FRISS HÍREK
Öt szettes harc után, Kassa megy tovább!array(5) { ["id"]=> string(3) "119" ["lang_id"]=> string(3) "238" ["slug"]=> string(46) "hu/hir/oet-szettes-harc-utan-kassa-megy-tovabb" ["running"]=> string(43) "Öt szettes harc után, Kassa megy tovább!" ["short"]=> string(345) "A kassai csapat öt szettes csata után nyert a Rieker UJS Komárom otthonában, így a kassai csapat továbbjutott a Szlovák Kupa elődöntőjébe. A mérkőzést a Huste.tv élőben közvetítette. A fiainknak azonban nincs miért szégyenkezniük, a maximumot hozták ki magukból a pályán, ami a jelenlegi helyzetben az erejükben kitelt!" } Az új évet Szlovák Kupával kezdjük!array(5) { ["id"]=> string(3) "118" ["lang_id"]=> string(3) "236" ["slug"]=> string(42) "hu/hir/az-uj-evet-szlovak-kupaval-kezdjuek" ["running"]=> string(40) "Az új évet Szlovák Kupával kezdjük!" ["short"]=> string(215) "Az extraligás röplabdában január végéig szünetet tartanak, de, hogy ne maradjanak a szurkolók röplabda nélkül a pihenő idő alatt megrendezik a Szlovák Kupát, amelyben Komárom is megméretteti magát!" } EXKLUZÍV: Milyen lesz az extraligás játékosok karácsonya?array(5) { ["id"]=> string(3) "117" ["lang_id"]=> string(3) "234" ["slug"]=> string(62) "hu/hir/exkluziv-milyen-lesz-az-extraligas-jatekosok-karacsonya" ["running"]=> string(62) "EXKLUZÍV: Milyen lesz az extraligás játékosok karácsonya?" ["short"]=> string(171) "A karácsony, a béke és a szeretet ünnepe megállíthatatlanul közeledik, ezért is benéztünk a mi extraligásainkhoz, hogy hogyan fogják tölteni az idei ünnepek." } Értékes győzelmet hoztunk Svidníkből!array(5) { ["id"]=> string(3) "116" ["lang_id"]=> string(3) "232" ["slug"]=> string(43) "hu/hir/ertekes-gyozelmet-hoztunk-svidnikbol" ["running"]=> string(42) "Értékes győzelmet hoztunk Svidníkből!" ["short"]=> string(253) "Az extraligás férfi röplabdázóink szombaton a távoli Svidníkben mutatkoztak be, ahol koncentrált teljesítmény után több mint ötéves sorozatot sikerült megszakítaniuk és bezsebelték a győzelmet, megelőzve ezzel Svidníket a tabellán." } Sima hétvégi győzelem Trencsén felett!array(5) { ["id"]=> string(3) "115" ["lang_id"]=> string(3) "230" ["slug"]=> string(44) "hu/hir/sima-hetvegi-gyozelem-trencsen-felett" ["running"]=> string(42) "Sima hétvégi győzelem Trencsén felett!" ["short"]=> string(229) "A komáromi röplabdás fiúk az extraliga bajnokságon a trencséni fiatalok ellen játszották soron következő meccsüket. A megváltozott felállás ellenére itthon kötelező győzelmet arattunk Mikulás nap előestéjén." } Kiegyensúlyozott párharc zajlott Miaván!array(5) { ["id"]=> string(3) "114" ["lang_id"]=> string(3) "228" ["slug"]=> string(46) "hu/hir/kiegyensulyozott-parharc-zajlott-miavan" ["running"]=> string(43) "Kiegyensúlyozott párharc zajlott Miaván!" ["short"]=> string(279) "Komárom nem birkózott meg a