HORÚCE NOVINKY
Extraliga je predčasne ukončená!Koronavírus zasiahol aj do extraligy!Postupujeme do semifinále!V play-off vedieme 1:0!V sobotu začína play-off!Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!

Dnes hráme u majstra a v televízii!

Naši volejbalisti sa dnes predstavia po pomerne dlhej ligovej prestávke na palubovke majstra, kde nás privíta VK OSMOS Prievidza. Zápas sa začína o 17:30 hodine a je pre nás cťou, že tento šláger nadstavbovej časti kola budeme môcť sledovať aj na televíznych obrazovkách! Druhý okruh RTVS nám pripraví zážitok, ktorý si určite nenechajte ujsť! Komárno, do toho!

Po úspešnom SuperFinále Slovenského pohára, ktoré malo rekordnú návštevnosť v hale, aj pri televíznych obrazovkách, pokračuje projekt SVF a RTVS "Palubovková streda" ďalším zaujímavým zápasom. Čerstvý víťaz Slovenského pohára a úradujúci majster VK OSMOS Prievidza privíta v stredu 19. februára 2020 v 5. kole nadstavbovej časti Edymax extraligy na domácej palubovke hviezdami nabitý tím VK Spartak UJS KomárnoPriamy prenos na Dvojke sa začína o 17.25.

Prievidza prešla v priebehu sezóny viacerými personálnymi zmenami. Po 6. kole základnej časti skončili pri tíme tréneri Richard Nemec a Gabriel Chochoľak a kormidla sa ujal Rostislav Chudík. Káder opustil aj skúsený nahrávač Michal Sládeček, ktorého dočasne nahradil Martin Jančura. Po Novom roku sa káder "kohútov" stabilizoval a odrazilo sa to aj na výsledkoch. V nadstavbe vyhrala Prievidza tri zo štyroch zápasoch a druhýkrát v histórii získala Slovenský pohár, keď v nedeľu 9. 2. 2020 zdolala v SuperFinále Svidník 3:0.

Najväčšou posilou obhajcu titulu je hviezdny univerzál Nikolaj Pavlov. Rodák z ukrajinskej Poltavy bol ešte nedávno členom ruskej reprezentácie a v najslávnejších časoch bol prvým univerzálom "zbornej", keď dostával príležitosť pred Maximom Michajlovom. Tridsaťšesťročný volejbalista sa po reštarte kariéry rozbiehal pomalšie, ale svoje kvality naplno ukázal v SuperFinále SP a právom získal ocenenie MVP. Pavlov je majstrom Európy z roku 2013, kde sa Rusi stretli v Gdansku aj so Slovenskom a v play off zápase o postup do štvrťfinále vyhrali 3:0. Pavlov bol tretím najviac bodujúcim hráčom týchto ME. V tom istom roku sa tešil aj z triumfu v Svetovej lige, k čomu prispel výbornými výkonmi a stal sa MVP prestížnej súťaže. Slovenským divákom sa tento vynikajúci volejbalista predstavil aj v septembri 2013, keď Rusi odohrali v Bratislave v generálke na ME v Dánsku a Poľsku prípravný zápas so Slovenskom a v AEGON Aténe NTC vyhrali 3:0. Pavlov pôsobil v ukrajinskom Charkove, potom obliekal dresy Luč Moskva, Lokomotivu Novosibirsk, Dinama Moskva, Gubernie Nižného Novgorodu, talianskej Latiny a znovu Novosibirsku.

Výraznou posilou Prievidze je aj nahrávač Peter Porubský, ktorý k majstrovi prestúpil z Nitry. V drese "Kohútov" je sedem volejbalistov, ktorí majú skúsenosť v slovenskej reprezentácii. Najviac duelov v najcennejšom drese odohral Radoslav Prešinský (82), ďalší blokár Marek Ludha hral za Slovensko 33-krát, 17 štartov má kapitán Milan Javorčík, Filip Mačuha 16, Ľuboš Nemec 8, Martin Pavelka 6 a Porubský 1.

Komárno malo slabší rozbeh do sezóny, ale mohutným finišom a osemzápasovou víťaznou sériou sa tím Robina Pěluchu prebojoval do nadstavbovej skupiny o 1.-4. miesto. Káder tímu z juhu Slovenska sa doslova hemží slovenskými reprezentantmi, v celkovom súčte má tím z juhu Slovenska na konte až 629 štartov s dvojkrížom na hrudi. Najviac ich má nahrávač Juraj Zaťko, ktorý je s 243 zápasmi slovenským rekordérom. Kapitán tímu, skúsený smečiar František Ogurčák odohral za Slovensko 162 duelov a ďalší smečiar Matej Kubš, ktorý sa po zranení prsta už dal dokopy má na konte 157 reprezentačných zápasov. Dres Slovenska si obliekali aj Peter Kašper (35), Martin Turis (29) a Ján Tarabus (3).

V tejto sezóne sa Prievidza a Komárno stretli trikrát, z toho dva zápasy vyhrali "Kohúti". V základnej časti si víťazstvá tímy podelili, v nadstavbe triumfovala Prievidza v Komárne 17. januára 3:2. V tabuľke je Prievidza aktuálne na druhom mieste za Košicami, ale v prípade víťazstva za tri body (3:0, alebo 3:1) sa dostane na čelo. Komárno je štvrté a nezmenilo by to ani víťazstvo v stredajšom televíznom zápase.

Najviac bodujúcim hráčom Prievidze je smečiar Martin Pavelka (288 b.), ktorý dal aj najviac es (30). V počte blokov je na čele tímových štatistík Radoslav Prešinský (38). V drese Komárna nazbieral najviac bodov František Ogurčák (326), skúsený smečiar dal aj najviac bodov z podania (23) a najviac blokov si pripísal Ján Tarabus (61).

Duel budú rozhodovať Peter Malík a Pavol Vaško.

Doterajšie volejbalové prenosy v tejto sezóne v RTVS:

EXM: Komárno - Myjava 2:3 /16. októbra/
EXŽ: UKF Nitra - Brusno 3:0 /30. októbra/
EXM: Myjava - Košice 3:1 /13. novembra/
EXM: Svidník - Prešov 3:2 /11. decembra/ v Bardejove
SPM: Myjava - Svidník 3:2 /15. januára/
EXŽ: UKF Nitra - Strabag Pezinok 3:1 /22. januára/
SPŽ: Strabag Pezinok - Slávia EU 3:2 /9. februára/
SPM: Svidník - Prievidza 0:3 /9. februára/
EXM: Prievidza - Komárno ? : ? /19. februára/

Zdroj: svf.sk