HORÚCE NOVINKY
Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!Vybojované víťazstvo proti Trenčínu!Šesťbodový víkend Komárna!Podporte náš klub svojimi 2 % z daneDoma sme podľahli Zvolenu!Z dvojzápasu máme jeden bod!Začína sa nadstavbová časť extraligy mužov!V Prešove tesne, ale s prehrou!Do Final Four Košice, my sa však nemáme za čo hanbiť!

Naši bojovali, ale do Final Four idú Košice!

Slovenský pohár mal na programe zápasy štvrťfinále, kde víťazi súbojov postúpili priamo do Final Four, ktoré sa uskutoční vo februári. Po veľmi dobrom výkone z našej strany sme však nestačili na aktuálne druhé mužstvo tabuľky z Košíc.

Štvrťfinále Slovenského pohára mužov 2018-19 (hralo sa jedno stretnutie):

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - VK KDS ŠPORT KOŠICE 1:3 (-20, -20, 20, -18)

Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Schimpl, 100 divákov.

Komárno: Forró 2, Sládeček 6, Kubš 19, Hinduliak 11, Rehák 15, Rak 8, liberá Habán a Pati-Nagy (Sánta 0). Tréner: R. Pělucha.
Košice: Rossard 2, Jakubov 20, Kríž 4, Lamanec 26, M. Sopko ml. 5, Bališin 8, libero Kryš (Kasperkevič 2, Labik 1, Smolej 3, Pizur 0, Marčok 0). Tréner: R. Vlkolinský.

MVP: Miroslav Jakubov (Košice)

Komárno začalo proti aktuálne druhému tímu najvyššej súťaže nebojácne a vyhrávalo 5:2. Postupne sa však hostia rozohrali a zakrátko nielen vyrovnali na 6:6, ale dostali sa aj do vedenia 8:6. Od tohto momentu začali ovládať prvý set a keď vyhrávali už 15:8, pre domácich to bol ťažký oriešok. Košice viedli aj 18:11 a vo finiši 22:17, Komárno sa však nadýchlo k veľkému výkonu a nechýbalo veľa a mohli to byť ešte dramatickejšie. Zápletka sa však zastavila na stave 20:22, posledné body prvého setu už patrili Košiciam.

Aj v druhom sete to boli domáci, ktorí sa ako prví ujali vedenia a viedli 5:3, no opäť súper rýchlo vyrovnal na 6:6. Komárno držalo krok s hosťami do stavu 9:9, troma bodmi v sérii východniari ušli na 12:9 a kontrolovali si mierny náskok. Po úspešnom komárňanskom útoku síce Komárno znížilo na 15:16, Košice včas zabrali a kvalitným útokom zvýšili na 20:16. Tento náskok už stačil zverencom Richarda Vlkolinského, aby si ustrážili aj koncovku druhého setu.

Komárno v treťom sete využilo slabší nástup Košíc a dostalo sa do vedenia 7:1, čo bol dobrý základ pre domácich, aby sa príležitosti chytili. Domáci diktovali tempo tohto setu, viedli 12:5 a aj 17:8, potom spresnili hru aj hostia, no len upravili na 21:15. Ostatné už mal v rukách domáci hráči, ktorí zaslúžene získali vo svoj prospech tretí set.

Prvýkrát v zápase sa stalo, že Košice zachytili úvod setu. Vyhrávali 4:2, Komárno znížilo na 4:5, ale Košice zase odskočili na 9:5. Hostia sa rozbehli, vyhrávali neskôr aj 13:8 a mali hru v rukách. Pri stave 11:13 im však nebolo všetko jedno, keďže Komárno neskladalo zbrane a príkladne proti silnému súperovi bojovalo. Napokon sa po oddychovom čase predsa len hostia dostali do trháku 18:13, odkiaľ už pre domácich bolo len veľmi ťažké vrátiť sa do stretnutia. Košice záver zápas úplne ovládli, no aj Komárno si zaslúžilo za bojovný výkon potlesk od komárňanských tribún, pretože proti súperovi zvučného mena hanbu určite nespravili. Košičania tak postúpili na záverečný turnaj Final Four Slovenského pohára.


Robin Pělucha, tréner Komárna: "Bol to vlastne zápas navyše, čo sa nám samozrejme ráta. Z našej strany to nebolo zlé, v istých momentoch bol však súper lepší. Rozhodlo, že Košice lepšie bránili a boli lepší v poli. My sme si na druhej strane niekedy nevedeli otočiť a zložiť loptu. Súper bol však lepší a zohratejší, napriek prehre však musím povedať, že oproti predošlým zápasom si myslím, že naš a forma mierne stúpa. Boli tam momenty, s ktorými som bol úplne spokojný, ale zároveň aj veľa vecí, na ktorých musíme popracovať. Nehodnotím preto tento výkon za vyslovene zlý, ale mohli sme ešte jeden set uhrať. Mrzí ma to, škoda."

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Zápas to bol veľmi ťažký. Komárno je dôstojné silné družstvo, ktoré je rozohraté a aj posledný zápas s Myjavou hrali výborne. Na zdolanie Komárna sme museli podstúpiť nejakú prípravu a som rád, že sme to zvládli. Z našej strany mi vadilo hlavne to, že implementácia niektorých vecí, ktoré na tréningu robíme, sa vypláca len čiastočne. Jasne sme však boli lepší na dohrávke a v rozhodujúcich pasážach setov sme boli lepší, s čím som spokojný. Avšak v ostatných číslach si nie som až taký istý. V obrane a útoku, kde sme si príležitosti sami vytvorili, to bolo v poriadku, len ma mrzí nedodržiavanie niektorých vecí a trpezlivosti počas celého zápasu. Stále máme herné výpadky, ktoré podľa mňa nesúvisí s natrénovanou prácou na tréningoch, ale skôr s koncentráciou, sústredením a pripomínaním si základných vecí a taktických úloh, ktoré v danej situácií daný hráč má. V každom prípade však gratulujem mojim hráčom za toto víťazstvo."