szombati ellenfelével, annak ellenére, hogy megnyertük az első szettet, a másodikban pedig kiegyensúlyozottan játszottunk az ellenféllel, azonban a hazaiak rákapcsoltak és sajnos erőfeszítéseink ellenére sem tudtuk megállítani őket." } Peter „Papek” Mlynarčík: „Szerencsések vagyunk, hogy mi legalább játszhatunk!”array(5) { ["id"]=> string(3) "113" ["lang_id"]=> string(3) "226" ["slug"]=> string(78) "hu/hir/peter-papek-mlynarcik-szerencsesek-vagyunk-hogy-mi-legalabb-jatszhatunk" ["running"]=> string(91) "Peter „Papek” Mlynarčík: „Szerencsések vagyunk, hogy mi legalább játszhatunk!”" ["short"]=> string(316) "Peter Mlynarčík a Rieker UJS Komárom extraligás csapatának tagja az új, 2020/2021-es szezonban. A két méteres univerzális játékossal készítettünk exkluzív interjút, aki Detvában kezdte karrierjét, több sikeres szereplése volt már és külföldön is bemutatkozott. Kellemes olvasást kívánunk!" } Otthon simán, idegenben keményen harcoltunk, jelenleg harmadikok vagyunk!array(5) { ["id"]=> string(3) "112" ["lang_id"]=> string(3) "224" ["slug"]=> string(77) "hu/hir/otthon-siman-idegenben-kemenyen-harcoltunk-jelenleg-harmadikok-vagyunk" ["running"]=> string(75) "Otthon simán, idegenben keményen harcoltunk, jelenleg harmadikok vagyunk!" ["short"]=> string(315) "Nehéz hete volt a komáromi röplabdázóknak. Először hazai pályán fogadtuk Privigye csapatát, ahol szett elvesztése nélkül nyertünk, csütörtökön pedig már Kassára utaztunk, ahol egy hihetetlen meccsen, a hazaiak drámai játéka után 2:3-ra kikaptunk. Most a fiainknak szabad hétvégéjük lesz." } Legyőztük Svidník csapatát, holnap Privigye ellen játszunk!array(5) { ["id"]=> string(3) "111" ["lang_id"]=> string(3) "222" ["slug"]=> string(65) "hu/hir/legyoztuek-svidnik-csapatat-holnap-privigye-ellen-jatszunk" ["running"]=> string(64) "Legyőztük Svidník csapatát, holnap Privigye ellen játszunk!" ["short"]=> string(237) "A férfi extraliga most gyors ütemben folytatódik, mivel a koronavírus miatt elmaradt meccseket játszák le az egyes csapatok. Svidníket nagyon jó játékkal legyőztük és kedden már a VK OSMOS Privigye ellen lépünk pályára." } A jó teljesítmény sem volt elég Eperjes ellen!array(5) { ["id"]=> string(3) "110" ["lang_id"]=> string(3) "220" ["slug"]=> string(52) "hu/hir/a-jo-teljesitmeny-sem-volt-eleg-eperjes-ellen" ["running"]=> string(50) "A jó teljesítmény sem volt elég Eperjes ellen!" ["short"]=> string(133) "A komáromi extraligás röplabda csapat Eperjes csapata ellen játszott, akik eddig egyetlen pontot sem veszítettek a bajnokságon." } A klub állásfoglalása...array(5) { ["id"]=> string(3) "109" ["lang_id"]=> string(3) "218" ["slug"]=> string(64) "hu/hir/a-klub-allasfoglalasa-a-kialakult-jarvanyuegyi-helyzetrol" ["running"]=> string(27) "A klub állásfoglalása..." ["short"]=> string(151) "A Központi Válságstáb és