HORÚCE NOVINKY
Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!

Juraj Zaťko: "Rád by som si zahral o medaily!"

Juraja Zaťka netreba volejbalovej verejnosti zvlášť predstavovať. V tomto nahrávačovi sa skrýva doslova ikona tohto športu a pre Komárno je veľkou cťou, že v sezóne 2019/2020 oblieka náš dres! Požiadali sme ho o krátky rozhovor.

Športovej verejnosti si viac ako známy. 243 štartov za slovenskú reprezentáciu a 6-násobná účasť na ME sú jasným dôkazom, že toho máš odohraté už veľa. Vedel by si nám v krátkosti zhrnúť svoju volejbalovú kariéru, kde si začal a ako postupovala Tvoja púť až do dnešného dňa?

"Začínal som v AŠK Inter Bratislava, po zániku klubu som prestúpil do STU Bratislava a následne do Strojára Malacky, kde som začínal s extraligou. Následne začali moje zahraničné cesty, keď som bol 4 roky v Ostrave, 3 roky vo VfB Friedrichshafen a po roku v poľskej Varšave a Olštýne. Po návrate domov som hral 4 roky v Nitre, minulú sezónu pár zapasov za Myjavu."

Mnoho ľudí by zaiste zaujímalo, ako sa upiekol Tvoj prestup a príchod do Komárna?

"Po návrate zo zahraničia a ukončení pôsobenia v Nitre som hľadal klub, ktorý by mal vysoké ambície a bol blízko Bratislavy. Komárno ma oslovilo a pre mňa nebol dôvod váhať."

Komárno. Malé mestečko. Vedel by si ho prirovnať k nejakému Tvojmu doterajšiemu pôsobisku?

"Priznám sa, že zatiaľ som bohužiaľ nemal priveľa možností Komárno spoznať, ale veľkosťou ma najbližšie k nemeckému Friedrichshafenu." 

Úspechov si mal počas Tvojej kariéry veľa. Ktorý si ceníš najviac a na ktoré Tvoje pôsobenie si spomínaš najradšej?

"Najradšej spomínam na VfB Friedrichshafen, kde som 1. krát zažil, čo znamená profesionálny vrcholový šport. Mali sme neuveriteľné podmienky a hrali sme špičkový európsky volejbal."

Už sa pomaly po Majstrovstvách Európy zžívaš z komárňanským prostredím. Ako by si ho charakterizoval počnúc od vedenia, trénera, hráčov, divákov a verejnosti?

"Prostredie v Komárne vnímam veľmi pozitívne, máme výborné podmienky a verím, že v tejto sezóne prinesieme do Komárna úspech."

Máš toho odohraté veľa. Čo Ťa ešte motivuje a ak si zoberieme túto sezónu, čo by si chcel s chlapcami z VK Spartak UJS Komárno dosiahnuť?

"Volejbal ma stále veľmi baví a dúfam, že moje skúsenosti pomôžu Komárnu naplniť svoje ciele. Ja osobne by som si rád zahral v extralige o medaily." 

Po ME sa dostal na obrazovky RTVS opäť aj volejbal. Ako by si zhodnotil televízny zápas s Myjavou, či už po hráčskej stránke, ale aj po skutočnosti, že v TV je opäť mužská extraliga a zápasovú atmosféru?

"Myslím si, že pre volejbal na Slovensku je určite krokom vpred, že sa extraliga dostala opäť na televízne obrazovky. Pomôže to celému volejbalovému hnutiu a dúfam, že to k tomuto športu priláka nových hráčov, či sponzorov. Zápas z Myjavou mal podľa mňa vysokú úroveň a je len škoda, ze sme v ňom nakoniec neboli úspešní."

Ako hodnotíš úroveň slovenskej extraligy v tejto sezóne?

"Sezóna bude pravdepodobne veľmi vyrovnaná, čo určite prinesie mnoho napínavých duelov."

Kto je podľa Teba najväčším favoritom na titul a prečo si to myslíš?

"V súvislosti s predchádzajúcou odpoveďou si netrúfam tipnúť."

Tradičný odkaz na záver, ktorý by si chcel našim čitateľom a fanúšikom komárňanského volejbalu odkázať?

"Vážime si Vašu podporu a veríme, že po slabšom štarte prídu na rad aj víťazné momenty. Preto príďte do haly a buďte pri tom!"

 

Juraj, ďakujeme za rozhovor a nech sa Ti v Komárne čo najviac darí!

Našich chlapcov čaká v sobotu repríza stredajšieho pohárového duelu v Nitre, tentoraz však pôjde o extraligové body. Doma volejbalistov Komárna uvidíme netradične budúci štvrtok 31.októbra 2019 s ešte netradičnejším začiatkom stretnutia o 19.00 hodine! Príďte povzbudiť Vk Spartak UJS Komárno, našim súperom bude MVK Zvolen!