FRISS HÍREK
Öt szettes harc után, Kassa megy tovább!array(5) { ["id"]=> string(3) "119" ["lang_id"]=> string(3) "238" ["slug"]=> string(46) "hu/hir/oet-szettes-harc-utan-kassa-megy-tovabb" ["running"]=> string(43) "Öt szettes harc után, Kassa megy tovább!" ["short"]=> string(345) "A kassai csapat öt szettes csata után nyert a Rieker UJS Komárom otthonában, így a kassai csapat továbbjutott a Szlovák Kupa elődöntőjébe. A mérkőzést a Huste.tv élőben közvetítette. A fiainknak azonban nincs miért szégyenkezniük, a maximumot hozták ki magukból a pályán, ami a jelenlegi helyzetben az erejükben kitelt!" } Az új évet Szlovák Kupával kezdjük!array(5) { ["id"]=> string(3) "118" ["lang_id"]=> string(3) "236" ["slug"]=> string(42) "hu/hir/az-uj-evet-szlovak-kupaval-kezdjuek" ["running"]=> string(40) "Az új évet Szlovák Kupával kezdjük!" ["short"]=> string(215) "Az extraligás röplabdában január végéig szünetet tartanak, de, hogy ne maradjanak a szurkolók röplabda nélkül a pihenő idő alatt megrendezik a Szlovák Kupát, amelyben Komárom is megméretteti magát!" } EXKLUZÍV: Milyen lesz az extraligás játékosok karácsonya?array(5) { ["id"]=> string(3) "117" ["lang_id"]=> string(3) "234" ["slug"]=> string(62) "hu/hir/exkluziv-milyen-lesz-az-extraligas-jatekosok-karacsonya" ["running"]=> string(62) "EXKLUZÍV: Milyen lesz az extraligás játékosok karácsonya?" ["short"]=> string(171) "A karácsony, a béke és a szeretet ünnepe megállíthatatlanul közeledik, ezért is benéztünk a mi extraligásainkhoz, hogy hogyan fogják tölteni az idei ünnepek." } Értékes győzelmet hoztunk Svidníkből!array(5) { ["id"]=> string(3) "116" ["lang_id"]=> string(3) "232" ["slug"]=> string(43) "hu/hir/ertekes-gyozelmet-hoztunk-svidnikbol" ["running"]=> string(42) "Értékes győzelmet hoztunk Svidníkből!" ["short"]=> string(253) "Az extraligás férfi röplabdázóink szombaton a távoli Svidníkben mutatkoztak be, ahol koncentrált teljesítmény után több mint ötéves sorozatot sikerült megszakítaniuk és bezsebelték a győzelmet, megelőzve ezzel Svidníket a tabellán." } Sima hétvégi győzelem Trencsén felett!array(5) { ["id"]=> string(3) "115" ["lang_id"]=> string(3) "230" ["slug"]=> string(44) "hu/hir/sima-hetvegi-gyozelem-trencsen-felett" ["running"]=> string(42) "Sima hétvégi győzelem Trencsén felett!" ["short"]=> string(229) "A komáromi röplabdás fiúk az extraliga bajnokságon a trencséni fiatalok ellen játszották soron következő meccsüket. A megváltozott felállás ellenére itthon kötelező győzelmet arattunk Mikulás nap előestéjén." } Kiegyensúlyozott párharc zajlott Miaván!array(5) { ["id"]=> string(3) "114" ["lang_id"]=> string(3) "228" ["slug"]=> string(46) "hu/hir/kiegyensulyozott-parharc-zajlott-miavan" ["running"]=> string(43) "Kiegyensúlyozott párharc zajlott Miaván!" ["short"]=> string(279) "Komárom nem birkózott meg a