HORÚCE NOVINKY
Extraliga je predčasne ukončená!Koronavírus zasiahol aj do extraligy!Postupujeme do semifinále!V play-off vedieme 1:0!V sobotu začína play-off!Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!

Lídra z Košíc sme zdolali 3:0!

Volejbalisti Komárna pripravili svojim fanúšikom v sobotu fantastický zážitok. Zvíťazili nad víťazom základnej časti Edymax extraligy a aktuálnym lídrom tabuľky VK KDS Šport Košice a v nadstavbovej TOP skupine o 1.-4.miesto sme okúsili prvýkrát chuť víťazstva.

EDYMAX EXTRALIGA MUŽOV - 4. KOLO NADSTAVBOVEJ ČASTI:

Skupina o 1.-4. miesto:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - VK KDS ŠPORT KOŠICE 3:0 (15, 21, 18)

Rozhodovali: Kováč a Sarka, 300 divákov.

Komárno: M. Kubš, Tarabus, Zaťko, Ogurčák, Kašper, J. Petráš, libero Turis (Rak, Jalovecký). Tréner: R. Pělucha.
Košice: Smolej, Kríž, Lamanec, M. Sopko ml. Machovec, Kasperkevič, libero Kurej (Ondruš, Goč, Jakubov, Tesarčík, Ondruš). Tréner: R. Vlkolinský.

Komárno zastavilo sériu troch prehier a v nadstavbe vyhralo prvýkrát. Zverenci Robina Pěluchu v celom zápase jasne dominovali a nedali lídrovi tabuľky žiadnu šancu.

MVP: Juraj Zaťko (Komárno)

Domáci začali zhurta a už za stavu 4:1 si musel hosťujúci tréner brať oddychový čas. Ten jeho zverencom na chvíľu pomohol, neskôr bol stav 9:8, ale za stavu 13:9 si ho musel vziať opäť. Po ňom však už Komárno nenechalo nič na náhodu, zvýšilo svoj náskok na 19:13 a v koncovke setu nedalo lídrovi súťaže šancu a suverénne ovládlo dianie v prvom sete.

Druhý set začal obdobne ako predošlý. Komárno viedlo 4:0 a musel zasiahnuť oddychový čas hostí. Košice z nepriaznivého stavu 0:5 vyrovnali na 7:7, no do vedenia sa rovnako ako v prvom sete nedostali. Domáci zabrali, boli neustále o krok pred svojim súperom, aj preto viedli 17:15 a neskôr z 19:19 ušli na 22:19, čo bol rozhodujúci počin k zisku aj druhého setu pre zverencov Robina Pěluchu.

Komárno v treťom sete už nemalo taký svižný vstup, avšak predsa len sa dostalo do vedenia 8:5. To však netrvalo dlho, pretože trpezlivé Košice otočili na 10:9, čo bolo vôbec prvé košické vedenie v zápase Domáci takmer okamžite však odpovedali na 14:12 a opäť to boli hostia, ktorí doťahovali manko súpera. Keď domáci viedli 18:15 a aj 20:17, v športovej hale pred skvelou kulisou už každý začal veriť tomu, že Komárno nepustí lídrovi a víťazovi základnej časti ani set. Napokon sa tak aj stalo a vďačnému obecenstvu domáci volejbalisti pripravili krásny sobotný večerný zážitok.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Ako vždy ma teší, že sme vyhrali, hlavne na domácej palubovke. Nechcem to zakríknuť, ale s Košicami sme aj minule vyhrali 3:0, takže sa nám proti tomuto súperovi pomerne darí. Dnes však hrali chalani skutočne dobre, súdržne a aj keď tam boli menšie nedostatky, vždy sme sa z toho dokázali dostať. Z našej strany to bolo fajn, súperi síce prišiel bez jedného blokára, no to môže byť aj výhoda i nevýhoda, čiže to nebolo o tom. Dnes sme podali tímový výkon hodný tímu z vrchných priečok tabuľky."

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Gratulujem Komárnu k víťazstvu, myslím si, že vo všetkých herných činnostiach bolo dnes lepšie. Zaslúžen e Komárno vyhralo a my sme zaslúžene prehrali."

 

Fotogalériu si môžete pozrieť na nasledujúcom linku:

https://www.vkspartak.sk/sk/galeria/vk-spartak-ujs-komarno-vk-kds-sport-kosice-4