HORÚCE NOVINKY
Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!

Myjavu sme dali na nulu!

V nedeľu odohrali na domácej palubovke komárňanskí volejbalisti posledný domáci zápas v nadstavbovej časti a Myjave sme príliš veľa šancí nedali, keď sme sústredeným výkonom vyhrali 3:0!

Edymax extraliga mužov - nadstavbová časť - 4. kolo - nedela:

SKUPINA O 5. - 10. MIESTO

VK SPARTAK KOMÁRNO - TJ SPARTAK MYJAVA 3:0 (20, 23, 22)
Zápas trval: 75 minút, rozhodovali: Juráček a Královič, 320 divákov.

Komárno: Pělucha 8, Sládeček 1, Kubš 11, Hinduliak 8, Rehák 16, Rak 14, libero Habán (Sánta 1). Tréner: R. Pělucha.
Myjava: Pollák 4, Valo 0, Konc 3, Mich. Zeman 4, J. Petráš 10, Pokopec 11, libero Kurej (Watzka 9). Tréner: M. Pipa.

MVP: Juraj Rak (Komárno)

Úvodný set začal myjavským vedením 4:1, ale domáci rýchlo otočili na 9:8 a potom pokračoval vzácne vyrovnaný priebeh počas celého ďalšieho vývoja prvého dejstva. Ani jedno družstvo si nedokázalo vytvoriť väčší náskok, preto bol pred záverečným finišom setu stav 18:18. Pri podaní Kubša však Komárno zaplo na vyššie obrátky a podarilo sa mu bodovo uniknúť na 23:18, čím vzhľadom na vyrovnanosť setu bolo o víťazovi toho prvého rozhodnuté.

Aj druhý set začal veľmi podobne, avšak s tým, že tentoraz si ako prví vypracovali náskok 5:2 Komárňania. Ale Myjava vyrovnala na 5:5 a oba tímy sa opäť začali ťahať o každý bod. A keď sa v závere setu rozsvietil na ukazovateli skóre stav 19:19, scenár prvého setu sa zdal byť reálny aj tentoraz. Hostia vzdorovali, nedali súperovi ani jednu loptu zadarmo a napokon zápas vyústil do dramatického stavu 23:22, Komárno v dráme malo predsa len pevnejšie nervy a využilo svoj druhý setbal.

Myjava začala tretí set dvoma esami Polláka a v úvode mala aj viac z hry. Udržovala si vedenie až do stavu 9:8, kedy Komárno otočilo, ale nie nadlho. O bodík neustále viedlo jedno i druhé mužstvo, až za stavu 16:15 pre Myjavu prišiel na podanie Sládeček a pri jeho servise domáci tím ušiel súperovi na 19:16, čo bol výrazný základ na úspech nielen v sete, ale aj v celom zápase. Myjavčania však kládli odpor, stav bol ešte 20:19, ale domáci finišovali excelentne a napokon sa zo zaslúženého víťazstva tešilo družstvo, ktoré viac chcelo vyhrať.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "V prvom rade som veľmi rád, že sme dnes doma vyhrali, lebo posledný náš zápas nebol najideálnejší. Konečne sme to ustáli na servise a príjme, čomu som rád. Zabrali sme však ako kolektív. Zbytočne sme sa nehádali, nerobili sme si stresy, išli sme ako jeden tím a takto by sme chceli hrať celý rok. Som rád, že sme zabrali všetci a aj keď sa nedarilo, tak sme verili, že vyhráme. Samozrejme, víťazstvo náš teší, ale už sa všetko koncentruje na play-off, tak dúfame, že nám to vyjde."

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Družstvo Komárna nás dnes vyškolilo v efektivite. Je to skúsené družstvo a dnes toto skúsené mužstvo vyhralo. My sme sa trápili na prihrávke, z čoho potom plynula aj naša medzihra, neskladali sme lopty, ktoré sme mohli zložiť a takisto aj obrana v poli a ulievky, ktoré nám popadali, to ma mrzí. Blahoželám Komárnu, dnes vyhrali zaslúžene a som rád, že nám ukázalo, kde ešte robíme chyby a to nám ako príprava pred play-off verím, že pomohlo."