a Szlovák Köztársaság kormánya által kiadott intézkedések jelentősen befolyásolják klubunk tevékenységét is" } Miava ellen pont nélkül...array(5) { ["id"]=> string(3) "108" ["lang_id"]=> string(3) "216" ["slug"]=> string(59) "hu/hir/a-szezon-nemkezdodik-jol-trencsenben-nem-jatszottunk" ["running"]=> string(28) "Miava ellen pont nélkül..." ["short"]=> string(61) "Komárom - Miava 0:3 Trencsén - Komárom, nem játszották." } Az extraligások új fő partnere a RIEKER!array(5) { ["id"]=> string(3) "107" ["lang_id"]=> string(3) "214" ["slug"]=> string(44) "hu/hir/az-extraligasoknak-uj-fo-partnere-van" ["running"]=> string(43) "Az extraligások új fő partnere a RIEKER!" ["short"]=> string(98) "A komáromi extraligás röplabda csapatnak új fő partnere van, a jól ismert RIEKER cipőgyár!" } Jó taktika és sok türelem kell a női röplabdáhozarray(5) { ["id"]=> string(3) "106" ["lang_id"]=> string(3) "212" ["slug"]=> string(64) "hu/hir/citron-jo-taktika-es-sok-tuerelem-kell-a-noi-roeplabdahoz" ["running"]=> string(54) "Jó taktika és sok türelem kell a női röplabdához" ["short"]=> string(344) "Peter Kašper, vagy ahogyan a barátai ismerik, “Citrón”, két éve tartozik a komáromi röplabda sport kötelékeibe. A tehetséges játékos kulcsszerepet játszott a Duna-partiak szép menetelésében, de új kihívásként elvállalta az újjáalakuló női csapat vezetését is. Ebből az alkalomból készítettünk vele interjút." } MOK Nyári Röplabdatábor 2020array(5) { ["id"]=> string(3) "105" ["lang_id"]=> string(3) "210" ["slug"]=> string(36) "hu/hir/mok-nyari-roeplabdatabor-2020" ["running"]=> string(31) "MOK Nyári Röplabdatábor 2020" ["short"]=> string(43) "Éld át velünk a nyári tábort idén is!" } Edző hölgyeink, tiétek a szó! array(5) { ["id"]=> string(3) "102" ["lang_id"]=> string(3) "204" ["slug"]=> string(35) "hu/hir/edzo-hoelgyeink-tietek-a-szo" ["running"]=> string(34) "Edző hölgyeink, tiétek a szó! " ["short"]=> string(207) "A koronavírus krízis mélyen megrázta a sport világát is. A Spartak UJS Komárno röplabda klub azonban ebben a nehéz helyzetben sem lazít, és edző hölgyeink továbbra is folytatják munkájukat :)" } Minden idők legjobb csapata volt az idei!array(5) { ["id"]=> string(3) "100" ["lang_id"]=> string(3) "200" ["slug"]=> string(47) "hu/hir/minden-idok-legjobb-csapata-volt-az-idei" ["running"]=> string(42) "Minden idők legjobb csapata volt az idei!" ["short"]=> string(409) "A szlovák röplabda sportot sem kerülte el a koronavírus körül kialakult helyzet, az országos szövetség pedig be is szüntette az összes bajnokságot. Más sportágakkal ellentétben viszont végeredményt is hirdettek, ennek alapján pedig a komáromi extraligás csapat bronzérmes, az első ligás csapat pedig aranyérmest lett. Ferencz Lászlóval, az egyetemi klub elnökével beszélgettünk. " } Az Extraliga idő előtt véget