VK Spartak UJS Komárno

Komárno v extralige obsadilo konečné 7.miesto!


21. 4. 2017

Komárno v extralige obsadilo konečné 7.miesto!

Volejbalisti VK Spartak UJS Komárno vyhrali v odvete súboja o 7. miesto extraligy nad TJ Slávia Svidník 3:1 a 15:11 v zlatom sete. Vybojovali sme si tak siedmu priečku. Svidník skončil na konečnom ôsmom mieste.


Zápas o 7. miesto - odveta: 
VK Spartak UJS Komárno - TJ Slávia Svidník 3:1 (18, 18, -9, 12), zlatý set 15:11
Zápas trval: 86 minút, rozhodovali: Juráček, Viktoríni-Lisá
Komárno: Janušek 5, Demčák 3, Sťahuliak 16, Hrušík 12, M. Hukel 15, Podstupka 2, libero Pápai (Kazmierczak 2, Rak 0). Tréner: M. Palgut.
Svidník: J. Hriňák 2, Peleščák 11, Majcher 10, Gera 3, Ciupa 8, Skasko 11, libero Paňko (Žák 0, Markovič 0, Holinga 4, Petrík 0). Tréner: P. Tholt.

Komárno síce začalo dobre a videlo 3:0, no hostia rýchlo vyrovnali na 3:3 a potom to bol vyrovnaný priebeh prvého setu. Druhý únik sa domácim podaril až pri stave 15:11 a hosťujúci tréner si musel zobrať oddychový čas. Ten však Svidníku nepomohol a pri vedení 17:12 domáci udržovali dostatočný náskok pred súperom, preto sa napokon zaslúžene ujali vedenia po prvom sete.

Druhý set mal podobný priebeh, až na to, že kľúčový náskok sa Komárnu podaril si vypracovať už v úvode, kedy vyhrávalo 5:2 a neskôr 9:3. Vtedy už Peter Tholt musel brať druhý time-out. Komárno viedlo 12:5 a zdalo sa, že dokráča v pohode k zisku aj druhého setu. Hostia sa však vypli ku kvalitnému výkonu a znížili na 12:14 z ich pohľadu. Za stavu 18:16 však išiel na podanie Janušek a ten pri jeho podaní sa postaral za pomoci svojich spoluhráčov o zvýšenie náskoku jeho tímu na 23:16, ktorý už domácim postačil na vedenie 2:0 na sety.

Tretí set Komárnu absolútne nevyšiel. Kopilo chyby na chybu, čo Svidník pochopiteľne využil a získal nielen vedenie 6:2, ale neskôr aj 16:6. To už bol priepastný rozdiel v tomto sete, ktorý Komárno už nezvrátilo a až príliš ľahko podľahlo v treťom sete veľkým rozdielom.

Zdalo sa, že sa Svidník chopí svojej šance a využije útlm Komárna, no domáci sa včas spamätali. V úvode štvrtého setu získali vedenie 7:2 a neskôr aj 10:4 a kráčali do zlatého setu. Síce bol stav 14:11, pri podaní Hrušíka ho Komárňania natiahli na 21:11 a preto sa nemožno čudovať, že zápas dospel do zlatého setu.

Zlatý set bol spočiatku vyrovnaný, no domáci boli vždy o krok pred svojim súperom. Ešte aj vo finiši bolo 10:9, no potom Palgutovci odskočili na 12:9 a napokon sa radovali nielen z víťazstva, ale aj z celkového siedmeho miesta pre Komárno a ôsmeho pre Svidník. Najmä v domácom prípade je však toto umiestnenie skôr sklamaním.


Povedali po zápase:
Miroslav Palgut (tréner  VK Spartak UJS Komárno): „Som rád, že sme si tento zápas a celkovo aj siedme miesto uhrali, hoci som z tohto umiestnenia trošku sklamaný. Ale dnes to bolo o tom, že aj keď sme prvé dva sety zvládli, v treťom sme sa trápili a dôležité bolo, že sme sa dokázali vrátiť k tomu, čo sme hrali prvé dva sety.“

Peter Tholt (tréner  TJ Slávia Svidník): „Dnes nám citeľne pre chorobu chýbal Mišo Sčerba, mali sme problém na prihrávke a od toho sa potom celá hra aj odvíjala. Zápas sme napokon prehrali, zlatý set bol vabank, ten vyšiel lepšie súperovi, tiež to bolo o našej prihrávke, ktorá nebola dobrá.“

A je dobojované. Pre Komárno sa extraligová sezóna 2016/2017 skončila - obsadili sme konečné 7.miesto, pre mnohých so zmiešanými pocitmi. Určite sme mali na viac. Žiaľ, aj taký je šport. K hodnoteniu nedávno skončenej sezóny sa čoskoro vrátime v rozhovore s trénerom Miroslavom Palgutom a generálnym manažérom Ladislavom Ferenczom. Zatiaľ ďakujeme za priazeň každému jednému fanúšikovi našich volejbalistov a veríme, že sa v zdraví, novým elánom, cieľami a v ešte väčšom počte stretneme na stretnutiach aj v budúcnosti! Komárno, do toho!


Generálni sponzori klubu:
Mesto Komárno Univerzita Jána Selyeho COM-therm Belatti Rieker Lafer