szombati ellenfelével, annak ellenére, hogy megnyertük az első szettet, a másodikban pedig kiegyensúlyozottan játszottunk az ellenféllel, azonban a hazaiak rákapcsoltak és sajnos erőfeszítéseink ellenére sem tudtuk megállítani őket." } Peter „Papek” Mlynarčík: „Szerencsések vagyunk, hogy mi legalább játszhatunk!”array(5) { ["id"]=> string(3) "113" ["lang_id"]=> string(3) "226" ["slug"]=> string(78) "hu/hir/peter-papek-mlynarcik-szerencsesek-vagyunk-hogy-mi-legalabb-jatszhatunk" ["running"]=> string(91) "Peter „Papek” Mlynarčík: „Szerencsések vagyunk, hogy mi legalább játszhatunk!”" ["short"]=> string(316) "Peter Mlynarčík a Rieker UJS Komárom extraligás csapatának tagja az új, 2020/2021-es szezonban. A két méteres univerzális játékossal készítettünk exkluzív interjút, aki Detvában kezdte karrierjét, több sikeres szereplése volt már és külföldön is bemutatkozott. Kellemes olvasást kívánunk!" } Otthon simán, idegenben keményen harcoltunk, jelenleg harmadikok vagyunk!array(5) { ["id"]=> string(3) "112" ["lang_id"]=> string(3) "224" ["slug"]=> string(77) "hu/hir/otthon-siman-idegenben-kemenyen-harcoltunk-jelenleg-harmadikok-vagyunk" ["running"]=> string(75) "Otthon simán, idegenben keményen harcoltunk, jelenleg harmadikok vagyunk!" ["short"]=> string(315) "Nehéz hete volt a komáromi röplabdázóknak. Először hazai pályán fogadtuk Privigye csapatát, ahol szett elvesztése nélkül nyertünk, csütörtökön pedig már Kassára utaztunk, ahol egy hihetetlen meccsen, a hazaiak drámai játéka után 2:3-ra kikaptunk. Most a fiainknak szabad hétvégéjük lesz." } Legyőztük Svidník csapatát, holnap Privigye ellen játszunk!array(5) { ["id"]=> string(3) "111" ["lang_id"]=> string(3) "222" ["slug"]=> string(65) "hu/hir/legyoztuek-svidnik-csapatat-holnap-privigye-ellen-jatszunk" ["running"]=> string(64) "Legyőztük Svidník csapatát, holnap Privigye ellen játszunk!" ["short"]=> string(237) "A férfi extraliga most gyors ütemben folytatódik, mivel a koronavírus miatt elmaradt meccseket játszák le az egyes csapatok. Svidníket nagyon jó játékkal legyőztük és kedden már a VK OSMOS Privigye ellen lépünk pályára." } A jó teljesítmény sem volt elég Eperjes ellen!array(5) { ["id"]=> string(3) "110" ["lang_id"]=> string(3) "220" ["slug"]=> string(52) "hu/hir/a-jo-teljesitmeny-sem-volt-eleg-eperjes-ellen" ["running"]=> string(50) "A jó teljesítmény sem volt elég Eperjes ellen!" ["short"]=> string(133) "A komáromi extraligás röplabda csapat Eperjes csapata ellen játszott, akik eddig egyetlen pontot sem veszítettek a bajnokságon." } A klub állásfoglalása...array(5) { ["id"]=> string(3) "109" ["lang_id"]=> string(3) "218" ["slug"]=> string(64) "hu/hir/a-klub-allasfoglalasa-a-kialakult-jarvanyuegyi-helyzetrol" ["running"]=> string(27) "A klub állásfoglalása..." ["short"]=> string(151) "A Központi Válságstáb és