HORÚCE NOVINKY
Nad Prešovom sme senzačne vyhrali!János Sánta: "Chcem aj naďalej zbierať skúsenosti"Nad Starou Ľubovňou bez problémov 3:0 pre nás!Po dobrom výkone prehra v NitreMatej Kubš: Dúfam, že okradneme o body aj tímy zo slovenskej špičky!Extraliga: V Prievidzi sme uhrali jeden set!Extraliga: V Trenčíne sme vyhrali 3:1!Nábor detí ... staň sa aj Ty členom tímuExtraliga predaj permanentiekKomárňanské prvenstvo na VI. BELATTI UJS CUP-e!Volejbalisti zarezávajú na sústredení!

Nad Starou Ľubovňou bezproblémová výhra na nulu!

Volejbalisti Komárna si za niečo viac ako hodinku poradili so Starou Ľubovňou 3:0 na sety a pripísali si ďalšie cenné body do extraligovej tabuľky.

Edymax extraliga mužov - základná časť - 7. kolo - sobota:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - VKM STARÁ ĽUBOVŇA 3:0 (16, 17, 17)

Zápas trval 63 minút, rozhodovali: Schimpl a Svorenčík, 440 divákov

Komárno: Slezák 2, Sládeček 1, Kubš 15, Hinduliak 9, Rehák 5, M. Habán 10, libero Pati-Nagy (Sánta 5, M. Nagy 3, D. Ferencz 1, Dobroczki 0). Tréner: R. Pělucha.
Stará Ľubovňa: Bittner 2, Rybka 5, Margicin 3, Kandráč 4, Kyšeľa 11, Jozefík 0, libero T. Senko (Mačuga 0, Billík 0). Tréner: J. Senko.

MVP: Simon Pati-Nagy (Komárno)

Domáci začali svižne a hosťujúci tréner si musel brať za stavu 7:2 pre Komárno prvý oddychový čas. Hra sa potom vyrovnala, ale domáci si udržovali mierny náskok, ktorý narástol až do stavu 17:10. Vtedy domáci zabrali a natiahli svoje vedenie až na 23:15, s výsledkom prvého setu až do záveru nemali problém.

Stará Ľubovňa držala kontakt s Komárnom v druhom sete len do stavu 4:6 z ich pohľadu, potom Komárno zvýšilo obrátky a stav bol hneď 13:7. Hostia potom znížili, stav bol 14:11, ale kvalitnými blokmi domáci opäť súperovi ušli na 18:11 a potom už len finišovali k spokojnosti komárňanských fanúšikov a zvládli aj druhý set.

Tretí set sa začal vedením Komárna 5:0, čo hneď naznačilo, že domáci chcú zápas čo najrýchlejšie ukončiť. To už hrali komárňanskí mladíci, ktorí získavali cenné extraligové skúsenosti. Komárno viedlo 11:4, no chvíľkový výpadok znamenal zníženie na 11:9. Za stavu 14:12 však domáci opäť v správnu chvíľu zabrali a zvýšili svoje vedenie na 17:12. Neskôr to bolo aj 22:15, preto nebolo pochýb o zaslúženom víťazovi stretnutia pred utešene zaplnenou komárňanskou kulisou.


Robin Pělucha, tréner Komárna: "Pokiaľ ide o výsledok, bolo to vynikajúce, súper prišiel oproti minulému zápasu oslabený a ani príliš nevzdoroval. Nebol to ťažký zápas; teší ma, že si zahrali všetci naši mladí hráči, čo spoločne s víťazstvom považujem za veľké pozitívum. Viac k zápasu nemám čo povedať." 

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: "Dnes boli domáci jednoznačne dominantní, hlaavne v útočnej hre. V útočnej fáze sme boli slabší než Komárno, neskôr sme sa trápili aj v rotácii na servise, domáci mali kvalitný servis. K tomu sme pridali viacero našich zbytočných nevynútených chýb v útoku, žiaľ. Domáci dnes boli lepší snáď aj o triedu."