nás príliš nepotešil. Treba veriť, že sa naši chlapci z tejto prehry otrasú a v nasledujúcich náročných dueloch sa nám podarí zdvihnúť našu vlajku! Príležitosť na to budeme mať už najbližší víkend, kedy sa v nedeľu predstavíme na palubovke úradujúceho majstra z Nitry od 18.00 hodine, čiže je jasné, že to bude v každom prípade náročné. Nesmieme však zvesiť hlavy, treba bojovať a urdžať koncentráciu počas celého stretnutia. Sme si istí, že nás ešte čakajú mimoriadne emotívne a nádherné chvíle v tomto ročníku! Komárno, do toho!


Generálni sponzori klubu:
Mesto Komárno Univerzita Jána Selyeho COM-therm Belatti Rieker Lafer