ért!array(5) { ["id"]=> string(2) "99" ["lang_id"]=> string(3) "198" ["slug"]=> string(39) "hu/hir/az-extraliga-ido-elott-veget-ert" ["running"]=> string(37) "Az Extraliga idő előtt véget ért!" ["short"]=> string(188) "A röplabda 2019/2020-as szezonja idő előtt véget ért. Március 13-án, pénteken a Szlovák Röplabda Szövetség úgy döntött, hogy az összes verseny, minden szinten befejeződik." } A negyeddöntő elhalasztva, határozatlan időre!array(5) { ["id"]=> string(2) "98" ["lang_id"]=> string(3) "196" ["slug"]=> string(52) "hu/hir/a-negyeddoento-elhalasztva-hatarozatlan-idore" ["running"]=> string(50) "A negyeddöntő elhalasztva, határozatlan időre!" ["short"]=> string(207) "A veszélyes koronavírus terjedésének jelenlegi helyzete olyan intézkedések bevezetését követel meg, amely az összes sportversenyt is érinti, esetünkben az Edymax férfi extraliga elődöntőjét." } Az elődöntőben vagyunk!array(5) { ["id"]=> string(2) "97" ["lang_id"]=> string(3) "194" ["slug"]=> string(30) "hu/hir/az-elodoentoben-vagyunk" ["running"]=> string(26) "Az elődöntőben vagyunk!" ["short"]=> string(258) "A komáromi röplabdások a play-off második mérkőzését is megnyerték Eperjes ellen, és mindezt vesztett szett nélkül. Így bebiztosították továbbjutásukat az elődöntőbe, ahol három nyertes mérkőzésig fognak játszani Kassa csapata ellen!" } 1:0-ra vezetünk Eperjes ellen!array(5) { ["id"]=> string(2) "96" ["lang_id"]=> string(3) "192" ["slug"]=> string(46) "hu/hir/az-elso-lepes-sikeruelt-10-ra-vezetuenk" ["running"]=> string(31) "1:0-ra vezetünk Eperjes ellen!" ["short"]=> string(305) "Szombaton extraligás röplabdázóink lejátszották első mérkőzésüket a play-off-ban, amelyet két nyertes meccsig játszanak. Eperjes csapatát fogadtuk itthon, és a jó teljesítmény után megerősítettük pozíciónkat az tabellában, és megszereztük a vezetést 1:0-ra az első sorozatban!" } Szombaton kezdődik a play-off!array(5) { ["id"]=> string(2) "95" ["lang_id"]=> string(3) "190" ["slug"]=> string(36) "hu/hir/szombaton-kezdodik-a-play-off" ["running"]=> string(31) "Szombaton kezdődik a play-off!" ["short"]=> string(188) "Már ezen a szombaton elkezdődnek az Edymax extraliga férfi röplabdabajnokság legjobban várt mérkőzései, a rájátszások azaz a play-off! A negyeddöntőt Eperjes ellen játsszuk!" } Play-off-ot 3.helyről kezdjük!array(5) { ["id"]=> string(2) "94" ["lang_id"]=> string(3) "188" ["slug"]=> string(43) "hu/hir/es-a-play-off-ot-a-3helyrol-kezdjuek" ["running"]=> string(32) "Play-off-ot 3.helyről kezdjük!" ["short"]=> string(337) "A VK Spartak UJS Komárom röplabda játékosai szenzációs hangulatban otthonukban győzték le Svidník csapatát egy öt szettes drámái mérkőzésen. A csapatok hírnevükhöz méltóan játszottak a drámai mérkőzésen, mert ha ez a két csapat játszik, ott mindig dráma van. Nagyszerű mérkőzés, szenzációs hangulatban!" }

