HORÚCE NOVINKY
Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!

Košice boli nad naše sily!

Volejbalisti Komárna odohrali na domácej palubovke svoj druhý zápas štvrťfinále play-off proti Košiciam, ktoré skončili na druhom mieste a svoj kvalitný výkon predviedli aj na juhu Slovenska.

Edymax extraliga mužov - štvrťfinále play-off (na 2 víťazstvá) - druhé zápasy - sobota:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - VK KDS ŠPORT KOŠICE 0:3 (-18, -15, -23) - výsledok série 0:2, postúpili Košice
Zápas trval: 75 minút, rozhodovali: Kováč a Niklová, 390 divákov.

Komárno: Pělucha 10, Sládeček 1, Kubš 10, Hinduliak 1, Rehák 7, Rak 4, liberá Pati-Nagy a M. Habán. Tréner: R. Pělucha.
Košice: Rossard 4, Jakubov 8, Kríž 6, Lamanec 19, M. Sopko ml. 9, Bališin 6, libero Kryš (Smolej 0, Kasperkevič 0). Tréner: R. Vlkolinský.

MVP: Patrik Lamanec (Košice)

Utešene zaplnená komárňanská športová hala videla kvalitný zápas v skvelej atmosfére. Domáci držali krok s favoritom len do stavu 3:3, za stavu 3:8 musel nasledovať domáci oddychový čas. Kvality súpera sa prejavovali aj naďalej, hostia viedli 12:6, potom síce domáci znížili na 11:16, no keď Košičania natiahli svoj náskok na 20:11, bolo takpovediac o prvom sete rozhodnuté. Komárno ešte kozmeticky upravilo skóre, súper však kontroloval vývoj prvého setu.

Komárno vzdorovalo v druhom sete o čosi dlhšie. Do stavu 5:6 to bol vyrovnaný volejbal, no tri esá Lamanca znamenalo hosťujúce vedenie 10:5. Košice sa tak dostali do trháku, z ktorého ťažili aj v ďalšom priebehu setu. Viedli 14:7, domáci znížili na 11:16, ale nasledujúce tri body patrili zverencom Richarda Vlkolinského. Márna bola akákoľvek snaha Komárna, Košice boli lepším tímom, darila sa im hra a zaslúžene sa dostali do vedenia 22:14, z ktorého viedla už priama cesta k vedeniu 2:0 na sety.

V treťom sete nezachytili zverenci Robina Pěluchu už úvod a keď prehrávali 3:11, hostia mali našliapnuté k jasnému víťazstvu. Komárno však nezložilo zbrane a bolo to badať aj na výsledku. Postupne začalo ukrajovať z náskoku súpera, znížilo na 9:13 a bolo v hre. Košiciam nepomáhal ani oddychový čas, domáci sa ku Košiciam nebezpečne približovali, až obrovským úsilím vyrovnalo na 17:17. A to ešte nebolo všetko, domáci sa dostali dokonca do vedenia 22:19 a hala burácala. Záver však zvládli lepšie hostia, ktorí najprv vyrovnali na 22:22, aby využili svoj druhý mečbal a napokon sa tešili z vydretého víťazstva v treťom sete, no celkovo na sety v hladkom zápase postúpili do semifinále.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "V prvom rade gratulujem Košiciam k postupu, boli jednoznačne lepší. Náš výkon nebol optimálny, hlavne na prihrávke, ani v prvom zápase a ani v tomto nám to nešlo, čo ma mrzí. Trénovali sme to, no nepomohlo to. Najviac nás mrzí koncovka tretieho setu, kde hostia odišli najmä psychicky, ale nedokázali sme to využiť a napokon sme prehrali. Ideme ďalej, dúfam, že zabojujeme o piate miesto a ešte raz gratulujem Košiciam k postupu."

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Hrali sme výborný volejbal do tretieho setu a stavu 11:3. Potom sme hrali antivolejbal a mysleli sme si, že sa to urobí samo. Urobili sme veľkú chybu, posadili sme Komárno na koňa a doslova sme prestali hrať. Potom sme to rýchlo hasili a museli sme pridať. Teší ma vstup nových hráčov, ktorí nastúpili za nepriaznivého stavu, kedy Komárno dobre hralo a otočilo. Vošli do ihriska a urobili niekoľko dôležitých zlomových vecí, ktoré splnili a zápas ukončili. Som rád, že sme postúpili a že sme v semifinále, pretože v Komárne sa nikdy ľahko nehrá, to vieme, ale pripravovali sme sa na to. Jediné, čo môžem chalanom vyčítať, je strata koncentrácie, pretože to pripomínam celú sezónu. Takže by som bol rád, aby sme mali konečne zápas, kde si ju udržíme počas celého priebehu."