FRISS HÍREK
Myjava csökkentette a sorozat állását, szerdán otthon harcolunk a bajnoki címért!array(5) { ["id"]=> string(3) "130" ["lang_id"]=> string(3) "260" ["slug"]=> string(87) "hu/hir/myjava-csoekkentette-a-sorozat-allasat-szerdan-otthon-harcolunk-a-bajnoki-cimert" ["running"]=> string(88) "Myjava csökkentette a sorozat állását, szerdán otthon harcolunk a bajnoki címért!" ["short"]=> string(418) "A VO TJ Spartak Miava csapata örülhetett első győzelmének. Szombaton Martin Pipa védencei legyőzték otthonukban a Rieker UJS Komárom csapatát és ezzel a bajnoki címért folytatott harc állása 1:2-re csökkent. Bár az első szettet Komárom nyerte, a folytatásban a hazai játékosok domináltak. A sorozat április 7-én, szerdán Komáromban folytatódik, amelyet élő adásban közvetít a Huste.tv." } Fantasztikus, egy lépésre vagyunk a bajnoki címtől!array(5) { ["id"]=> string(3) "129" ["lang_id"]=> string(3) "258" ["slug"]=> string(56) "hu/hir/fantasztikus-egy-lepesre-vagyunk-a-bajnoki-cimtol" ["running"]=> string(55) "Fantasztikus, egy lépésre vagyunk a bajnoki címtől!" ["short"]=> string(456) "A Rieker UJS Komárom csapatát már csak egy győzelem válassza el a történelmi bajnoki cím elnyerésétől. Robin Pěluch védencei sikeresen vették az akadályt és a második döntő mérkőzést is megnyerték a TJ Spartak Miava csapata ellen. Szerdán otthon nyertek ugyanúgy, mint az első párharcban 3:1-re, így a három győzelemért folyó harcban 2:0-ra vezetnek. Komárom szombaton játszik az első bajnoki aranyért Miava otthonában." } A döntőben 1:0-ra vezetünk!array(5) { ["id"]=> string(3) "128" ["lang_id"]=> string(3) "256" ["slug"]=> string(34) "hu/hir/a-doentoben-10-ra-vezetuenk" ["running"]=> string(30) "A döntőben 1:0-ra vezetünk!" ["short"]=> string(316) "A Rieker UJS Komárom férfi röplabdacsapat 3:1-re megnyerte az extraliga döntőjének első mérkőzését a VO TJ Spartak Miava ellen. Ezzel 1:0-ás vezetést szereztek a sorozatban, ahol három győzelemért játszanak. A vendégek legjobb játékosa František Ogurčák kapitány lett, aki 19 pontot szerzett." } A döntőben vagyunk, szombaton már Mijaván játszunk!array(5) { ["id"]=> string(3) "127" ["lang_id"]=> string(3) "254" ["slug"]=> string(57) "hu/hir/a-doentoben-vagyunk-szombaton-mar-mijavan-jatszunk" ["running"]=> string(56) "A döntőben vagyunk, szombaton már Mijaván játszunk!" ["short"]=> string(196) "Valósággá vált az elképzelhetetlen! Komárom kiejtette a versenyből az egyik nagy esélyest, Eperjes csapatát! És már ezen a szombaton döntőt játszunk a TJ Spartak Miava csapata ellen!" } Nyertünk Eperjesen, szerdán a döntőbe jutásért játszunk!array(5) { ["id"]=> string(3) "126" ["lang_id"]=> string(3) "252" ["slug"]=> string(63) "hu/hir/nyertuenk-eperjesen-szerdan-a-doentobe-jutasert-jatszunk" ["running"]=> string(63) "Nyertünk Eperjesen, szerdán a döntőbe jutásért játszunk!" ["short"]=> string(402) "A Rieker UJS Komárom férfi röplabdacsapata megnyerte az extraliga elődöntőjének első mérkőzését a VK MIRAD UNIPO Eperjes otthonában. Így a csapat 1:0-ra vezet. A második mérkőzésre szerdán, Komáromban kerül sor. Mivel mindkét