a Szlovák Köztársaság kormánya által kiadott intézkedések jelentősen befolyásolják klubunk tevékenységét is" } Miava ellen pont nélkül...array(5) { ["id"]=> string(3) "108" ["lang_id"]=> string(3) "216" ["slug"]=> string(59) "hu/hir/a-szezon-nemkezdodik-jol-trencsenben-nem-jatszottunk" ["running"]=> string(28) "Miava ellen pont nélkül..." ["short"]=> string(61) "Komárom - Miava 0:3 Trencsén - Komárom, nem játszották." } Az extraligások új fő partnere a RIEKER!array(5) { ["id"]=> string(3) "107" ["lang_id"]=> string(3) "214" ["slug"]=> string(44) "hu/hir/az-extraligasoknak-uj-fo-partnere-van" ["running"]=> string(43) "Az extraligások új fő partnere a RIEKER!" ["short"]=> string(98) "A komáromi extraligás röplabda csapatnak új fő partnere van, a jól ismert RIEKER cipőgyár!" } Jó taktika és sok türelem kell a női röplabdáhozarray(5) { ["id"]=> string(3) "106" ["lang_id"]=> string(3) "212" ["slug"]=> string(64) "hu/hir/citron-jo-taktika-es-sok-tuerelem-kell-a-noi-roeplabdahoz" ["running"]=> string(54) "Jó taktika és sok türelem kell a női röplabdához" ["short"]=> string(344) "Peter Kašper, vagy ahogyan a barátai ismerik, “Citrón”, két éve tartozik a komáromi röplabda sport kötelékeibe. A tehetséges játékos kulcsszerepet játszott a Duna-partiak szép menetelésében, de új kihívásként elvállalta az újjáalakuló női csapat vezetését is. Ebből az alkalomból készítettünk vele interjút." } MOK Nyári Röplabdatábor 2020array(5) { ["id"]=> string(3) "105" ["lang_id"]=> string(3) "210" ["slug"]=> string(36) "hu/hir/mok-nyari-roeplabdatabor-2020" ["running"]=> string(31) "MOK Nyári Röplabdatábor 2020" ["short"]=> string(43) "Éld át velünk a nyári tábort idén is!" } Edző hölgyeink, tiétek a szó! array(5) { ["id"]=> string(3) "102" ["lang_id"]=> string(3) "204" ["slug"]=> string(35) "hu/hir/edzo-hoelgyeink-tietek-a-szo" ["running"]=> string(34) "Edző hölgyeink, tiétek a szó! " ["short"]=> string(207) "A koronavírus krízis mélyen megrázta a sport világát is. A Spartak UJS Komárno röplabda klub azonban ebben a nehéz helyzetben sem lazít, és edző hölgyeink továbbra is folytatják munkájukat :)" } Minden idők legjobb csapata volt az idei!array(5) { ["id"]=> string(3) "100" ["lang_id"]=> string(3) "200" ["slug"]=> string(47) "hu/hir/minden-idok-legjobb-csapata-volt-az-idei" ["running"]=> string(42) "Minden idők legjobb csapata volt az idei!" ["short"]=> string(409) "A szlovák röplabda sportot sem kerülte el a koronavírus körül kialakult helyzet, az országos szövetség pedig be is szüntette az összes bajnokságot. Más sportágakkal ellentétben viszont végeredményt is hirdettek, ennek alapján pedig a komáromi extraligás csapat bronzérmes, az első ligás csapat pedig aranyérmest lett. Ferencz Lászlóval, az egyetemi klub elnökével beszélgettünk. " } Az Extraliga idő előtt véget