VK Spartak UJS Komárno

Vo štvrtok sa lúčime so sezónou proti Svidníku!


11. 4. 2017

Vo štvrtok sa lúčime so sezónou proti Svidníku!

Volejbalisti VK Spartak UJS Komárno dokončia svoje boje v extraligovej sezóne 2016/2017 netradične už tento štvrtok. V boji o konečné 7.miesto privítame o 15.00 hodine doma VK Slávia Svidník a rozhodne sa, kto skončí na siedmom, respektíve ôsmom mieste. Príďte sa na to pozrieť!

 


Extraliga mužov - o 5.-8. miesto (2. zápas):

VK Spartak UJS Komárno - COP Trenčín 2:3 (23, 12, -25, -18, -12)
/prvý zápas 1:3, Trenčín postúpil do boja o 5. miesto/
Zápas trval: 121 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá, Sarka
Komárno: Demčák 3, Sťahuliak 21, Halanda 8, M. Hukel 8, Podstupka 3, Janušek 17, libero Pápai (Hrušík 8, Kazmierczak 1, Rak 1). Tréner: M. Palgut.
Trenčín: Barták 2, Kozák 12, Kyjanica 13, Jurík 4, Firkaľ 22, Kováč 3, libero Kyšeľa (Goč 1, Marinič 0, J. Petráš 10, Ondruš 1). Tréner: P. Kalný.

Zo začiatku to vôbec nevyzeralo na to, že by sa v Komárne malo zrodiť ďalšie veľké prekvapenie. Hostia si brali oddychový čas už za stavu 3:0 pre domácich a aj technický oddychový čas prospel lepšie Trenčínu, pretože prehrával 5:12. Postupne sa však dotiahli a z domáceho pohľadu to bolo 15:12 a aj 18:15. Ešte dramatickejšie to bolo v koncovke setu, stav bol 20:19, no domáci následne dobre podávali a vypracovali si náskok 23:19. Trenčín síce odvrátil tri setbaly, domáci si už víťazstvo v prvom sete nenechali vziať.
Druhý set bol tiež v réžii zverencov Miroslava Palguta. Rýchlo sa dostali do vedenia 7:3 a v dobrej hre a nástup Komárna pokračoval, keď bol stav 14:8. A keď už svietilo na ukazovateli skóre 20:10, tento set sa stal jednoznačnou záležitosťou tímu z južného Slovenska, ktorí jasne dominovali v druhom dejstve.
Tretí set začal vyrovnane, hostia zachytili úvod a viedli 3:2, ale Komárno otočilo na 5:3. Mladíci chytili druhý dych a prakticky od stavu 11:9 pre Komárno prebrali iniciatívu v stretnutí. Otočili na 13:11 a aj keď bolo neskôr 16:16, boli stále v hre. Komárno však v závere setu viedlo 23:21, ale Trenčín sa dotiahol, no prvý mečbal mali domáci. Tí ho nevyužili a keď bojovní hostia sa nebáli využiť svoju príležitosť, získali set vo svoj prospech.
Útlm hráčov Komárna pokračoval aj vo štvrtom sete. Komárno ešte vyrovnalo z 2:5 na 5:5, v kríze hrajúci domáci sa nevedeli chytiť.  Trenčania sa dostali do vedenia 10:8 a aj 13:9, čo síce ešte bolo z pohľadu domácich hrateľné, no keď olympionici zvýšili na 16:10, schyľovalo sa k tajbrejku a nie k zlatému setu. Odvážni hostia už nenechali nič na náhodu a chopili sa šance. Pri vedení 20:14 už boli jednou nohou v súboji o 5.miesto, potvrdili to v koncovke, ktorú zvládli s prehľadom.
V tajbrejku už išlo len o česť. Komárno v ňom viedlo 8:6, no súper vyrovnal na 8:8, následne sa do vedenia dostali opäť domáci na 10:8, ale to bolo z ich strany všetko. Trenčín opäť vyrovnal a keď sa dostal do vedenia 13:11, víťazstvo si už nenechal vziať a senzačne triumfoval v Komárne aj v druhom stretnutí, čím VK Spartak UJS poslal do boja o konečné 7.miesto.
Povedali po zápase:
Miroslav Palgut, tréner Komárna: "Náš výkon stačil len na dva dobre zahraté sety, v ktorých sme hrali dobre. Klobúk dole pred mladými hráčmi z Trenčína, ktorí trpezlivo bojovali a išli za víťazstvom. Mali oveľa väčšiu túžbu po víťazstve ako moji hráči a tým pádom vyhrali celý zápas. Týmto sa posunuli o boj o piate miesto a my sa bohužiaľ budeme musieť ďalej trápiť v súbojoch o siedme a ôsme miesto."
Peter Kalný, tréner Trenčína: "Odohrali sme dobrý zápas. Cením si, že sme zvládli aj tajbrejk, hoci sme po dvoch vyhratých setoch už mali istú postup do bojov o 5. miesto."

Extraliga mužov - o 7. miesto (1. zápas):
TJ Slávia Svidník - VK Spartak UJS Komárno 3:0 (14, 18, 27)
Zápas trval: 72 minút. Rozhodovali: P. Čunočka a P. Tiňo.
Svidník: J. Hriňák 4, Ščerba 10, Peleščák 11, Ciupa 15, Skasko 11, libero Paňko (Markovič 0, Žák 0). Tréner: P. Tholt.
Komárno: Janušek 3, Demčák 3, Sťahuliak 10, Hrušík 8, M. Hukel 6, Podstupka 2, libero Pápai (Kazmierczak 1, Rak 3). Tréner: M. Palgut.
Povedali po zápase:
Peter Tholt, tréner Svidníka: "Teší ma, že sme sa v poslednom domácom zápase rozlúčili víťazstvom a tým sa poďakovali divákom za podporu. Boli sme vo všetkých činnostiach lepší ako súper a zaslúžene sme vyhrali."
Miroslav Palgut, tréner Komárna: "Dnes sme v tomto zápase nedali zo seba všetko. Jedine v koncovke sme potrápili domácich tým, že sme začali lepšie servovať. Dnes sme podali veľmi slabý výkon."

V posledných týždňoch si volejbalisti Komárna veľa radosti neužili. Nielenže nepostúpili do semifinále po dobre rozohratom rozhodujúcom stretnutí v Košiciach a nevyužili vedenie 2:0 na sety, odvtedy akoby padla na našich "deka". Nedokážeme sa pozbierať, v skupine o 5. až 8.miesto sme nečakane podľahli mladíkom v Trenčíne a na ešte väčšie prekvapenie sme nad nimi nedokázali vyhrať ani doma. Preto sm putovali do boja o konečné 7.miesto, kde sme cestovali do Svidníka, avšak žiaľ, ani tam sme neuspeli. Nám  nezostáva nič iné, iba veriť, že sa so sezónou rozlúčime v domácom prostredí víťazstvom a podarí sa nám uchmatnúť si aspoň "cenu útechy" v podobe siedmeho miesta. Všetko sa to dozvieme už tento štvrtok, netradičný je nielen deň, ale aj čas. Zápas proti VK Slávia Svidník začína DOMA vo štvrtok o 15.00 hodine! Príďte sa rozlúčiť s našimi chlapcami a podporiť ich v ich poslednej tohtosezónnej ceste za víťazstvom. Komárno, do toho!


Generálni sponzori klubu:
Mesto Komárno Univerzita Jána Selyeho COM-therm Belatti Rieker Lafer