FRISS HÍREK
Öt szettes harc után, Kassa megy tovább!array(5) { ["id"]=> string(3) "119" ["lang_id"]=> string(3) "238" ["slug"]=> string(46) "hu/hir/oet-szettes-harc-utan-kassa-megy-tovabb" ["running"]=> string(43) "Öt szettes harc után, Kassa megy tovább!" ["short"]=> string(345) "A kassai csapat öt szettes csata után nyert a Rieker UJS Komárom otthonában, így a kassai csapat továbbjutott a Szlovák Kupa elődöntőjébe. A mérkőzést a Huste.tv élőben közvetítette. A fiainknak azonban nincs miért szégyenkezniük, a maximumot hozták ki magukból a pályán, ami a jelenlegi helyzetben az erejükben kitelt!" } Az új évet Szlovák Kupával kezdjük!array(5) { ["id"]=> string(3) "118" ["lang_id"]=> string(3) "236" ["slug"]=> string(42) "hu/hir/az-uj-evet-szlovak-kupaval-kezdjuek" ["running"]=> string(40) "Az új évet Szlovák Kupával kezdjük!" ["short"]=> string(215) "Az extraligás röplabdában január végéig szünetet tartanak, de, hogy ne maradjanak a szurkolók röplabda nélkül a pihenő idő alatt megrendezik a Szlovák Kupát, amelyben Komárom is megméretteti magát!" } EXKLUZÍV: Milyen lesz az extraligás játékosok karácsonya?array(5) { ["id"]=> string(3) "117" ["lang_id"]=> string(3) "234" ["slug"]=> string(62) "hu/hir/exkluziv-milyen-lesz-az-extraligas-jatekosok-karacsonya" ["running"]=> string(62) "EXKLUZÍV: Milyen lesz az extraligás játékosok karácsonya?" ["short"]=> string(171) "A karácsony, a béke és a szeretet ünnepe megállíthatatlanul közeledik, ezért is benéztünk a mi extraligásainkhoz, hogy hogyan fogják tölteni az idei ünnepek." } Értékes győzelmet hoztunk Svidníkből!array(5) { ["id"]=> string(3) "116" ["lang_id"]=> string(3) "232" ["slug"]=> string(43) "hu/hir/ertekes-gyozelmet-hoztunk-svidnikbol" ["running"]=> string(42) "Értékes győzelmet hoztunk Svidníkből!" ["short"]=> string(253) "Az extraligás férfi röplabdázóink szombaton a távoli Svidníkben mutatkoztak be, ahol koncentrált teljesítmény után több mint ötéves sorozatot sikerült megszakítaniuk és bezsebelték a győzelmet, megelőzve ezzel Svidníket a tabellán." } Sima hétvégi győzelem Trencsén felett!array(5) { ["id"]=> string(3) "115" ["lang_id"]=> string(3) "230" ["slug"]=> string(44) "hu/hir/sima-hetvegi-gyozelem-trencsen-felett" ["running"]=> string(42) "Sima hétvégi győzelem Trencsén felett!" ["short"]=> string(229) "A komáromi röplabdás fiúk az extraliga bajnokságon a trencséni fiatalok ellen játszották soron következő meccsüket. A megváltozott felállás ellenére itthon kötelező győzelmet arattunk Mikulás nap előestéjén." } Kiegyensúlyozott párharc zajlott Miaván!array(5) { ["id"]=> string(3) "114" ["lang_id"]=> string(3) "228" ["slug"]=> string(46) "hu/hir/kiegyensulyozott-parharc-zajlott-miavan" ["running"]=> string(43) "Kiegyensúlyozott párharc zajlott Miaván!" ["short"]=> string(279) "Komárom nem birkózott meg a szombati ellenfelével, annak ellenére, hogy megnyertük az első szettet, a másodikban pedig kiegyensúlyozottan játszottunk az ellenféllel, azonban a hazaiak rákapcsoltak és sajnos erőfeszítéseink ellenére sem tudtuk megállítani őket." } Peter „Papek” Mlynarčík: „Szerencsések vagyunk, hogy mi legalább játszhatunk!”array(5) { ["id"]=> string(3) "113" ["lang_id"]=> string(3) "226" ["slug"]=> string(78) "hu/hir/peter-papek-mlynarcik-szerencsesek-vagyunk-hogy-mi-legalabb-jatszhatunk" ["running"]=> string(91) "Peter „Papek” Mlynarčík: „Szerencsések vagyunk, hogy mi legalább játszhatunk!”" ["short"]=> string(316) "Peter Mlynarčík a Rieker UJS Komárom extraligás csapatának tagja az új, 2020/2021-es szezonban. A két méteres univerzális játékossal készítettünk exkluzív interjút, aki Detvában kezdte karrierjét, több sikeres szereplése volt már és külföldön is bemutatkozott. Kellemes olvasást kívánunk!" } Otthon simán, idegenben keményen