HORÚCE NOVINKY
Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!V TV zápase sa tesne tešila Myjava!Zo Svidníka s bodom!Nad Trenčínom výhra 3:0!V sobotu na Trenčín, očakávame školy aj obce!U majstra v Prievidzi tesne...Poradili sme si so slovenskou dvadsiatkou!Na slovíčko... s Petrom "Citrón" Kašperom!Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!

Juraj Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"

Pokračujeme seriálom rozhovorov s komárňanskými chlapcami, tentoraz sa pred pomyselný "mikrofón" posadil JURAJ RAK, ktorý oblieka náš dres už štvrtú sezónu. Juri, máš slovo!

Ak sa povie Komárno, čo ťa ako prvé napadne a čo by si o klube a meste vedel povedať?

"Ako prvé to sú milí ludia. Komárno celkovo žije športom a som rád, že volejbal je jedným z popredných športov v meste."

Si tu už niekoľko sezón a takpovediac si napoly Komárňan. Pamätáš si ešte, ako si sa sem dostal a čo ťa tu tak dlho drží?

"Chcel som skĺbiť vysokú školu a volejbal. Vedel som, že Komárno je kvalitný klub a vyšli mi v ústrety. A nemám pocit, že som tu dlho." 

Kedy si začínal s volejbalom, čo všetko si už zažil a na akých miestach?

"Začal ako mladší žiak na Bilikovej v Bratislave. Potom som využil možnosť ísť do COP Trenčín a potom som zakotvil v Komárne. S volejbalom som zažil veľa na ihrisku a ešte viac mimo neho. To je na iný rozhovor :-) Vždy to je o partii a na tú som mal zatiaľ štastie."

Je síce skoro na hodnotenie, ale ako by si charakterizoval doterajšie naše účinkovanie v extralige?

"Ja to hodnotím pozitívne. Na úvod sme sa zohrávali. Pár koncoviek nám síce nevyšlo, ale vieme, na čom máme popracovať."

Sú naše ciele vyššie ako je momentálne postavenie v tabuľke?

"Jednoznačne!"

Ak by sme mali kryštáľovú guľu. Kde by si sa chcel vidieť na konci sezóny, prípadne s čím by si bol spokojný?

"Spokojný by som bol s medailou. Bol by som však rád, keby boli spokojní najmä diváci."

Bežný deň volejbalistu nie je určite jednoduchý. Ako prebieha ten tvoj?

"K môjmu dňu neodmysliteľne patrí škola. Medzi cvičeniami chodím do posilňovne alebo na tréning v Bratislave. Poobede pravidelne cestujeme na tréning do Komárna. Po tréningu regenerácia. Carpe diem!"

Kto je v aktuálnom extraligovom tíme podľa Teba najväčším ťahúňom, osobnosťou?

"Fero Ogurčák. Hral dlho v zahraničí, má najviac skúseností a to sa odráža na jeho počte bodov každý zápas."

V Komárne sa kvalitne pracuje s mládežou. Aký máš na to názor a čo hovoríš na filozofiu klubu zaoberať sa v takejto miere novými volejbalovými nádejami?

"Je mi to veľmi sympatické. S mládežou sa tu pracuje výborne a môžu tu vyrásť perspektívni hráči."

Čaká nás zápas v Košiciach a následne budúci týždeň dva domáce zápasy. Určite to bude náročné... Čo môže platiť na týchto súperov?

"Hlavne musíme podať kolektívny výkon. Máme kvalitu a musíme ju ukázať na ihrisku."

 

Juraj, ďakujem za rozhovor a želáme mnoho úspechov, či už v sobotu v Košiciach alebo v celej sezóne, ale aj v súkromnom živote!