HORÚCE NOVINKY
Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!V TV zápase sa tesne tešila Myjava!

Na slovíčko... S Františkom Ogurčákom!

Volejbalového klubu VK Spartak UJS Komárno sa podarilo uloviť vo volejbalových vodách veľkú rybu. Medzinárodne ostrieľaný František Ogurčák sa upísal Komárnu a vzhľadom na jeho športový životopis, nie je pochýb o tom, že bude veľkým lákadlom pre fanúšikov a zaiste posila. Vyrušili sme ho pred včerajším tréningom a vyspovedali sme ho v rýchlosti niekoľkými otázkami. FERI, máš slovo!

Pre volejbalový klub Komárna je cťou, že sa hráč Tvojho kalibru dostal do nášho mesta a klubu. Ako sa zrodil Tvoj príchod do Komárna?
"Dopočul som sa, že Komárno je seriózny ambiciózny klub, ktorý ešte hľadá smečiara. Tak som sa ozval a hneď sme sa dohodli."
Toto bude asi dlhšia odpoveď. Kde všade si doteraz pôsobil, ak by si sa mal v krátkosti predstaviť našim fanúšikom?
"Začínal som v Trenčíne, potom rok a pol v Púchove, tri roky som strávil v Kladne, dva roky v belgickom Roeselare, šesť rokov v Taliansku, potom Poľsko, Grécko a znova Taliansko. Bolo toho celkom dosť, je na čo spomínať..."
Popri toľkých rokoch profesionálnej kariéry sa Ti určite podarili aj úspechy. Ktoré si ceníš najviac?
"To je ťažko povedať. Môj najväčší úspech je moja rodina. (manželka a syn). Čo sa týka volejbalu, najviac si asi vážim ocenenie hráča mesiaca v talianskej lige."
Ako sa Ti pozdáva káder Komárna a ako sa tu cítiš?
"Kader je veľmi slušný a cítim sa tu výborne. Pevne verím, že sa nám bude dariť a všetci v klube budú spokojní."
Aké sú Tvoje ciele v tomto súťažnom ročníku v drese Komárna?
"Môj cieľ je vyhrať, čo sa dá a odovzdať nejaké rady a skúsenosti mladším. A na konci ročníku uvidíme, či sa to podarilo naplniť."
Trocha na odľahčenie. Máš aj nejakú zábavnú alebo kurióznu príhodu z Tvojej kariéry, čo ťa napríklad pobavilo alebo dokonca šokovalo?
"Samozrejme mám, ale asi by sa nehodilo o nich rozprávať verejne :) :) :) "
Načrime na chvíľku do Tvojho súkromia. Ak sa práve nevenuješ volejbalu, čo najradšej robíš a čo Ťa napĺňa?
"Moje najväčšie radosti sú samozrejme syn, manželka a môj pes... Rád sledujem aj rôzne športy.."
Máš nejaké svoje športové alebo životné krédo či motto?
"Nie, nemám žiadne."
Čo by si na záver odkázal komárňanským fanúšikom?
"...aby sa prišli na nás pozrieť... A dúfam, že im pripravíme pekne športové zážitky!"

Ďakujem za rozhovor a prajem v Komárne veľa športových úspechov, nech sa Ti u nás darí!