ért!array(5) { ["id"]=> string(2) "99" ["lang_id"]=> string(3) "198" ["slug"]=> string(39) "hu/hir/az-extraliga-ido-elott-veget-ert" ["running"]=> string(37) "Az Extraliga idő előtt véget ért!" ["short"]=> string(188) "A röplabda 2019/2020-as szezonja idő előtt véget ért. Március 13-án, pénteken a Szlovák Röplabda Szövetség úgy döntött, hogy az összes verseny, minden szinten befejeződik." } A negyeddöntő elhalasztva, határozatlan időre!array(5) { ["id"]=> string(2) "98" ["lang_id"]=> string(3) "196" ["slug"]=> string(52) "hu/hir/a-negyeddoento-elhalasztva-hatarozatlan-idore" ["running"]=> string(50) "A negyeddöntő elhalasztva, határozatlan időre!" ["short"]=> string(207) "A veszélyes koronavírus terjedésének jelenlegi helyzete olyan intézkedések bevezetését követel meg, amely az összes sportversenyt is érinti, esetünkben az Edymax férfi extraliga elődöntőjét." } Az elődöntőben vagyunk!array(5) { ["id"]=> string(2) "97" ["lang_id"]=> string(3) "194" ["slug"]=> string(30) "hu/hir/az-elodoentoben-vagyunk" ["running"]=> string(26) "Az elődöntőben vagyunk!" ["short"]=> string(258) "A komáromi röplabdások a play-off második mérkőzését is megnyerték Eperjes ellen, és mindezt vesztett szett nélkül. Így bebiztosították továbbjutásukat az elődöntőbe, ahol három nyertes mérkőzésig fognak játszani Kassa csapata ellen!" } 1:0-ra vezetünk Eperjes ellen!array(5) { ["id"]=> string(2) "96" ["lang_id"]=> string(3) "192" ["slug"]=> string(46) "hu/hir/az-elso-lepes-sikeruelt-10-ra-vezetuenk" ["running"]=> string(31) "1:0-ra vezetünk Eperjes ellen!" ["short"]=> string(305) "Szombaton extraligás röplabdázóink lejátszották első mérkőzésüket a play-off-ban, amelyet két nyertes meccsig játszanak. Eperjes csapatát fogadtuk itthon, és a jó teljesítmény után megerősítettük pozíciónkat az tabellában, és megszereztük a vezetést 1:0-ra az első sorozatban!" } Szombaton kezdődik a play-off!array(5) { ["id"]=> string(2) "95" ["lang_id"]=> string(3) "190" ["slug"]=> string(36) "hu/hir/szombaton-kezdodik-a-play-off" ["running"]=> string(31) "Szombaton kezdődik a play-off!" ["short"]=> string(188) "Már ezen a szombaton elkezdődnek az Edymax extraliga férfi röplabdabajnokság legjobban várt mérkőzései, a rájátszások azaz a play-off! A negyeddöntőt Eperjes ellen játsszuk!" } Play-off-ot 3.helyről kezdjük!array(5) { ["id"]=> string(2) "94" ["lang_id"]=> string(3) "188" ["slug"]=> string(43) "hu/hir/es-a-play-off-ot-a-3helyrol-kezdjuek" ["running"]=> string(32) "Play-off-ot 3.helyről kezdjük!" ["short"]=> string(337) "A VK Spartak UJS Komárom röplabda játékosai szenzációs hangulatban otthonukban győzték le Svidník csapatát egy öt szettes drámái mérkőzésen. A csapatok hírnevükhöz méltóan játszottak a drámai mérkőzésen, mert ha ez a két csapat játszik, ott mindig dráma van. Nagyszerű mérkőzés, szenzációs hangulatban!" }