csapatnál felütötte a fejét a koronavírus, így kitolódtak a mérkőzések és az idő rövidsége miatt két győzelem elég a döntőbe jutáshoz." } Továbbjutottunk az elődöntőbe!array(5) { ["id"]=> string(3) "125" ["lang_id"]=> string(3) "250" ["slug"]=> string(37) "hu/hir/tovabbjutottunk-az-elodoentobe" ["running"]=> string(34) "Továbbjutottunk az elődöntőbe!" ["short"]=> string(479) "A VK Spartak UJS Komárom férfi röplabda csapata utolsóként jutott az extraliga elődöntőjébe. A sorsdöntő nyitrai meccsen Robin Pělucha védencei 3:0-ra nyertek a TJ Slávia Svidník csapata ellen, a rövidített negyeddöntős sorozatban pedig 2:1-re. A döntőbe jutásért vívott harcban Komárom a VK MIRAD UNIPO Eperjes csapatával találkozik, akik az alapszakasz győztesei. Svidník a 2016/17-es idény óta most először nem jutott tovább az elődöntőbe." } A drámai negyeddöntő folytatódik!array(5) { ["id"]=> string(3) "124" ["lang_id"]=> string(3) "248" ["slug"]=> string(40) "hu/hir/a-dramai-negyeddoento-folytatodik" ["running"]=> string(37) "A drámai negyeddöntő folytatódik!" ["short"]=> string(173) "A hétvége után egyértelmű, hogy a két csapat még legalább kétszer találkozni fog egymással. Legközelebb szerdán, 20 órai kezdettel a komáromi sportcsarnokban!" } A play-off-ot hazai győzelemmel kezdtük!array(5) { ["id"]=> string(3) "123" ["lang_id"]=> string(3) "246" ["slug"]=> string(47) "hu/hir/a-play-off-ot-hazai-gyozelemmel-kezdtuek" ["running"]=> string(42) "A play-off-ot hazai győzelemmel kezdtük!" ["short"]=> string(236) "Villámgyorsan megkezdődtek a küzdelmek a rájátszásban, amikor is szerdán Svidník csapatát fogadtuk és drámai harc után 1:0-ra átvettük a vezetést a sorozatban. Most szombaton már a második meccs vár minket Svidníkben." } A 4. helyről indulunk a play-off-ba!array(5) { ["id"]=> string(3) "122" ["lang_id"]=> string(3) "244" ["slug"]=> string(41) "hu/hir/a-4-helyrol-indulunk-a-play-off-ba" ["running"]=> string(37) "A 4. helyről indulunk a play-off-ba!" ["short"]=> string(180) "A hétvégén véget ért a férfi extraliga alapszakasza. Két nap alatt fiaink két mérkőzést játszottak le. Mindkét ellenfél nagyon jó volt és sikerült őket legyőzni!" } Vásároljon egyedi virtuális belépőjegyet!array(5) { ["id"]=> string(3) "121" ["lang_id"]=> string(3) "242" ["slug"]=> string(47) "hu/hir/vasaroljon-egyedi-virtualis-belepojegyet" ["running"]=> string(46) "Vásároljon egyedi virtuális belépőjegyet!" ["short"]=> string(328) "A komáromi röplabda klub egy egyedülálló, újdonsággal jelentkezik! A világjárvány idején, amikor a szurkolók nem látogathatnak ki a mérkőzésekre, a klub úgy döntött, hogy lehetővé teszi, hogy bárki eljöhessen a meccsekre, még ha csak virtuálisan is. Ez azonban óriási segítség lesz a klub számára!" } Komárom nyert Privigyén!array(5) { ["id"]=> string(3) "120" ["lang_id"]=> string(3) "240" ["slug"]=> string(30) "hu/hir/komarom-nyert-privigyen" ["running"]=> string(26) "Komárom nyert Privigyén!" ["short"]=> string(289) "A Rieker UJS Komárom férfi röplabdacsapata megnyerte a férfi extraliga elmaradt és pénteken lejátszott 11. fordulóját a VK OSMOS Privigye