HORÚCE NOVINKY
Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!Vybojované víťazstvo proti Trenčínu!Šesťbodový víkend Komárna!Podporte náš klub svojimi 2 % z daneDoma sme podľahli Zvolenu!Z dvojzápasu máme jeden bod!Začína sa nadstavbová časť extraligy mužov!V Prešove tesne, ale s prehrou!Do Final Four Košice, my sa však nemáme za čo hanbiť!

Nad Zvolenom bez problémov na nulu!

Komárňanskí volejbalisti sa včera predstavili v domácom prostredí proti húževnatému súperovi zo Zvolena. Po zvládnutých stredných častiach setov všetky tri body a víťazstvo na nulu zostali v Komárne!

Edymax extraliga mužov - základná časť - 10. kolo - nedeľa:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - MVK ZVOLEN 3:0 (17, 21, 18)
Zápas trval 68 minút, rozhodovali: Pivarček a Henček, 330 divákov 

Komárno: Sládeček 2, Kubš 8, Forró 3, Rehák 15, Rak 10, R. Pělucha 10, liberá Pati-Nagy a A. Habán (M. Habán 4, Sánta 0). Tréner: R. Pělucha. 
Zvolen: J. Orolín 4, Podstupka 0, Kučera 9, Šimko 3, Kliment 7, Vrtielka 4, libero Hraňo (M. Vaško 1, Sekereš 0, Kamenský 1, Herich 4). Tréner: M. Vaško. 

MVP: Igor Rehák (Komárno) 

Úvodný bod dal hosťujúci Kliment, no bolo to prvé aj posledné vedenie hostí v prvom sete, pretože domáci razom otočili na 4:1 a získali opraty prvého setu do svojich rúk. Domáci si náskok udržiavali, hrali trpezlivo, vyhrávali 12:7 a ani ďalší priebeh nepriniesol zmenu. Výborným servisom si domáci vypracovali náskok 16:8 a hostia si brali oddychový čas. No keď aj po ňom bolo 20:9 pre Komárno, prvý set mal jasného víťaza, hostia len kozmeticky upravili skóre. 

V druhom sete si Zvolenčania dali pozor na nástup a na výsledku to bolo vidieť. Stav bol v jeho úvode 6:5 pre hostí a až po ese Raka sa domáci dostali do prvého miernejšieho vedenia 9:6. Hostia sa držali na kontakt do stavu 11:9, no potom Komárno utieklo po dvoch blokoch na 16:9. Zvolen sa však nevzdával, v závere setu upravil na 21:19 pre domácich a stále bol v hre. Napokon sa rozhodlo na sieti, kde mali pevnejšie nervy domáci, ktorí napokon zaslúžene získali vo svoj prospech aj druhý set.

Najkoncentrovanejší úvod setu Zvolenčania zaznamenali v tom treťom, keď vyhrávali už 6:3. Úspešnou útočnou hrou však domáci vyrovnali na 6:6 a aj neskôr bol stav stále nerozhodný v pomere 11:11. Od tohto momentu však Komárno zaznamenalo sedem bodov v sérii, čím si utvorilo rozhodujúci náskok 18:11. Hostia už nemali dostatok síl odpovedať na tento úder súpera, v závere si domáci ustrážili bezproblémové víťazstvo, ktoré bodom zakončil domáci odchovanec M. Habán a s domácimi fanúšikmi aj svojimi spoluhráčmi tak mohol oslavovať hladký triumf Komárna bez straty setu. 

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Aj keď Zvolen nepatrí k tým najsilnejším tímom v extralige, moji chlapci pristúpili k tomuto zápasu zodpovedne a bojovali v každom momente. Síce sme sa nevyhli niekoľkým zaváhaniam, ale myslím si, že sme splnili účel, a to, čo sa od nás čakalo, sme zvládli. Samozrejme, berieme aj takéto víťazstvo, až na niektoré momenty sme hrali výborne a zaslúžene sme vyhrali."

Martin Vaško, tréner Zvolena: "Dnes sme sa absolútne nepriblížili k tomu, čo dokážeme. Zo začiatku sme sa trápili na prihrávke a keď sme mali možnosť dostať sa do hry, zlyhávali sme na základných veciach. Niektorí ako keby neboli duchom prítomní na ihrisku. V tomto si musíme vstúpiť do svedomia a zlepšiť svoj prejav, aj keď nie sme na koni. Dnes absolútna nespokojnosť s výkonom."