Edző hölgyeink, tiétek a szó!

A koronavírus krízis mélyen megrázta a sport világát is. A Spartak UJS Komárno röplabda klub azonban ebben a nehéz helyzetben sem lazít, és edző hölgyeink továbbra is folytatják munkájukat :)

1, HOGYAN BÍROD EZT A KÜLÖNLEGES HELYZETET? HOGYAN TELIK EGY NAPOD, MIVEL TÖLTÖD EL A SZABADIDŐDET?

Rudyová Silvia: Egy átlagos napomon reggeltől estig csinálok valamit, úgymond folyton pörgök. Tehát az elején nehéz volt hirtelen leálni, de már megszoktam a helyzetet.  A szabadidőmben kijárok a természetbe a kutyámmal, olvasok, fotózok és photoshoppolok, próbálok én  is sportolni, de vannak lazább napok is amikor Netflixezek.  Délutánonként pedig a többi edzővel megtartjuk az online és  kinti edzéseket a gyerekeknek.

 Nagy Réka: Ez a nem mindennapi helyzet próbára teszi az embert minden téren. Elsősorban alkalmazkodnunk kell hozzá, viszont fontosnak tartom, hogy megtaláljuk és kellően kihasználjuk a helyzet előnyeit is. A napom nem igazán különbözik a megszokottól, talán csak a környezet változott. Délelőtt általában online oktatáson veszek részt vagy a szakdolgozatom írom, délután pedig edzeni szoktam – magamat vagy éppen a lányokat. Hiányoznak viszont a barátaim, illetve a nagymamám, velük a kialakult helyzet miatt sajnos jó ideje nem találkoztam.

 2, BETARTOD A JAVASOLT ÓVINTÉZKEDÉSEKET?

Rudyová Silvia: Igen próbálom betartani amennyire tudom. Vigyáznunk kell egymásra.

Nagy Réka: Természetesen igyekszem betartani a vírus miatti óvintézkedéseket, a lakást csak a szabadban való sportolás céljából (kerékpározás, futás) hagyom el, szigorúan maszkban.

3, HOGY ÉRTÉKELED A 2019/20 – ES ÉVADOT, A LÁNYOKKAL MEGKEZDETT MUNKÁT?

Rudyová Silvia: Nagyon sajnálom, hogy pont az első közös szezonunkat nem tudtuk befejezni, és egy végleges helyezéssel zárni. Az eleje kicsit nehézkesen indult, sok volt az olyan játékos, aki csak 1-2 hónapja röplabdázott, amikor elkezdtük a versenyt. Ez meglátszott a mérkőzéseken is, hogy még csak most kezdtek el tapasztalatot gyűjteni. Az 2019-es év végét több vesztett mérkőzéssel zártuk. De láttam a lányokon, hogy gyorsan fejlődnek, igyekeznek, akarnak és küzdenek. Így amikor elindult a verseny második fele, elkezdtük megnyerni a meccseket, még olyan ellenfelek ellen is, akikkel először  3:0-ra vesztettünk. Az utolsó mérkőzésünk is pont ilyen volt, 3:0, 3:0-as gyözellemmel zártuk ezt a szezont. Nagyon büszke voltam a lányokra, hiszen nincs is jobb érzés egy  edző számára, mint amikor a csapata győz. Nagyon várom már a következő szezont, és hogy elkezdhessük az edzéseket!

Nagy Réka: Nagy örömömre szolgál, hogy újra van lány röplabdacsapata Komáromnak. Augusztus elején 3 kategóriában kiváló körülmények között kezdtük meg a 2019/2020-as szezonra való felkészülést. Az októberben induló bajnokságban a fiatalabb diáklányok a MINI (U12) és a MIDI (U13) kategóriákban próbálhatták ki magukat. Mindkét kategóriában elmondható, hogy fő célunk a sportág megszerettetése mellett többek között a tapasztalatszerzés, a versenyzőképesség és az együttműködés fejlesztése volt. Már az első forduló után azonban világossá vált, hogy újoncként is bőven van keresnivalónk a bajnokságban. Mindkét csapattal már a középdöntőben jártunk, amikor a járványra való tekintettel először felfüggesztették, majd végül megszüntették az idei bajnokságot. Hosszú út áll még azonban előttünk, számtalan bizonyítási lehetőséggel. A jövőben szeretnék egyre jobb és jobb szezont futni a csapattal.

4, MIT TANÁCSOLSZ JÁTÉKOSAIDNAK ERRE A NEHÉZ, NEM MINDENNAPI IDŐSZAKRA?

Rudyová Silvia: Mindenképpen jó lenne, ha megpróbálnák formában tartani magukat, amennyire lehet. Ezért is tartunk nekik online edzéseket.  Amikor nincs edzés vagy nem tudnak azon részt venni, mindenképpen jó lenne ha mozognánank - korcsolya, bicikli, futás, ezeket mind lehet szépen kint a szabadban végezni. Jó lenne ha odafigyelnének az egészséges táplálkozásra, mert véletlenül tudom, hogy túlságosan is szeretik a csipszeket, haha.