otthonában, ezzel a komáromiak megerősítették a 4. helyüket a tabellán és a harmadik helyen lévő VKP Pozsonyt is megközelítették." } Öt szettes harc után, Kassa megy tovább!array(5) { ["id"]=> string(3) "119" ["lang_id"]=> string(3) "238" ["slug"]=> string(46) "hu/hir/oet-szettes-harc-utan-kassa-megy-tovabb" ["running"]=> string(43) "Öt szettes harc után, Kassa megy tovább!" ["short"]=> string(345) "A kassai csapat öt szettes csata után nyert a Rieker UJS Komárom otthonában, így a kassai csapat továbbjutott a Szlovák Kupa elődöntőjébe. A mérkőzést a Huste.tv élőben közvetítette. A fiainknak azonban nincs miért szégyenkezniük, a maximumot hozták ki magukból a pályán, ami a jelenlegi helyzetben az erejükben kitelt!" } Az új évet Szlovák Kupával kezdjük!array(5) { ["id"]=> string(3) "118" ["lang_id"]=> string(3) "236" ["slug"]=> string(42) "hu/hir/az-uj-evet-szlovak-kupaval-kezdjuek" ["running"]=> string(40) "Az új évet Szlovák Kupával kezdjük!" ["short"]=> string(215) "Az extraligás röplabdában január végéig szünetet tartanak, de, hogy ne maradjanak a szurkolók röplabda nélkül a pihenő idő alatt megrendezik a Szlovák Kupát, amelyben Komárom is megméretteti magát!" } EXKLUZÍV: Milyen lesz az extraligás játékosok karácsonya?array(5) { ["id"]=> string(3) "117" ["lang_id"]=> string(3) "234" ["slug"]=> string(62) "hu/hir/exkluziv-milyen-lesz-az-extraligas-jatekosok-karacsonya" ["running"]=> string(62) "EXKLUZÍV: Milyen lesz az extraligás játékosok karácsonya?" ["short"]=> string(171) "A karácsony, a béke és a szeretet ünnepe megállíthatatlanul közeledik, ezért is benéztünk a mi extraligásainkhoz, hogy hogyan fogják tölteni az idei ünnepek." } Értékes győzelmet hoztunk Svidníkből!array(5) { ["id"]=> string(3) "116" ["lang_id"]=> string(3) "232" ["slug"]=> string(43) "hu/hir/ertekes-gyozelmet-hoztunk-svidnikbol" ["running"]=> string(42) "Értékes győzelmet hoztunk Svidníkből!" ["short"]=> string(253) "Az extraligás férfi röplabdázóink szombaton a távoli Svidníkben mutatkoztak be, ahol koncentrált teljesítmény után több mint ötéves sorozatot sikerült megszakítaniuk és bezsebelték a győzelmet, megelőzve ezzel Svidníket a tabellán." } Sima hétvégi győzelem Trencsén felett!array(5) { ["id"]=> string(3) "115" ["lang_id"]=> string(3) "230" ["slug"]=> string(44) "hu/hir/sima-hetvegi-gyozelem-trencsen-felett" ["running"]=> string(42) "Sima hétvégi győzelem Trencsén felett!" ["short"]=> string(229) "A komáromi röplabdás fiúk az extraliga bajnokságon a trencséni fiatalok ellen játszották soron következő meccsüket. A megváltozott felállás ellenére itthon kötelező győzelmet arattunk Mikulás nap előestéjén." } Kiegyensúlyozott párharc zajlott Miaván!array(5) { ["id"]=> string(3) "114" ["lang_id"]=> string(3) "228" ["slug"]=> string(46) "hu/hir/kiegyensulyozott-parharc-zajlott-miavan" ["running"]=> string(43) "Kiegyensúlyozott párharc zajlott Miaván!" ["short"]=> string(279) "Komárom nem birkózott meg a szombati ellenfelével, annak ellenére, hogy megnyertük az első szettet, a másodikban pedig kiegyensúlyozottan játszottunk az ellenféllel, azonban a hazaiak