HORÚCE NOVINKY
Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!

Dnes začína Slovenský pohár, hráme v Nitre!

Druhá celoslovenská súťaž štartuje svoj ročník práve dnes. Prvé kolo, teda štvrťfinále sa hrá na dva odvety a už dnes sa predstavíme v Nitre.

Tento týždeň sa prvými zápasmi štvrťfinále začne nový ročník Slovenského pohára mužov aj žien vo volejbale. V stredu sú na programe celkovo tri stretnutia, vo štvrtok jeden duel.

Komárňanskí volejbalisti štartujú svoju púť v tohtosezónnej edícii Slovenského pohára na palubovky Nitry. Dnes o 19.00 hodine tu odohrajú prvý zápas a odveta je na programe v stredu 20.novembra 2019 v športovej hale v Komárne. Krajské derby teda bude mať zaiste svoj náboj, preto držme palce našim chlapcom!

Systém pohárovej súťaže prešiel oproti minulej sezóne úpravami. V SP mužov štartuje 8 družstiev. Dvojice pre štvrťfinále - bez nasadenia - vyžrebovali v júli spoločne so žrebom extraligových súťaží. Odvety štvrťfinále sú naplánované na november (20. 11., resp. 27. 11.), na odvetu sa hrá aj semifinále (muži 18. decembra 2019 a 15. januára 2020).

Veľké finále je na programe v nedeľu 9. februára v rámci spoločného vyvrcholenia oboch súťaží, dejisko bude známe neskôr. Víťaz Slovenského pohára zinkasuje 2500 eur, zdolaný finalista 1500 eur a zdolaní semifinalisti po 500 eur.

Žreb SP mužov spojil vo štvrťfinále posledných extraligových finalistov Prievidzu a Košice, východniari v pohári obhajujú zlato z Humenného. Ďalšiu pohárovú dvojicu utvorili Nitra a Komárno, ktorí si rovnako pod Zoborom zmerajú sily aj v sobotu (26. 10.) v rámci základnej časti extraligy. Veríme, že naši chlapci sa popasujú na palubovke kvalitného súpera a nášho rivala, zápas sa začína o 19.00 hodine! Držte palce! Komárno, do toho!
 

PRVÉ ZÁPASY:
streda 23. októbra:
ŠŠ volejbal Trenčín - TJ Slávia Svidník (17.00)
VK KDS-Šport Košice - VK OSMOS Prievidza (18.30)
VKP Bystrina SPU Nitra - VK Spartak UJS Komárno (19.00)
štvrtok 24. októbra:
VK MIRAD PU Prešov - TJ Spartak Myjava (19.00)

SVF.sk