harcoltunk, jelenleg harmadikok vagyunk!array(5) { ["id"]=> string(3) "112" ["lang_id"]=> string(3) "224" ["slug"]=> string(77) "hu/hir/otthon-siman-idegenben-kemenyen-harcoltunk-jelenleg-harmadikok-vagyunk" ["running"]=> string(75) "Otthon simán, idegenben keményen harcoltunk, jelenleg harmadikok vagyunk!" ["short"]=> string(315) "Nehéz hete volt a komáromi röplabdázóknak. Először hazai pályán fogadtuk Privigye csapatát, ahol szett elvesztése nélkül nyertünk, csütörtökön pedig már Kassára utaztunk, ahol egy hihetetlen meccsen, a hazaiak drámai játéka után 2:3-ra kikaptunk. Most a fiainknak szabad hétvégéjük lesz." } Legyőztük Svidník csapatát, holnap Privigye ellen játszunk!array(5) { ["id"]=> string(3) "111" ["lang_id"]=> string(3) "222" ["slug"]=> string(65) "hu/hir/legyoztuek-svidnik-csapatat-holnap-privigye-ellen-jatszunk" ["running"]=> string(64) "Legyőztük Svidník csapatát, holnap Privigye ellen játszunk!" ["short"]=> string(237) "A férfi extraliga most gyors ütemben folytatódik, mivel a koronavírus miatt elmaradt meccseket játszák le az egyes csapatok. Svidníket nagyon jó játékkal legyőztük és kedden már a VK OSMOS Privigye ellen lépünk pályára." } A jó teljesítmény sem volt elég Eperjes ellen!array(5) { ["id"]=> string(3) "110" ["lang_id"]=> string(3) "220" ["slug"]=> string(52) "hu/hir/a-jo-teljesitmeny-sem-volt-eleg-eperjes-ellen" ["running"]=> string(50) "A jó teljesítmény sem volt elég Eperjes ellen!" ["short"]=> string(133) "A komáromi extraligás röplabda csapat Eperjes csapata ellen játszott, akik eddig egyetlen pontot sem veszítettek a bajnokságon." } A klub állásfoglalása...array(5) { ["id"]=> string(3) "109" ["lang_id"]=> string(3) "218" ["slug"]=> string(64) "hu/hir/a-klub-allasfoglalasa-a-kialakult-jarvanyuegyi-helyzetrol" ["running"]=> string(27) "A klub állásfoglalása..." ["short"]=> string(151) "A Központi Válságstáb és a Szlovák Köztársaság kormánya által kiadott intézkedések jelentősen befolyásolják klubunk tevékenységét is" } Miava ellen pont nélkül...array(5) { ["id"]=> string(3) "108" ["lang_id"]=> string(3) "216" ["slug"]=> string(59) "hu/hir/a-szezon-nemkezdodik-jol-trencsenben-nem-jatszottunk" ["running"]=> string(28) "Miava ellen pont nélkül..." ["short"]=> string(61) "Komárom - Miava 0:3 Trencsén - Komárom, nem játszották." } Az extraligások új fő partnere a RIEKER!array(5) { ["id"]=> string(3) "107" ["lang_id"]=> string(3) "214" ["slug"]=> string(44) "hu/hir/az-extraligasoknak-uj-fo-partnere-van" ["running"]=> string(43) "Az extraligások új fő partnere a RIEKER!" ["short"]=> string(98) "A komáromi extraligás röplabda csapatnak új fő partnere van, a jól ismert RIEKER cipőgyár!" } Jó taktika és sok türelem kell a női röplabdáhozarray(5) { ["id"]=> string(3) "106" ["lang_id"]=> string(3) "212" ["slug"]=> string(64) "hu/hir/citron-jo-taktika-es-sok-tuerelem-kell-a-noi-roeplabdahoz" ["running"]=> string(54) "Jó taktika és sok türelem kell a női röplabdához" ["short"]=> string(344) "Peter Kašper, vagy ahogyan a barátai ismerik, “Citrón”, két éve tartozik a komáromi röplabda sport kötelékeibe. A tehetséges játékos kulcsszerepet játszott a Duna-partiak szép menetelésében, de új kihívásként elvállalta az újjáalakuló női csapat vezetését is. Ebből az alkalomból készítettünk vele interjút." } MOK Nyári Röplabdatábor 2020array(5) { ["id"]=> string(3) "105" ["lang_id"]=> string(3) "210" ["slug"]=> string(36) "hu/hir/mok-nyari-roeplabdatabor-2020" ["running"]=> string(31) "MOK Nyári Röplabdatábor 2020" ["short"]=> string(43) "Éld át velünk a nyári tábort idén is!" } Edző hölgyeink, tiétek a szó! array(5) { ["id"]=> string(3) "102" ["lang_id"]=> string(3) "204" ["slug"]=> string(35) "hu/hir/edzo-hoelgyeink-tietek-a-szo" ["running"]=> string(34) "Edző hölgyeink, tiétek