 Nagy Réka: Fontos, hogy alkalmazkodjunk a jelenlegi helyzethez és befejezzük az elkezdett munkát. A játékosaimtól türelmet és kitartást kérek, hogy ebben a nehéz időszakban is zökkenőmentes legyen az együttműködés. Biztos vagyok benne, hogy lassan minden visszaáll a régi kerékvágásba és a kemény munka meghozza gyümölcsét.

5, MILYEN EDZÉSMUNKÁT VÉGEZNEK?

Rudyová Silvia: Heti három alkalommal tartunk nekik online és kinti edzéseket. Ezek az edzések nagyaból 1 – 1,5 óra hosszát tartanak. Otthon saját testsúllyal erősítettek, esetleg ha volt kisebb súlyzójuk vagy 2L üvegek segítségével. A kinti edzéseken főleg a dinamikán és rugalmasságon van a hangsúly. Hamarosan szeretnénk már a labdás gyakorlatokat is beilleszteni az edzésprogramba. Ezzel is próbálnánk kicsit színesebbé tenni ezeket az edzéseket.

Nagy Réka: Eleinte online oktatáshoz hasonlóan, egy applikáción keresztül kategóriánként heti 3x online edzéseket tartunk, de már a kinti edzéseket is bevezettük pár kategóriának. A gyerekeket kisebb csoportokra osztottuk szét és a megadott időpontokban videohívásban együtt tornáztunk. Elengedhetetlennek tartottuk, hogy legalább ilyen formában láthassuk egymást, beszélgessünk kicsit és persze tovább dolgozzunk. Azért már mindnki nagyon várta, hogy elkezdhessük a kinti edzéseket.

6, MIT ÜZENSZ AZOKNAK AKIK MEGSZERETTÉK A RÖPLABDÁT ÉS SZERETNÉNEK ÚJONNAN CSATLAKOZNI?

Rudyová Silvia: Ha  valaki elszeretné kezdeni a röplabdát semmi akadálya. 6 éves kortól jöhetnek fiúk, lányok. Ha a helyzet engedi, augusztusban valószínűleg szervezünk edzötábort, akár már oda is lehet jelentkezni. Mindenképpen azt javaslom, hogy kövesség a facebook vagy instagram oldalunkat, ahol ismertetjük majd a részleteket és minden más információt.

Nagy Réka: Amint a helyzet engedi, szeretettel várunk minden röplabdázni vágyó gyermeket már 6 éves kortól. A lányok edzései a Határőr Utcai Alapiskola tornatermében zajlanak, a fiúk edzéseinek helyszíne pedig a Munka Utcai Alapiskola tornaterme. A fiatalabb korosztálynál általában heti 3 edzéssel kell számolni, a pontos időpontokról pedig klubunk edzőinél lehet érdeklődni. Emellett szeretném kiemelni a MOK regionális bajnokságunkat is, amelybe komáromi és környékbeli alapiskolák kapcsolódhatnak be.

7, MIT ÜZENNÉL A SZURKOLÓKNAK?

Rudyová Silvia: Talán csak annyit, hogy legyenek türelmesek és maradjanak pozitívak mint mi. Ha újra indulnak a meccsek nagyon sok szeretettel várjuk őket újra. Addigis vigyázzanak magukra!

Nagy Réka: Elsősorban jó egészséget és kitartást kívánok nekik. Egyúttal szeretném megköszönni eddigi támogatásukat, a sok szurkolást a mérkőzéseken. Játékosaink ezekben a nehéz időkben is folytatják a megkezdett munkát, ezért továbbra is számítunk a szurkolók támogatására, hiszen ők is komoly szerepet játszanak a csapat sikeres szereplésében. Bízunk benne,  hogy mihamarabb találkozhatunk a lelátókon és közösen ünnepelhetjük az elért eredményeket.

INFO: Képeket lehet lapozni!