HORÚCE NOVINKY
Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!Vybojované víťazstvo proti Trenčínu!Šesťbodový víkend Komárna!Podporte náš klub svojimi 2 % z daneDoma sme podľahli Zvolenu!Z dvojzápasu máme jeden bod!Začína sa nadstavbová časť extraligy mužov!V Prešove tesne, ale s prehrou!

Nad Trenčínom sme vyhrali v pomere 3:0!

Komárno narazilo v sobotu na húževnatého súpera z Trenčína a aj keď hostia hrýzli, v koncovkách setov sa radovali domáci volejbalisti, ktorí tak vyhrali 3:0 na sety.

Edymax extraliga mužov - základná časť - 12. kolo - sobota:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - COP TRENČÍN 3:0 (22, 21, 21)
Zápas trval 73 minút, rozhodovali: Svorenčík a Královič, 350 divákov

Komárno: Sládeček 2, Kubš 10, Hinduliak 9, Rehák 18, Rak 9, Forró 5, libero Pati-Nagy. Tréner: R. Pělucha. 
Trenčín: Goč 2, Š. Rzyman 8, Fejt 1, Kyjanica 10, Ondruš 11, Jendrejčák 7, libero Kurej (Ružbaský 0, V. Rzyman 0, Vančo 5). Tréner: P. Kalný.

MVP: Juraj Rak (Komárno)

Komárno narazilo na húževnatého súpera, ktorý bojoval od prvej do poslednej lopty, a tak vyzeral aj samotný zápas. V prvom sete bol spočiatku stav 6:6, ale domácim sa podaril únik na 9:6 a zdalo sa, že si toto malé vedenie ustrážia. Bojovníci z Trenčína však najprv dokázali vyrovnať na 13:13, aby sa neskôr dostali aj do vedenia 18:17. Potom však zaúradovala skúsenosť domácich, ktorí otočili na 21:17 a aj keď hostia upravili na 22:20, prvý set sa stal korisťou Komárna. 

Druhý set sa začal v podobnom duchu. Domáci sa síce skôr odtrhli od súpera a viedli 7:4, no Trenčín nestrácal kontakt. Pri vedení Komárna 14:10 si hostia už museli zobrať oddychový čas a ten im pomohol. Stav na ukazovateli skóre sa upravil na 16:15 a druhý set bol otvorený. Komárno však v správny čas zabralo a zvýšilo na 20:16, čím mal záver setu pokojnejší priebeh. Hráči COP už len upravili na 20:23, úplný záver patril Komárnu, ktoré sa ujalo vedenia 2:0 na sety. 

V treťom sete prišiel oddychový čas hostí príliš skoro, keďže domáci viedli 5:1. Mierne vedenie si Komárno udržiavalo, v strede setu viedlo 12:6 a zdalo sa, že pohodlne dokráča k zisku tretieho setu. Mladíci však boli proti a znížili na 10:12. Potom to už bol boj o každý loptu a bod, od stavu 18:16 domáci ušli na 20:16, čo bolo rozhodujúce. Po treťom sete sa tešili rovnako aj do tretice domáci, a tak sa mohli radovať po bojovnom výkone oboch kolektívov z víťazstva 3:0. 

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Zápasy s Trenčínom sú vždy špecifické a dobré, pretože najmä tento rok majú naozaj kvalitný mančaft. Ich hráči sú vysokí a aj v Komárne potvrdili svoju formu z minulého kola, kde uhrali set s Prievidzou a hrali pekný volejbal, rovnako aj dnes. Našťastie nám držal servis a príjem, čím sme po vyrovnanom zápase proti mladému, ale odhodlanému súperovi vyhrali v troch setoch."

Peter Kalný, tréner Trenčína: "Myslím si, že to bolo zaslúžené víťazstvo domácich, keď sa v koncovkách prejavila rutina Komárna. Pokazili sme veľa servisov, hlavne od stavu 16 a vyššie. Trošku sme hľadali zostavu, nakoľko nám nejakí hráči chýbali, no som rád, že to naši sedemnásťroční chlapci relatívne zvládli; samozrejme, počet chýb sa prevalil na našu stranu v koncovkách setov, a to rozhodlo. Mohli sme síce ešte viac hrýzť a uchmatnúť aspoň jeden set, ale takto je to asi reálny obraz priebehu zápasu."