a szó! " ["short"]=> string(207) "A koronavírus krízis mélyen megrázta a sport világát is. A Spartak UJS Komárno röplabda klub azonban ebben a nehéz helyzetben sem lazít, és edző hölgyeink továbbra is folytatják munkájukat :)" } Minden idők legjobb csapata volt az idei!array(5) { ["id"]=> string(3) "100" ["lang_id"]=> string(3) "200" ["slug"]=> string(47) "hu/hir/minden-idok-legjobb-csapata-volt-az-idei" ["running"]=> string(42) "Minden idők legjobb csapata volt az idei!" ["short"]=> string(409) "A szlovák röplabda sportot sem kerülte el a koronavírus körül kialakult helyzet, az országos szövetség pedig be is szüntette az összes bajnokságot. Más sportágakkal ellentétben viszont végeredményt is hirdettek, ennek alapján pedig a komáromi extraligás csapat bronzérmes, az első ligás csapat pedig aranyérmest lett. Ferencz Lászlóval, az egyetemi klub elnökével beszélgettünk. " } Az Extraliga idő előtt véget ért!array(5) { ["id"]=> string(2) "99" ["lang_id"]=> string(3) "198" ["slug"]=> string(39) "hu/hir/az-extraliga-ido-elott-veget-ert" ["running"]=> string(37) "Az Extraliga idő előtt véget ért!" ["short"]=> string(188) "A röplabda 2019/2020-as szezonja idő előtt véget ért. Március 13-án, pénteken a Szlovák Röplabda Szövetség úgy döntött, hogy az összes verseny, minden szinten befejeződik." } A negyeddöntő elhalasztva, határozatlan időre!array(5) { ["id"]=> string(2) "98" ["lang_id"]=> string(3) "196" ["slug"]=> string(52) "hu/hir/a-negyeddoento-elhalasztva-hatarozatlan-idore" ["running"]=> string(50) "A negyeddöntő elhalasztva, határozatlan időre!" ["short"]=> string(207) "A veszélyes koronavírus terjedésének jelenlegi helyzete olyan intézkedések bevezetését követel meg, amely az összes sportversenyt is érinti, esetünkben az Edymax férfi extraliga elődöntőjét." } Az elődöntőben vagyunk!array(5) { ["id"]=> string(2) "97" ["lang_id"]=> string(3) "194" ["slug"]=> string(30) "hu/hir/az-elodoentoben-vagyunk" ["running"]=> string(26) "Az elődöntőben vagyunk!" ["short"]=> string(258) "A komáromi röplabdások a play-off második mérkőzését is megnyerték Eperjes ellen, és mindezt vesztett szett nélkül. Így bebiztosították továbbjutásukat az elődöntőbe, ahol három nyertes mérkőzésig fognak játszani Kassa csapata ellen!" } 1:0-ra vezetünk Eperjes ellen!array(5) { ["id"]=> string(2) "96" ["lang_id"]=> string(3) "192" ["slug"]=> string(46) "hu/hir/az-elso-lepes-sikeruelt-10-ra-vezetuenk" ["running"]=> string(31) "1:0-ra vezetünk Eperjes ellen!" ["short"]=> string(305) "Szombaton extraligás röplabdázóink lejátszották első mérkőzésüket a play-off-ban, amelyet két nyertes meccsig játszanak. Eperjes csapatát fogadtuk itthon, és a jó teljesítmény után megerősítettük pozíciónkat az tabellában, és megszereztük a vezetést 1:0-ra az első sorozatban!" } Szombaton kezdődik a play-off!array(5) { ["id"]=> string(2) "95" ["lang_id"]=> string(3) "190" ["slug"]=> string(36) "hu/hir/szombaton-kezdodik-a-play-off" ["running"]=> string(31) "Szombaton kezdődik a play-off!" ["short"]=> string(188) "Már ezen a szombaton elkezdődnek az Edymax extraliga férfi röplabdabajnokság legjobban várt mérkőzései, a rájátszások azaz a play-off! A negyeddöntőt Eperjes ellen játsszuk!" } Play-off-ot 3.helyről kezdjük!array(5) { ["id"]=> string(2) "94" ["lang_id"]=> string(3) "188" ["slug"]=> string(43) "hu/hir/es-a-play-off-ot-a-3helyrol-kezdjuek" ["running"]=> string(32) "Play-off-ot 3.helyről kezdjük!" ["short"]=> string(337) "A VK Spartak UJS Komárom röplabda játékosai szenzációs hangulatban otthonukban győzték le Svidník csapatát egy öt szettes drámái mérkőzésen. A csapatok hírnevükhöz méltóan játszottak a drámai mérkőzésen, mert ha ez a két csapat játszik, ott mindig dráma van. Nagyszerű mérkőzés, szenzációs hangulatban!" }