Minden idők legjobb csapata volt az idei!

A szlovák röplabda sportot sem kerülte el a koronavírus körül kialakult helyzet, az országos szövetség pedig be is szüntette az összes bajnokságot. Más sportágakkal ellentétben viszont végeredményt is hirdettek, ennek alapján pedig a komáromi extraligás csapat bronzérmes, az első ligás csapat pedig aranyérmest lett. Ferencz Lászlóval, az egyetemi klub elnökével beszélgettünk.

- A bajnokság véget ért. Egyetért az országos röplabda szövetség döntésével?

Természetesen. A szívünk ugyan vitt volna tovább bennünket, de az eszünk azt súgta, hogy meg kell hajolni a szakemberek érvei előtt. Most az emberi életek élveznek prioritást, és ez mindent felül ír.

- A klub az idei szezonban nagyon szép eredményeket ért el. Ennek ellenére keserű a szájíz?

Klubunk történetének a legsikeresebb idényét tudhatjuk magunk mögött. Úgy az elért eredmények miatt, mint a klub fejlődése terén, amelyet nem lehet érmekkel mérni.

- Hogy fogadták az extraligás fiúk a bronzérem hírét?

Mivel az extraliga túljutott a rájátszási szakaszon, ezért a szövetség nagyon helyesen úgy döntött, hogy kihirdeti a helyezéseket. Ennek értelmében csapatunk a bajnokság bronzérmese lett. Nem szeretnénk nagyképűnek tűnni, de a bajnokság előrehaladtával voltak vérmesebb céljaink is. A teljesítményünk alapján a bajnoki cím komoly esélyesei voltunk. Nagyszerű csapattá értek össze a játékosok, de sajnos a munkát nem tudtuk befejezni.

- Melyek voltak a legnagyobb pozitívumai a bajnokságnak ?

Szeretném kiemelni a mérkőzéseink hangulatát, amely  nagy motivációt jelentett számunkra. Ezúton is szeretném megköszönni  lelkes szurkolóinknak a belénk vetett bizalmukat. Reméljük,  hogy rövidesen újra találkozhatunk és még sok közös sportélményben lesz részünk.

- Fizikailag is meg fogják kapni az érmeket?

A sportigazgatóval váltott telefonbeszélgetésünk alapján igen, reméljük ez nem fog megváltozni.

- Mi következik ezután? Lesznek edzések? Egyben marad a csapat?

Most elsősorban fel kell ócsúdni az óriási sokkhatás alól, és a kialakult helyzet alapján valószínűleg sok mindent újra kell tervezni. Jelenleg marad a felhívás betartása, amelyre mindenkit buzdítunk, hogy maradjon otthon. A játékosokkal folyamatosan kommunikálunk, és biztosítottuk őket arról, hogy a klub mögöttük áll és teljesíti teljes mértékben a szerződésekben vállaltakat függetlenül attól, hogy a bajnokságnak idő előtt lett vége.

- Az első ligás fiúk bajnokok lettek. Véleménye szerint minek köszönhető mindez?

Ez egy nagyszerű eredmény, amelyre méltán büszkék lehetünk. A csapat minden tagja hazai nevelésűként kizárólag a játék öröméért küzd, és ez megmutatkozik a hozzáállásukon is. Igazi komáromiakként, egymást segítve. Sokan kérdezték az évek során, hol vannak a komáromi játékosok? Hát, itt! Teoretikusan két csapatunk lehetne az extraligában, ez szinte kivételes teljesítmény. Persze a szabályok ezt nem teszik lehetővé.

- Mit jelenthet a jövőre nézve, hogy a fiatal komáromiaknak sikerült megnyerniük a másodosztályt?

Elsősorban pozitív visszajelzést, hogy jó úton haladunk. Klubunk prioritásai szempontjából egy meghatározó döntés volt elindítani az extraligát és az I.ligát is. Játéklehetőséget tudtunk biztosítani több korosztály számára, és élesben is bemutathattuk az edzéseken begyakorolt elemeket. 

- Mondana nekünk néhány olyan komáromi tehetséget, akivel a jövőben akár mág komolyabban is lehet számolni?

Klubunk két játékost nevelt ki a szlovák ifjúsági U20 válogatottba, mégpedig Pati Nagy Simont és Sánta Jánost, akikre méltán lehetünk büszkék. Bízunk abban, hogy ez pozitív példa lehet  a feltörekvő helyi ifjúság számára. A szakmai és eszközi feltételek adottak Komáromban, a munkát viszont nekik kell elvégezni. További fiatal tehetségeink Forró Balázs, Százvai Ádám, Nagy Márk, Lévay Máté, Méhes Bence, Lehotka Tamás, Liška Ádám, Mészáros Csaba, Báráth Bence és számos fiatalabb korosztályú fiú és lány.

- A körülmények ellenére sor kerül valamiféle ünnepségre is?