rákapcsoltak és sajnos erőfeszítéseink ellenére sem tudtuk megállítani őket." } Peter „Papek” Mlynarčík: „Szerencsések vagyunk, hogy mi legalább játszhatunk!”array(5) { ["id"]=> string(3) "113" ["lang_id"]=> string(3) "226" ["slug"]=> string(78) "hu/hir/peter-papek-mlynarcik-szerencsesek-vagyunk-hogy-mi-legalabb-jatszhatunk" ["running"]=> string(91) "Peter „Papek” Mlynarčík: „Szerencsések vagyunk, hogy mi legalább játszhatunk!”" ["short"]=> string(316) "Peter Mlynarčík a Rieker UJS Komárom extraligás csapatának tagja az új, 2020/2021-es szezonban. A két méteres univerzális játékossal készítettünk exkluzív interjút, aki Detvában kezdte karrierjét, több sikeres szereplése volt már és külföldön is bemutatkozott. Kellemes olvasást kívánunk!" } Otthon simán, idegenben keményen harcoltunk, jelenleg harmadikok vagyunk!array(5) { ["id"]=> string(3) "112" ["lang_id"]=> string(3) "224" ["slug"]=> string(77) "hu/hir/otthon-siman-idegenben-kemenyen-harcoltunk-jelenleg-harmadikok-vagyunk" ["running"]=> string(75) "Otthon simán, idegenben keményen harcoltunk, jelenleg harmadikok vagyunk!" ["short"]=> string(315) "Nehéz hete volt a komáromi röplabdázóknak. Először hazai pályán fogadtuk Privigye csapatát, ahol szett elvesztése nélkül nyertünk, csütörtökön pedig már Kassára utaztunk, ahol egy hihetetlen meccsen, a hazaiak drámai játéka után 2:3-ra kikaptunk. Most a fiainknak szabad hétvégéjük lesz." } Legyőztük Svidník csapatát, holnap Privigye ellen játszunk!array(5) { ["id"]=> string(3) "111" ["lang_id"]=> string(3) "222" ["slug"]=> string(65) "hu/hir/legyoztuek-svidnik-csapatat-holnap-privigye-ellen-jatszunk" ["running"]=> string(64) "Legyőztük Svidník csapatát, holnap Privigye ellen játszunk!" ["short"]=> string(237) "A férfi extraliga most gyors ütemben folytatódik, mivel a koronavírus miatt elmaradt meccseket játszák le az egyes csapatok. Svidníket nagyon jó játékkal legyőztük és kedden már a VK OSMOS Privigye ellen lépünk pályára." } A jó teljesítmény sem volt elég Eperjes ellen!array(5) { ["id"]=> string(3) "110" ["lang_id"]=> string(3) "220" ["slug"]=> string(52) "hu/hir/a-jo-teljesitmeny-sem-volt-eleg-eperjes-ellen" ["running"]=> string(50) "A jó teljesítmény sem volt elég Eperjes ellen!" ["short"]=> string(133) "A komáromi extraligás röplabda csapat Eperjes csapata ellen játszott, akik eddig egyetlen pontot sem veszítettek a bajnokságon." } A klub állásfoglalása...array(5) { ["id"]=> string(3) "109" ["lang_id"]=> string(3) "218" ["slug"]=> string(64) "hu/hir/a-klub-allasfoglalasa-a-kialakult-jarvanyuegyi-helyzetrol" ["running"]=> string(27) "A klub állásfoglalása..." ["short"]=> string(151) "A Központi Válságstáb és a Szlovák Köztársaság kormánya által kiadott intézkedések jelentősen befolyásolják klubunk tevékenységét is" } Miava ellen pont nélkül...array(5) { ["id"]=> string(3) "108" ["lang_id"]=> string(3) "216" ["slug"]=> string(59) "hu/hir/a-szezon-nemkezdodik-jol-trencsenben-nem-jatszottunk" ["running"]=> string(28) "Miava ellen pont nélkül..." ["short"]=> string(61) "Komárom - Miava 0:3 Trencsén - Komárom, nem játszották." }