Peter „Papek” Mlynarčík: „Szerencsések vagyunk, hogy mi legalább játszhatunk!”

Peter Mlynarčík a Rieker UJS Komárom extraligás csapatának tagja az új, 2020/2021-es szezonban. A két méteres univerzális játékossal készítettünk exkluzív interjút, aki Detvában kezdte karrierjét, több sikeres szereplése volt már és külföldön is bemutatkozott. Kellemes olvasást kívánunk!

Először, kérlek mond el hogyan, mikor és hol kerültél először kapcsolatba a röplabdával?

"Az alapiskola második osztályában kezdtem el röplabdázni a detvai iskolában, ahol röplabda "kört" indítottak. Mivel a magasságom adott volt a sporthoz, így jelentkeztem és azóta is szeretem."

Milyen eredményeket tudsz felmutatni, melyekre vagy különösen büszke, és melyiket tartod a legnagyobb becsben?

"Több jó eredménnyel büszkélkedhetem, mindig szerencsés voltam, hogy jó csapatokban játszhattam. Itt említeném meg a szlovák extraliga bajnoki címeit, az osztrák ligában kétszer elért második helyet vagy a német Bundesliga harmadik helyét. Nagy sikernek tartom, hogy bekerülhettem a szlovák válogatottba és kijutottam a bakui Európa-bajnokságra és az Európai játékokon is részt vehettem. Egyet kiválasztani nem egyszerű, hiszen minden elért eredmény egyedi. Annyi biztos, hogy az egyik legnagyobb örömöm a sporton kívül, a kislányom Mia."

Külföldön is bemutatkoztál. Meg tudnád mondani a külföldi klubok közül hol érezted magad eddig a legjobban és miért?

"Szlovákián kívül a legjobban Innsbruckban éreztem magam. A város gyönyörű volt, a csapat pedig magas szakmai színvonalon működött. Minden úgy működött, ahogy kellett. Remek csapattársaim voltak, és az öltözőn kívül is remekül kijöttünk. Három játékos volt Szlovákiából, és mindkét edző is itteni volt, szuper volt. Csak egy kicsit sajnálom, hogy nem játszottam olyan sokat, de a verseny erről szó, erősek voltak a vetélytársak."

Jelenleg a komáromi extraligás csapatban játszol. Hogyan történt az átigazolásod Dél-Szlovákiába?

"A Komáromba történő átigazolás ugyanúgy történt, mint bármely másik. Pontosabban a koronavírus miatt kicsit később történt meg, de ebben a helyzetben, amikor a klubok nem tudták, hogy fog kinézni a szezon, számítani lehetett erre. Felhívott Ferencz László, akivel egy nagyon kellemes találkozás után megállapodtunk."

Az alapszakasz első felén már túl vagyunk. Hogyan értékeled ezt a szezont a saját szemszögedből?

"Nem vagyok nagyon elégedett a szezon első felével. Elveszítettünk néhány fontos pontot, amelyeket később sajnálni fogunk. Teljesítményünk nem túl kiegyensúlyozott. Megmutattuk, hogy nagyon jó röplabdát is tudunk játszani, de ennek az ellenkezőjét is. Tehát határozottan sok munka vár még ránk, van min dolgozni."

Mi a véleményed a jelenlegi járványhelyzetről, a nézők nélküli mérkőzésekről és arról, hogy minden héten antigénes tesztelésen kell átesnetek?