Természetesen szerettük volna korrekt módon lezárni az idei szezont, de a jelenlegi helyzet ezt nem teszi lehetővé.Erről sajnos most nem gondolkodunk. Pozitív, hogy találkozni mindenképpen fogunk, devalószínűleg ünnepelni nem. A szurkolóinkról viszont nem szeretnénk megfeledkezni, számukra is találnánk módot az évad lezárására. Kijelethetjük, hogy az idei extraligás csapat volt minden idők legjobbja, ezért ezt méltó módon szeretnénk kifejezni.

- Elmondaná néhány mondatban, hogy teljesítettek a korosztályos csapatok, és mi a helyzet a hölgyekkel?

Nagy örömünkre szolgálnak a lányok, jó döntés volt felkarolni őket. Az első évad tapasztalataiból kiindulva nagy fejlődés várható náluk. Azok közé a kevés szlovákiai klubok közé tartozunk, akik lányokkal és fiúkkal is foglalkoznak. Színesebb lett ezáltal a működésünk, és úgy látom jó, hatással van a fiatalokra is. Szeretném kiemelni az edzők, Rudy Szilvia, Nagy Réka és Žibrita Milan munkáját, akiknek nagy érdemeik vannak a lány röplabda sport újraindításában.

- Mennyire fogja meghatározni a közeljövőt a koronavírus okozta "felfordulás" ?

Erre sajnos a jelenlegi állás szerint nem tudunk választ adni. Bízunk abban, hogy rövidesen visszatérhetünk a tornatermekbe és folytathatjuk az elkezdett munkát.

- Nem tart attól, hogy még nehezebb lesz támogatókat találni?

Ahhoz, hogy a klubunk túlélje ezt a helyzetet, talán még nagyobb szükség lesz a támogatásra és itt elsősorban a helyi lokálpatrióta vállalkozókra gondolok. Mivel én is közéjük tartozom, tudom, hogy sok esetben most a túlélés a tét. Ennek ellenére kérem őket, ne feledkezzenek el a sportolókról, a jövő generációjáról! A fiataloknak célokra van szükségük, és a sport a sok gond mellett felszabadít, pozitív élményt nyújt. Ezért a sport még jobban fel fog értékelődni.

- Mik lehetnek a tervek a következő szezonra és mi fog addig történni?

Az idei évben elért eredmények tükrében optimistán nézünk a következő évad elé. Az extraligás csapatunkkal szeretnénk folytatni az elkezdett munkát. Klubunk korrekt hozzáállása lehet a biztosítéka annak, hogy a csapat, beleértve az edzőket is, egyben marad. Az ifjúság terén folytatni szeretnénk a munkát és a minőségi alapokon szeretnénk javítani. Felhívtuk a játékosaink figyelmét az otthoni edzések fontosságára. Rövidesen szakmai videókat, mérkőzések felvételeit, edzések módszertanait készítjük  el, melyekkel a játékosok és edzők fejleszteni tudják tudásukat otthoni körülmények között.

- Kik azok, akik a klub legnagyobb támaszai voltak ?

Itt elsősorban Komárom városát szeretném megemlíteni. Nagyra értékeljük úgy az anyagi, mint az erkölcsi támogatását. A következő fő partnerünk és támogatónk a Selye János Egyetem. Büszkék vagyunk arra, hogy munkánkkal és eredményeinkkel hozzá járulhattunk városunk és egyetemünk jó hírnevének öregbítéséhez. Szeretném még kiemelni a klub vezetőségét, kollégáimat, vagyis a stábot, akik azon fáradoztak, hogy fejlődjön a klub, név szerint : Jobbágy Lajos, Ferencz Dávid, Robin Pělucha, Rudy Szilvia, Nagy Réka, Robert Mihalička, Fábián Tamás, Žibrita Milán, Záchensky Tamás, Szoboszlai Bianka, Kláriš Marika, Gogola Márk, Vanya Anton, Alžbeta Haláková, Jóba Mihály, és mindazok, akik bármilyen módon segítették munkánkat. Nagy köszönet!

DELTA hetilap