HORÚCE NOVINKY
Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!

Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"

BALÁZS FORRÓ patrí už druhý rok k stabilným členom extraligového tímu a nás môže tešiť, že je našim odchovancom a pravidelne dostáva priestor aj v najvyššej slovenskej súťaži! Urobili sme s ním krátky rozhovor, nech sa páči, príjemné čítanie prajeme :)

"Balú", priblíž našim čitateľom, ako sa dostal volejbal do tvojho života a odkedy si ho začal hrávať?

"S volejbalom som začal ako 12 ročný, kedy som sa mu začal venovať. Pred volejbalom som pestoval aj viacero športov - hral som futbal, robil kempo, plával som, ale venoval som sa aj lukostreľbe. Jedného týždňa pri bežnej hodine telesnej výchovy na Základnej škole na ulici Eötvösa sme hrali volejbal. A už vtedy som cítil akési brnenie, cítil som, že tento šport je ku mne bližšie ako hociktorý iný, robil ma šťastným a úprimne môžem povedať, že mi to aj celkom dobre išlo... Toto si všimla aj pani učiteľka telesnej výchovy Lívia Kubicová a doporučila mi, aby som chodil na tréningy na Základnú školu na ulicu Mieru. Tam som mal spočiatku s pánom učiteľom Százvaim týždenne dva tréningy. Volejbal sa mi páčil stále viac, zaľúbil som sa do tohto športu, cez volejbal som získal nové priateľstvá a kamarátov, dostal som sa až k Lajos "bácsimu" (p. Jobbágy), kde sa už navýšili moje tréningové porcie na päť tréningov za týždeň."

Aké kategórie si absolvoval a v akých kluboch si už hral?

"Nesmierne mám rád moje rodné mesto Komárno, čiže tu som s volejbalom aj začal a tu hrám aj do dnešného dňa. Najprv som bol v kategórii žiakov, potom som prešiel ku kadetom, juniorom, do 1.ligy a teraz hrám extraligu - čiže pomyselnú pyramídu som absolvoval tu, v Komárne."

Ako sa ti vlastne podarilo dostať sa do extraligového kádra VK Spartak UJS Komárno?

"Množstvo tréningov a cvičení prinieslo svoje ovocie, preto sa vedenie klubu rozhodlo, že som spôsobilý hrať v extralige, takže už od minulej sezóny hrám v najvyššej slovenskej súťaži a aj tento rok som dostal túto príležitosť."

Mladý vek, talentovaný chalan, skúsení spoluhráči... Toto všetko máš v Komárne dané. Čo ťa posúva dopredu a čo by si chcel s volejbalom dosiahnuť?

"V prvom rade by som sa chcel ešte v mnohom rozvíjať, v čom mi moji súčasní spoluhráči a tréneri pomáhajú a podporujú ma na vysokej úrovni. Chcel by som aj naďalej bojovať o víťazstvá, aby naše družstvo, VK Spartak UJS Komárno, figurovalo na čo najlepších pozíciách a aby sme aj za mojej pomoci získali čo najviac úspechov a lesklých kovov. Starší a skúsenejší spoluhráči sú mojim vzorom, skutočne sa na nich pozerám s veľkým rešpektom, keďže disponujú mnohoročnými skúsenosťami. Motivuje ma ich prístup a výkony, pretože na nich vidím, že vytrvalá práca môže naozaj viesť k významným výsledkom."

Si spokojný s príležitosťami, aké ti hlavný tréner Robin Pělucha v extralige ponúka? V akých kategóriách hráš vlastne v tejto sezóne?

"Môj tréner, Robin Pělucha, ma zasypáva množstvom dobrých rád, taktickými pokynmi deň čo deň. Toto ma veľmi motivuje a takisto burcuje - navyše aj on hrával na tom istom poste (blokár) ako aj ja. Som vďačný za jeho pomoc, rovnako tak aj všetkým mojim spoluhráčom."

Tvoja rodina navštevuje pravidelne domáce zápasy. Kto ťa podporuje najviac a pomáha ti k napredovaniu?

"Moja rodina je na našich všetkých domácich zápasoch a plnou parou podporuje a povzbudzuje. (Moja staršia sestra sa len preto naučila bubnovať, lebo hrám :))) ). V ďalšom rozvoji ma samozrejme podporuje moja priateľka, kamaráti, fanúšikovia, ale najmä tréner, títo všetci ľudia mi dávajú neustále nový a nový elán na každom zápase, čím ma robia stále lepším."

Čo robíš popri volejbale, čo ťa najviac napĺňa a kedy na to všetko máš čas?

"Popri volejbale navštevujem aj vysokú školu, veľmi veľa času trávim s mojou priateľkou, s Ellou a mojimi kamarátmi. Oddychovať a zrelaxovať zvyknem pri rybárčení, avšak bohužiaľ na to sú možnosti len cez leto."

Sezóna 2019/2020 je dlhá, v klube majú smelé plány. Podľa tvojho názoru s akým výsledkom bude klub spokojný a s akým ty?

"Verím tomu, že túto sezónu uzavrieme veľmi úspešne. Ako kolektív by sme radi dosiahli to, aby sme figurovali v extralige po sezóne 2019/2020 medzi najlepšími. Ja osobne by som sa chcel ešte veľmi veľa naučiť, bol by som rád, aby som na základe mojich schopností a následnej hre v jednotlivých zápasoch bol v komárňanskej základnej zostave. A aby som dôstojne reprezentoval moje rodné mesto - Komárno. Som skutočne vďačný všetkým členom klubu a menovite Ladislavovi Ferenczovi, kľúčovej osobe v klube, ktorý miestami možno aj za hranicami svojich síl sa snaží zabezpoečiť všetky technické i finančné podmienky, ktoré sú potrebné k úspešnej príprave. Chceli by sme dosiahnuť to, aby bol aj klub spokojný s hráčmi a takisto aj s dosiahnutými výsledkami."

Blíži sa Nový rok. Dávaš si nejaké predsavzatia do roku 2020, či si praješ do Nového roka či už v športovom, alebo v osobnom živote?

"Nezvykol som si dávať predsavzatia. V každom prípade by som rád pokračoval v napredovaní a zdokonaľovaní sa, rovnako aj s volejbalom v extralige. To ma motivuje a ženie dopredu. V súkromnom živote si želám hlavné pevné zdravie, v živote veľa šťastia a v športe množstvo poriadnych víťazstiev a úspechov."

Fanúšikovia v Komárne chcú vidieť dobrý volejbal. Čo by si im chcel odkázať, aby ešte vo väčšom počte prišli na extraligové zápasy?

"Nám hráčom dodávajú fanúšikovia nesmiernu energiu a podporu. A keď už cítime, že to s nami nevyzerá najlepšie, naši fanúšikovia nám dokážu dať takú energiu a povzbudenie, že sa môžeme premeniť ako mýtický vták Fénix - vstaneme z popola a urobíme všetko pre víťazstvo. Volejbal popri tom, že je pekný šport, dokáže zapojiť fanúšikov do hry tak, že naplno dokážu precítiť atmosféru v jednotlivých stretnutiach. Ponúkame rušné a napínavé zápasy, v ktorých nie je núdza o skvelú atmosféru a vysokú úroveň. Boli by sme radi, aby nás čo najviac obyvateľov prišlo podporiť, pretože spolu sme silnejší. Neseďte doma, príďte nám fandiť!"

Ďakujeme veľmi pekne za rozhovor a želáme ti aj naďalej všetko dobré!

"Šport ťa naučí čestne vyhrávať, ale aj prehrávať so zdvihnutou hlavou." - Ernest Hemingway