HORÚCE NOVINKY
V TV zápase sa tesne tešila Myjava!Zo Svidníka s bodom!Nad Trenčínom výhra 3:0!V sobotu na Trenčín, očakávame školy aj obce!U majstra v Prievidzi tesne...Poradili sme si so slovenskou dvadsiatkou!Na slovíčko... s Petrom "Citrón" Kašperom!Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!

Na slovíčko... s Petrom Kašperom alias "Citrónom"!

Ostrieľaný blokár Peter "Citrón" Kašper zažije zajtra v drese Komárna svoju extraligovú premiéru. Deň pred zápasom proti slovenskej reprezentačnej dvadsiatke sme ho vyspovedali a už teraz divákov pozývame na Edymax extraligu, najlepšie už zajtra 24.septembra 2019 v predohrávke o 18.00 hodine v domácom prostredí proti Slovensku "U20".

Máš na svojom konte množstvo úspechov a titulov. Ktorý si vo svojej doterajšej kariére ceníš najviac a prečo?
"Nedá sa odpovedať na túto otazku tak, že iba jeden úspech. Musím spomenut hneď tri moje najvýznamnejšie úspechy. Samozrejme je to prvý titul v drese Chemesu Humenné, druhý úspech bola pozvánka do seniorskej reprezentacie a možnosť reprezentovať Slovensko a tretí úspech je titul v prvom roku pôsobenia v Nitre, kde som ho ziskal ako kapitán družstva a mohol som ako prvý zdvihnúť majstrovskú trofej nad hlavu."
Hráč Tvojich "parametrov" bol určite vyhľadávaný artikel cez leto. Čo rozhodlo o tom, že si sa rozhodol práve pre Komárno?
"Mal som viaceré ponuky, rozhodovanie bolo ťažké, ale nakoniec po rozhovoroch s predsedom klubu v Komárne som cítil, že to je pre mňa tá najlepšia cesta. Rozhodovalo viacero faktorov, Komárno bola pre mňa najlepšia možnosť."
Bardejov a Komárno je na slovenské pomery celkom "exotika". Nemal si preblémy sa u nás aklimatizovať?
"Je to veľká exotika. Kým v Bardejove nemajú ani páru, čo je to maďarčina, v Komárne urcite nevedia rusnácke slová, či frázy :-) Ale pomaličky sa niečo učím od spoluhráčov a zvykám si."
Čo hovoríš na súčasný komárňanský káder? Kde by sme to mohli dotiahnuť?
"Káder je výborný, či už po hráčskej stránke, tak aj po kamarátskej. Z môjho pohľadu má túto sezónu Komárno najsilnejší káder v histórii. Ja verim, ze pokiaľ nebudú zranenia, tak na najvyššie priečky, či uz v pohári alebo v lige."
Keďže máš za sebou viacero úspechov na rôznych úrovnach aj mimo Slovenska, predsa len... Máš ešte nejaký cieľ, ktorý by si chcel vo švojej športovej kariére dosiahnuť, hoci aj s Komárnom?
"Každý úspešný športovec musí mať ciele, nemôže sa pozerať iba na to, čo dosiahol, ale musí sa hlavne pozerať, že čo chce dosiahnuť. Pre mňa je jednoznačný cieľ mať také výsledky, aby boli ľudia, ktorí pracujú okolo volejbalu, hrdí a šťastní z výsledkov."
Niečo zo súkromia. Dozvedeli sme sa, že v lete si prestúpil nielen do Komárna, ale aj do stavu manželského. Ako zvládaš svoju novú úlohu, zmenilo sa niečo? :-)
"Áno, stal sa zo mňa ženáč :-)  Ale nezmenilo sa nič, s Lenkou sme uz predtým spolu žili a tak v podstate sme len spečatili pred Bohom našu lásku."
Ako vyzerá Tvoj bežný deň ako volejbalistu?
"Doobeda trénujem individuálne, keďže žijem v Nitre a poobede chodím na tréningy do Komárna. Nie je ničím zvláštny, len oproti minulým sezónam si musím lepšie zorganizovať čas, keďže cestovanie nejaký ten čas stojí."
Stihol si už okukať mesto Komárno? Máš už svoje obľúbené miesta alebo páči sa Ti niečo špeciálne?
"Zatiaľ veľa času nebolo, no videl som uz kúpalisko, bol som aj v pešej zóne v centre, na nejakých tých kávičkách v kaviarňach. Do budúcna chcem určite vo voľnom čase popozerať, čo všetko je v Komárne."
Obligátna otázka na záver, Tvoj odkaz pre komárňanských fanúšikov?
"Prial by som si plné hľadisko, keď budeme hrať, keďže šport je pre fanúšikov. Čiže my sa budeme snažiť na ihrisku hrať čo najlepší volejbal a vy len priďte a buďte našim siedmym hráčom!"

Ďakujeme krásne za rozhovor a želáme Ti v Komárne veľa úspechov! Komárno a "Citrón", do toho!