HORÚCE NOVINKY
Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!Vybojované víťazstvo proti Trenčínu!Šesťbodový víkend Komárna!Podporte náš klub svojimi 2 % z daneDoma sme podľahli Zvolenu!Z dvojzápasu máme jeden bod!Začína sa nadstavbová časť extraligy mužov!V Prešove tesne, ale s prehrou!Do Final Four Košice, my sa však nemáme za čo hanbiť!Myjava zdolaná na nulu!Predstavujeme TJ Spartak Myjava!MOK - regionálne majstrovstvá vo volejbalePredvianočná výhra v Starej Ľubovni!Nitra zvíťazila v Komárne!

Matej Kubš: "Dúfam, že okradneme o body aj tímy zo slovenskej špičky!"

Jedna z najväčších predsezónnych posíl Komárna, 147-násobný reprezentant Slovenska, 6-násobný majster republiky, 4-násobný víťaz národného pohára, MATEJ KUBŠ nám poskytol exkluzívny rozhovor!

Zatiaľ je síce len štvrté kolo, ale máme dve víťazstvá. Vládne teda v tíme spokojnosť?

"Myslím si, že naše doterajšie pôsobenie nie je prekvapením, vyhrali sme so súpermi, s ktorými sme vyhrať mali a prehrali s favorizovanými Košicami. Mrzí ma, že okrem prvého setu sme ich už viac nepotrápili."

Pre Komárno si veľká posila. Ako sa upiekol tvoj príchod do nášho mesta a klubu?

"Oslovil ma môj bývalý spoluhráč, súčasný tréner Komárna, Robin Pělucha, či by som mal záujem. Bola to pre mňa téma, tak som sa neskôr spojil s pánom Ferenczom a spolu sme pokračovali v rokovaniach."

Ako hodnotíš skladbu komárňanského kádra a čo by mohol v tejto sezóne dosiahnuť?

"Tím je vyskladaný okolo pár starších hráčov. Zvyšok kádra tvoria mladí, prevažne domáci hráči. Očakávam, že by sme sa mali pohybovať okolo stredu tabuľky, verím, že čo najvyššie. Dúfam, že budeme schopní okrádať o body aj tímy patriace k slovenskej špičke."

Aké máš ty osobne v tejto sezóne ciele?

"Chcel by som svojimi výkonmi pomôcť mužstvu k čo najlepším výsledkom. Bol by som tiež rád, ak by sa mi podarilo pomôcť mojimi skúsenosťami mladým hráčom, ktorí sú na začiatku svojich kariér, aby mohli ďalej napredovať." 

Stihol si si za krátky čas, čo pôsobíš v Komárne, obľúbiť nejaké miesta alebo niečo iné konkrétne?

"Niektoré miesta v Komárne poznám, no najmä vďaka tomu, že som tu už niekoľkokrát bol s mojim dobrým kamarátom Danom Končalom, rodákom z Komárna. Na tréningy dochádzam na otočku z Bratislavy, takže mimo tréningov veľa času v meste netrávrim. Zatiaľ som si stihol pozrieť Námestie Európy a centrum, okolie Dunaja."

Odohrali sme náročný zápas v Prievidzi, čo bol pre teba špecifický súboj, keďže si tam hral. Ako by si zhodnotil tento zápas a čo očakávaš od najbližšieho štvrtkového súboja doma proti Svidníku?

"Zápasy proti bývalým zamestnávateľom majú vždy špecifickú príchuť. Bol som rád, že som sa stretol s mojimi dobrými kamarátmi a zahrali sme si proti sebe. Rád som sa stretol aj s prievidzskými fanúšikmi a ľuďmi pôsobiacich okolo klubu. Zápas v Prievidzi sme však nezvládli. Bol to z našej strany slabý výkon. Aspoň malou náplasťou na hanebnú prehru môže byť pre nás výkon v druhom sete. V ňom sme mohli vidieť, že môžeme hrať dobrý volejbal, akurát ak chceme vyhrávať proti lepším tímom, musíme si takú výkonnosť udržať dlhšie ako len počas jedného setu. Dúfam, že na domáci štvrtkový zápas príde veľa divákov a predvedieme sa v dobrom svetle."

Maťo, ďakujeme za rozhovor a želáme Ti veľa športových úspechov v našom meste a aby si mal vždy radosť z hry a predvedených výkonov nielen individuálnych, ale aj tímových!

A nezabudnite - výnimočne VO ŠTVRTOK - DOMA - VK SLÁVIA SVIDNÍK! Začíname v športovej hale od 18.00 hodiny! Komárno, do toho!