Edző hölgyeink, tiétek a szó!

A koronavírus krízis mélyen megrázta a sport világát is. A Spartak UJS Komárno röplabda klub azonban ebben a nehéz helyzetben sem lazít, és edző hölgyeink továbbra is folytatják munkájukat :)

1, HOGYAN BÍROD EZT A KÜLÖNLEGES HELYZETET? HOGYAN TELIK EGY NAPOD, MIVEL TÖLTÖD EL A SZABADIDŐDET?

Rudyová Silvia: Egy átlagos napomon reggeltől estig csinálok valamit, úgymond folyton pörgök. Tehát az elején nehéz volt hirtelen leálni, de már megszoktam a helyzetet.  A szabadidőmben kijárok a természetbe a kutyámmal, olvasok, fotózok és photoshoppolok, próbálok én  is sportolni, de vannak lazább napok is amikor Netflixezek.  Délutánonként pedig a többi edzővel megtartjuk az online és  kinti edzéseket a gyerekeknek.

 Nagy Réka: Ez a nem mindennapi helyzet próbára teszi az embert minden téren. Elsősorban alkalmazkodnunk kell hozzá, viszont fontosnak tartom, hogy megtaláljuk és kellően kihasználjuk a helyzet előnyeit is. A napom nem igazán különbözik a megszokottól, talán csak a környezet változott. Délelőtt általában online oktatáson veszek részt vagy a szakdolgozatom írom, délután pedig edzeni szoktam – magamat vagy éppen a lányokat. Hiányoznak viszont a barátaim, illetve a nagymamám, velük a kialakult helyzet miatt sajnos jó ideje nem találkoztam.

 2, BETARTOD A JAVASOLT ÓVINTÉZKEDÉSEKET?

Rudyová Silvia: Igen próbálom betartani amennyire tudom. Vigyáznunk kell egymásra.

Nagy Réka: Természetesen igyekszem betartani a vírus miatti óvintézkedéseket, a lakást csak a szabadban való sportolás céljából (kerékpározás, futás) hagyom el, szigorúan maszkban.

3, HOGY ÉRTÉKELED A 2019/20 – ES ÉVADOT, A LÁNYOKKAL MEGKEZDETT MUNKÁT?

Rudyová Silvia: Nagyon sajnálom, hogy pont az első közös szezonunkat nem tudtuk befejezni, és egy végleges helyezéssel zárni. Az eleje kicsit nehézkesen indult, sok volt az olyan játékos, aki csak 1-2 hónapja röplabdázott, amikor elkezdtük a versenyt. Ez meglátszott a mérkőzéseken is, hogy még csak most kezdtek el tapasztalatot gyűjteni. Az 2019-es év végét több vesztett mérkőzéssel zártuk. De láttam a lányokon, hogy gyorsan fejlődnek, igyekeznek, akarnak és küzdenek. Így amikor elindult a verseny második fele, elkezdtük megnyerni a meccseket, még olyan ellenfelek ellen is, akikkel először  3:0-ra vesztettünk. Az utolsó mérkőzésünk is pont ilyen volt, 3:0, 3:0-as gyözellemmel zártuk ezt a szezont. Nagyon büszke voltam a lányokra, hiszen nincs is jobb érzés egy  edző számára, mint amikor a csapata győz. Nagyon várom már a következő szezont, és hogy elkezdhessük az edzéseket!

Nagy Réka: Nagy örömömre szolgál, hogy újra van lány röplabdacsapata Komáromnak. Augusztus elején 3 kategóriában kiváló körülmények között kezdtük meg a 2019/2020-as szezonra való felkészülést. Az októberben induló bajnokságban a fiatalabb diáklányok a MINI (U12) és a MIDI (U13) kategóriákban próbálhatták ki magukat. Mindkét kategóriában elmondható, hogy fő célunk a sportág megszerettetése mellett többek között a tapasztalatszerzés, a versenyzőképesség és az együttműködés fejlesztése volt. Már az első forduló után azonban világossá vált, hogy újoncként is bőven van keresnivalónk a bajnokságban. Mindkét csapattal már a középdöntőben jártunk, amikor a járványra való tekintettel először felfüggesztették, majd végül megszüntették az idei bajnokságot. Hosszú út áll még azonban előttünk, számtalan bizonyítási lehetőséggel. A jövőben szeretnék egyre jobb és jobb szezont futni a csapattal.

4, MIT TANÁCSOLSZ JÁTÉKOSAIDNAK ERRE A NEHÉZ, NEM MINDENNAPI IDŐSZAKRA?

