HORÚCE NOVINKY
Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!Vybojované víťazstvo proti Trenčínu!Šesťbodový víkend Komárna!Podporte náš klub svojimi 2 % z daneDoma sme podľahli Zvolenu!Z dvojzápasu máme jeden bod!Začína sa nadstavbová časť extraligy mužov!V Prešove tesne, ale s prehrou!Do Final Four Košice, my sa však nemáme za čo hanbiť!

MOK - regionálne majstrovstvá vo volejbale

V Komárne a jeho okolí má už toto športové odvetvie množstvo najmenších milovníkov - práve pre nich sme vymysleli

Majstrovstvá MOK 2018/2019

Volejbalový klub VK Spartak UJS Komárno v školskom roku 2018/2019 už po druhýkrát organizuje regionálne majstrovstvá  pod názvom Mini Open for Kids. Po mimoriadne úspešnom  prvom ročníku ani nebolo otázkou, či sa táto súťaž bude organizovať znovu. Je to realitou! V minulom roku sa súťaže zúčastnilo 90 detí, 10 trénerom a 10 škôl, čo bolo pre vypísanie súťaže jedinečné. Družstvá dodali žiaci nielen komárňanských slovenských a maďarských škôl, ale aj priľahlého okolia, kde sa v krúžkoch alebo pod taktovkou našich trénerov mohli spoznávať bližšie s volejbalom. Kuriozitu týchto majstrovstiev dáva práve ich regionálnosť. Klub sa snaží o to, aby sa čo najviac školám dostala možnosť privoňať hlbšie k tomuto športovému odvetviu a čo najviac si ho osvojiť. Momentálne si deti, ktoré majú o šport záujem, môžu vybrať v Komárne zo šiestich škôl, ale možnosti na športovanie sú aj mimo mesta: Zlatná na Ostrove, Kolárovo, Svätý Peter, Iža, Marcelová, Pribeta, Komárom (HU) - všetky tieto obce a mestá sa tiež pridali k nášmu programu. Aj v rámci Slovenska je tento druh športu výnimočný. Nenájde sa ešte jedna takáto udalosť, ktorá by v takejto miere oslovila takú veľkú masu, aby rozhýbala takýto veľký záber okolia. A táto skutočnosť sa len rozvíja a rozširuje. V tomto roku sa venuje deťom už 13 trénerov v 13 školách, čím počet zúčastnených detí prekročil vysnívanú hranicu 100 členov a ešte to nie je konečné číslo. 
Majstrovstvá sa uskutočnia turnajovým spôsobom. To znamená, že 20 zúčastnených družstiev (niektoré školy majú aj viacero tímov) bude rozdelených do 5 skupín. Družstvá sa tak zúčastnia štyroch turnajov. Každé družstvo bude jedenkrát slúžiť ako organizátor podujatia, teda jedného turnaja. Detičky si potom zmerajú sil y s každým družstvom vo svojej skupine a body sa im budú spočítavať. Po štvrtom turnaji sa vytvorí konečné poradie v skupinách, podľa ktorého postúpia do finálového kola prví v skupinách (ďalej druhí, atď.) a toto finále je naplánované na máj roku 2019, kde si mladé volejbalové nádeje zmerajú opätovne svoje sily a ukážu, čo sa za toto obdobie naučili a budú mať možnosť to ukázať na záverečnom turnaji. Na tomto podujatí sa potom budú vyhlasovať pódiové umiestnenia. Deti nebudú obohatené len športový zážitok, ale organizátori chystajú pre každú mladú nádej aj prekvapenie, prvé tri družstvá dostanú aj krásne trofeje.
O výsledkoch a zúčastnených družstvách Vám informujeme na našej webovej stránke www.vkspartak.sk/MOK.