HORÚCE NOVINKY
Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!

Komárno si poradilo so slovenskou dvadsiatkou!

Komárňanskí volejbalisti si v predohrávke 1.kola Edymax extraligy poradili bez väčších problémov s reprezentáciou Slovenska do 20 rokov v troch setoch!

Edymax extraliga mužov - základná časť - predohrávka 1. kola - utorok:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - RD SVK 2001 3:0 (16, 20, 16)
Rozhodovali: B. Kováč a Henček, 80 divákov

Komárno: Forró 6, Jalovecký 0, Ogurčák 20, Tarabus 8, J. Petráš 2, Rak 3, libero Turis (Százvai 7, Slezák 8, Kašper 1). Tréner: R. Pělucha.
RD SVK 2001: R. Vitko 1, Trubač 10, Marjov 1, Viskup 4, Sánta 5, Michal Zeman 5, liberá Pati-Nagy a Ružbaský (V. Rzyman 7, Š. Rzyman 4, Billich 1, Krišák 0). Tréner: P. Kalný.

Utorkovou predohrávkou 1. kola základnej časti odštartoval nový ročník Edymax extraligy volejbalistov 2019/2020. Z prvého víťazstva v sezóne sa tešili hráči VK Spartak UJS Komárno, ktorí na domácej palubovke zvíťazili nad tímom juniorov SR "20" (RD SVK 2001) v troch setoch (16, 20, 16).

Jednou z udalostí utorkového podvečera bol návrat skúseného 35-ročného smečiara Františka Ogurčáka na slovenské palubovky, kde naposledy krátko pôsobil na jeseň 2017 v Nitre a predtým ešte na štarte kariéry v roku 2003 v Púchove. Bývalý dlhoročný reprezentant bol s 20 bodmi jednoznačne najproduktívnejším hráčom stretnutia a získal ocenenie MVP.

V základnej zostave Spartaka UJS sa predstavili aj ďalší navrátilec pod naše vysoké siete Ján Tarabus a libero Martin Turis, debut v drese Komárna absolvoval Jakub Petráš. Naopak, po nedávnom účinkovaní na šampionáte EuroVolley 2019 chýbal v zostave domácich nahrávač a čerstvý reprezentačný rekordér Juraj Zaťko a pre zranenie Matej Kubš, skúsený blokár Peter Kašper striedal.

Na strane reprezentačnej dvadsiatky nastúpili "proti svojim" smečiar János Sánta a libero Šimon Pati-Nagy. Najviac bodov mladíkov získal smečiar Michal Trubač (10). Juniorské reprezentačné družstvo je do súťaže zaradené mimoriadne a štartuje len v základnej časti, odohrá po jednom stretnutí proti každému účastníkovi v rámci svojho oficiálneho zrazu. Výsledky z týchto zápasov sa riadne započítavajú do tabuľky.

MVP: František Ogurčák (Komárno)

V prvom sete mladíci hrali pekný volejbal a dokonca v prvej polovici setu si udržiavali aj vedenie, avšak postupne sa začala prejavovať skúsenosť domáceho kolektívu, ktorý postupne prebral opraty prvého setu do svojich rúk a napokon ho bezpečne vyhral, keď svoje vedenie natiahol najmä v závere setu.

Druhý set bol podobný, avšak tentoraz si Komárno utvorilo náskok, ktorý si udržiavalo a slovenská dvadsiatka ho v závere skorigovala na prijateľný rozdiel, keď domáci tréner poslal na palubovku aj ďalších hráčov.

Tretí set začali domáci excelentne, vytvorili si už na začiatku rozhodujúci náskok, z ktorého počas celého tretieho dejstva ťažili. Hostia však predviedli bojovný výkon a odmenou bolo zníženie straty, no na rozbehnutých Komárňanov to nestačilo. Domáci vyhrali úplne zaslúžene, mladý súper ukázal takisto svoje kvality, avšak najmä na skúsenosť a rutinovaným spôsobom riešené herné situácie na juhu Slovenska nemali nárok.

Robin Pělucha (tréner Komárna): "V prvom rade som rád, že sme tento zápas zvládli. Bolo to prvýkrát, čo sa hralo v takomto formáte, že púšťajú extraligové kluby svojich hráčov pre tento reprezentačný výber, čo, samozrejme, vítame, pretože je to podľa mňa dobrý krok. Preto sme ani nemali problém púšťať hráčov na tieto účely a aj proti nám hrali, aby sa konfrontovali s lepšími. V podstate to bola z našej strany povinná jazda, ktorú sme zvládli a teraz sa už sústredíme na zápas v Prievidzi."

Peter Kalný (tréner RD SVK 2001): "Bol rozdiel v prihrávke a servise, rovnako tak aj v šikovnosti a skúsenosti. Bolo pre nás ťažké hrať s takýmto rutinovaným družstvom, ten počet chýb je rozhodujúci, avšak, čo si cením, že za stavu 9:1 sme sa dostali v závere opätovne do solídneho bodového stavu. Bol diametrálny rozdiel v šikovnosti, keď súper vedel, aká forma útoku na nás platila. Tých 'ulievok' bolo nespočetné množstvo. S niektorými situáciami sme sa nemali šancu vysporiadať, no napriek tomu si myslím, že to z našej strany nebol úplný prepadák, ale mohlo to byť aj lepšie. So silnými mužstvami, ak sa priblížime do koncovky, to by bol pre nás bonus. Tento výsledok je to, čo môžeme predviesť, medzihra je vecou tréningov a hrania zápasov."

SVF + R.M.