Rudyová Silvia: Mindenképpen jó lenne, ha megpróbálnák formában tartani magukat, amennyire lehet. Ezért is tartunk nekik online edzéseket.  Amikor nincs edzés vagy nem tudnak azon részt venni, mindenképpen jó lenne ha mozognánank - korcsolya, bicikli, futás, ezeket mind lehet szépen kint a szabadban végezni. Jó lenne ha odafigyelnének az egészséges táplálkozásra, mert véletlenül tudom, hogy túlságosan is szeretik a csipszeket, haha.

 Nagy Réka: Fontos, hogy alkalmazkodjunk a jelenlegi helyzethez és befejezzük az elkezdett munkát. A játékosaimtól türelmet és kitartást kérek, hogy ebben a nehéz időszakban is zökkenőmentes legyen az együttműködés. Biztos vagyok benne, hogy lassan minden visszaáll a régi kerékvágásba és a kemény munka meghozza gyümölcsét.

5, MILYEN EDZÉSMUNKÁT VÉGEZNEK?

Rudyová Silvia: Heti három alkalommal tartunk nekik online és kinti edzéseket. Ezek az edzések nagyaból 1 – 1,5 óra hosszát tartanak. Otthon saját testsúllyal erősítettek, esetleg ha volt kisebb súlyzójuk vagy 2L üvegek segítségével. A kinti edzéseken főleg a dinamikán és rugalmasságon van a hangsúly. Hamarosan szeretnénk már a labdás gyakorlatokat is beilleszteni az edzésprogramba. Ezzel is próbálnánk kicsit színesebbé tenni ezeket az edzéseket.

Nagy Réka: Eleinte online oktatáshoz hasonlóan, egy applikáción keresztül kategóriánként heti 3x online edzéseket tartunk, de már a kinti edzéseket is bevezettük pár kategóriának. A gyerekeket kisebb csoportokra osztottuk szét és a megadott időpontokban videohívásban együtt tornáztunk. Elengedhetetlennek tartottuk, hogy legalább ilyen formában láthassuk egymást, beszélgessünk kicsit és persze tovább dolgozzunk. Azért már mindnki nagyon várta, hogy elkezdhessük a kinti edzéseket.

6, MIT ÜZENSZ AZOKNAK AKIK MEGSZERETTÉK A RÖPLABDÁT ÉS SZERETNÉNEK ÚJONNAN CSATLAKOZNI?

Rudyová Silvia: Ha  valaki elszeretné kezdeni a röplabdát semmi akadálya. 6 éves kortól jöhetnek fiúk, lányok. Ha a helyzet engedi, augusztusban valószínűleg szervezünk edzötábort, akár már oda is lehet jelentkezni. Mindenképpen azt javaslom, hogy kövesség a facebook vagy instagram oldalunkat, ahol ismertetjük majd a részleteket és minden más információt.

Nagy Réka: Amint a helyzet engedi, szeretettel várunk minden röplabdázni vágyó gyermeket már 6 éves kortól. A lányok edzései a Határőr Utcai Alapiskola tornatermében zajlanak, a fiúk edzéseinek helyszíne pedig a Munka Utcai Alapiskola tornaterme. A fiatalabb korosztálynál általában heti 3 edzéssel kell számolni, a pontos időpontokról pedig klubunk edzőinél lehet érdeklődni. Emellett szeretném kiemelni a MOK regionális bajnokságunkat is, amelybe komáromi és környékbeli alapiskolák kapcsolódhatnak be.

7, MIT ÜZENNÉL A SZURKOLÓKNAK?

Rudyová Silvia: Talán csak annyit, hogy legyenek türelmesek és maradjanak pozitívak mint mi. Ha újra indulnak a meccsek nagyon sok szeretettel várjuk őket újra. Addigis vigyázzanak magukra!

Nagy Réka: Elsősorban jó egészséget és kitartást kívánok nekik. Egyúttal szeretném megköszönni eddigi támogatásukat, a sok szurkolást a mérkőzéseken. Játékosaink ezekben a nehéz időkben is folytatják a megkezdett munkát, ezért továbbra is számítunk a szurkolók támogatására, hiszen ők is komoly szerepet játszanak a csapat sikeres szereplésében. Bízunk benne,  hogy mihamarabb találkozhatunk a lelátókon és közösen ünnepelhetjük az elért eredményeket.

INFO: Képeket lehet lapozni!