VK Spartak UJS Komárno

Rozbehla sa prvá liga, slovo má náš tréner!


06. 10. 2017

Rozbehla sa prvá liga, slovo má náš tréner!

Už je dlhšie známe, že volejbalisti Komárna budú v sezóne 2017/2018 pokračovať v prvej lige. Je to jasný znak filozofie klubu a omladenia ádra, s ktorým sa systematicky pracuje. O slovo a krátky rozhovor sme požiadali hlavného trénera, bývalého úspešného volejbalistu, ROBINA PĚLUCHU!


Vieme, že ako hlavný tréner si už mal premiéru aj v extralige. Ale toto je Tvoja prvá sezóna v pozícii hlavného trénera od začiatku súťaže. Ako sa cítiš v tejto úlohe?
"Je to pre mňa nová situácia, avšak v tejto pozícii sa cítim dobre, nakoľko si môžem niektoré veci riešiť sám."
Chlapcov z Komárna poznáš už dlhšie. Ako sa ti s nimi spolupracuje a čo všetko máš na starosti?
"Chlapcov poznám už z minulej sezóny a spolupracuje sa mi s nimi dobre. Základom je, že chcú pracovať. Veľmi mi pomáha Dávid Ferencz, ktorý často chlapcov vozí z okolitých dedín z tréningov a domov, a ešte aj veľa iných vecí. "
Ako často chlapci trénujú a ako vyzerá váš volejbalový týždeň?
"Spolu trénujeme trikrát do týždňa poobede plus jedenkrát doobeda. A dvakrát do týždňa trénuje Dávid s niektorými chlapcami individuálne."
Nemrzí ťa, že v Komárne nie je tento rok extraliga?
"Samozrejme, že ma mrzí, že v Komárne nie je extraliga. Na druhej strane chcelo vedenie klubu začať v podstate od nuly s mladými odchovancami, čo je v dnešnej dobe vzácne."
Čo ťa primälo zostať v Komárne aj naďalej?
"Komárno je pekné mesto, je tu veľa milých ľudí, práca s mládežou a samozrejme pán Ladislav Ferencz aj so synom Dávidom, ktorí do volejbalu veľa investujú... najmä času."
Aké sú ciele mužstva v prvoligovej sezóne a ako sa ti páči filozofia klubu?
"Filozofiu som už vyššie spomenul a je veľmi dobrá. A ciele sú samozrejme tie najvyššie."
Máte za sebou už štyri kolá. Je to zatiaľ podľa tvojho očakávania?
"Síce sme len nedávno začali, avšak nejaký ten obraz o družstve už mám a zatiaľ som celkom spokojný. Len aby som to nezariekol... :-) "

Robin, ďakujeme za rozhovor a želáme tebe, ale aj celému tímu, aby obstál v náročnej ceste budovania kádra a nestratil sa v ťažkej prvej lige, ktorá bude pre náš mladý tím určite veľkou školou. Pripomeňme, že vekový priemer prvoligového kádra Komárna je 19,5 roka! Klobúk dole! Držíme palce, na zápasy je možné sa prísť pozrieť do telicnočne univerzity J.Selyeho, avšak vedenie plánuje niektoré zápasy odohrať aj v komárňanskej športovej hale!
Veľa šťastia, chalani! Komárno, do toho!


Generálni sponzori klubu:
Mesto Komárno Univerzita Jána Selyeho COM-therm Belatti Rieker Lafer