HORÚCE NOVINKY
Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!V TV zápase sa tesne tešila Myjava!Zo Svidníka s bodom!Nad Trenčínom výhra 3:0!V sobotu na Trenčín, očakávame školy aj obce!U majstra v Prievidzi tesne...Poradili sme si so slovenskou dvadsiatkou!Na slovíčko... s Petrom "Citrón" Kašperom!Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!

Dobojované, skončili sme na 6.mieste!

Aj napriek domácemu vedeniu 2:0 na sety sme sériu o konečné 5.miesto proti Prešovu nevyrovnali. Napriek tomu sme však predviedli veľmi kvalitný výkon, čo ocenili aj diváci, rovnako tak aj konečné 6.miesto, ktoré je na nováčika výborné!

O 5. MIESTO (na 2 víťazstvá) - druhý zápas: 

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - VK MIRAD PU PREŠOV 2:3 (18, 21, -23, -16, -9) - výsledok série 0:2, Prešov obsadil 5. miesto 
Zápas trval 117 minút, rozhodovali: Moravčík a Szász, 150 divákov

Komárno: R. Pělucha, Sládeček, Kubš, Hinduliak, Rehák, Rak, libero Slezák (Sánta, Forró). Tréner: R. Pělucha. 
Prešov: Červeň, Jurko, M. Sopko st., Mikovčík, Bogdanovič, Hudák, libero T. Lampart (Faron, Timko). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Michal Červeň (Prešov)

Spočiatku to nevyzeralo, že by sa v Komárne mal hrať päťsetový zápas. Domáci zatlačili v prvom sete súpera, zaslúžene sa v jeho strede dostali do mierneho trháku a napokon sa pomerne jasne stali víťazmi prvého dejstva. V tom druhom síce Prešovčania pridali, ale aktívnejší boli stále Komárňania, ktorí buď nútili súpera k chybám, alebo hrali kvalitne na sieti i podaní. Preto nebolo divu, že domáci vyhrávali už 2:0 na sety. Tretí set bol skôr hrou nervov. Prešov sa chcel vrátiť do zápasu a zverenci Robina Pěluchu uzatvoriť zápas na nulu. Doťahovanie vyústilo do dramatickej koncovky, kde mali viac šťastia hostia, znížili stav setov, čo im dalo krídla. Prešov od polovice štvrtého setu ovládol hru a nakoniec sa duel dostal do tajbrejku. V ňom bol stav 6:6, keď sa na podanie dostal Sopko a zvýšil na rozhodujúcich 11:6 pre hostí. Prešov si tento náskok ustrážil a na základe výsledkového sumáru získal v najvyššej súťaži konečné piate miesto, kým nováčik z Komárna dosiahol takisto veľmi pekné 6. miesto.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Gratulujem Prešovu k víťazstvu. Dva sety sme hrali relatívne dobre, vychádzal nám servis i príjem a následne aj útok, avšak vo štvrtom sete sme trošku poľavili, súper to využil a v podstate zaslúžene vyhral, aj vďaka nášmu prispeniu."

Erik Digaňa, tréner Prešova"Som rád, že sme to ukončili a že pod vedením jedného z pilierov slovenského a prešovského volejbalu Červeňa sme zápas dotiahli do víťazného konca. Som rád, pretože Komárno vôbec neprišlo odovzdane, hoci sa hralo o piate miesto, ale podľa mňa sa to pre všetkých hralo ako finále, takže blahoželám chlapcom, že to otočili. Dnes vyhral trošku šťastnejší kolektív."