"Sajnos a helyzet olyan, amilyen, de mindannyiunkat egyformán érint, nem csak a sportolókat. Mi még szerencsések vagyunk, mivel legalább játszhatunk, és ha ehhez az kell, hogy minden héten teszteljünk, akkor ezzel egyáltalán nincs gondom. A folyamat néhány másodpercet vesz igénybe. Bár úgy gondolom, hogy ez inkább pénzügyi szempontból terheli meg a klubbot. Ami a nézőket illeti, nagyon sajnálom, hogy nem lehetnek ott a mérkőzéseken, elvégre a sport elsősorban nekik is szól, hogy eljöhessenek a csarnokba pihenni, kikapcsolódni vagy káromkodni egyet, hiszen ez is hozzá tartozik. A mérkőzésekről ez nagyon hiányzik. Sajnálatos ez a helyzet, de hiszem, hogy hamarosan minden visszatér a régi kerékvágásba, és lehetőségünk lesz nekünk is megköszönni a szurkolók támogatását, buzdítását."

Az extraliga viszonylag kiegyensúlyozott, és még túl korai lenne megjósolni kik lesznek a dobogósok. De mégis ... milyen helyezésnek örülnél a szezon végén?

"Természetesen a legszebb éremmel, az aranyéremmel lennék a legelégedettebb, de ha ezt akarjuk elérni, akkor el kell kezdenünk nyertes meccseket játszani. Az extraliga valóban kiegyensúlyozott ebben a szezonban, így ez nagyon nehéz lesz, de mindenképpen küzdeni fogunk érte."

Beszéljünk egy kicsit a magánéletedről. Biztos vagyok abban, hogy számíthatsz a családod támogatására. Hogy van a családod? Hogyan sikerül összeegyeztetni a magánéletedet a szakmai életeddel, itt, Komáromban?

"A családom remekül van. Hosszú idő után végre sokkal több időt tudunk együtt tölteni, mert míg külföldön játszottam, ők nem utaztak velem. Somorján élünk, így ez nincs messze Komáromtól. Csak egy kicsit sajnálom, hogy nem tudnak a meccsekre járni és szurkolni nekünk, amit már nagyon vártam. Nem okoz gondot összeegyeztetni a magánéletemet a szakmaival. Hetente néhányszor Komáromba jövök. Otthon meg tudom oldani az edzőtermi edzéseket, ez így nagyon jó. Van elég időm a családomra és a röplabdára is, így igazán nincs okom panaszra."

Az még messze van, de ... gondoltál arra, hogy mit fogsz csinálni, ha befejeződik a röplabdás karriered?

"Hogyan tovább a karrier után? Ez a gondolat egyszer-egyszer felmerül bennem is, és el kell ismernem, hogy valójában semmi nem jut eszembe. Eddig minden erőmmel a sportra koncentráltam, így valószínűleg akkor nem lesz könnyű a helyzetem. De hogy a röplabda közelében maradok, vagy valami egészen mást csinálok majd, azt tényleg nem tudom."

Evezzünk könnyedebb vizekre. Szeretteid és a röplabda berkeiben mindenki „Papek“-nek hív téged. Honnét ez a becenév?

"Gimnáziumban ragadt rám a Papek név. Nem vagyok benne biztos, hogy azért jött létre, mert nagyon vékony és magas voltam, vagy valami más ok miatt, de rám ragadt és azóta mindenhol, mindenki így hív, ahol játszom."

Hogyan érzed magad Komáromban, és mit szólsz a klubunkban uralkodó és kialakított légkörről?

"Remekül érzem magam Komáromban, igazán barátságos légkör uralkodik itt, és a klub mindent megtesz annak érdekében, hogy a játékosok a lehető legjobban érezzék magukat, és csak a röplabdára tudjanak koncentrálni, ami nagyszerű. Minden úgy működik, ahogy kell, és úgy gondolom, ha nem lenne korona még jobb lenne. Részemről elmondhatom, minden nagyon jó."

És végül... van valamilyen mottód, amelyet követsz, vagy mit üzennél a komáromi rajongóknak ezekben a nehéz időkben?

"Nincs mottóm, de azt üzenném a rajongóknak, hogy bírják ki ezeket a nehéz időket, és amikor végre megnyugszik minden, nagyon várjuk őket a csarnokba, és hiszem, hogy ez idő alatt javul a mi teljesítményünk is, és mi is örömet okozhatunk majd nekik."

Köszönöm az interjút, és sok sikert kívánok a személyes és a sportéletedhez. Komárom, mindent bele! Hajrá!

"Köszönöm szépen, és mindenkinek jó egészséget kívánok. Hajrá!"