HORÚCE NOVINKY
Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!Vybojované víťazstvo proti Trenčínu!Šesťbodový víkend Komárna!Podporte náš klub svojimi 2 % z daneDoma sme podľahli Zvolenu!Z dvojzápasu máme jeden bod!Začína sa nadstavbová časť extraligy mužov!V Prešove tesne, ale s prehrou!

Nestačili sme na Zvolen!

Naši volejbalisti sa predstavili v "dolnej" skupine a v sobotu privítali Zvolen, po prvom zvládnutom sete sa však hostia chytili a uchmatli si z Komárna všetky tri body.

Edymax extraliga mužov - nadstavbová časť - 2. kolo - sobota:

SKUPINA O 5. - 10. MIESTO:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - MVK ZVOLEN 1:3 (15, -18, -22, -23)
Zápas trval 81 minút, rozhodovali: Svorenčík a B. Kováč, 320 divákov 

Komárno: Forró 8, Sládeček 2, Kubš 16, Hinduliak 13, Rehák 12, Rak 9, libero Pati-Nagy (Slezák 4, Sánta 0). Tréner: R. Pělucha. 
Zvolen: Kučera 13, J. Orolín 9, Kamenský 2, Vrtielka 9, P. Šimko 2, Podstupka 7, libero Hraňo (M. Vaško 0, Kliment 15, Michalec 7). Tréner: M. Vaško. 

MVP: Adam Kliment (Zvolen)

Prvý set sa začal podľa domácich predstáv a aj keď bol v úvode stav 1:3, Komárno rýchlo otočilo na 7:4 a aj naďalej diktovalo priebeh prvého setu. Keď sa domáci dostali do vedenia 14:7, hostia si museli brať oddychový čas. Ani ten však domácich nezastavil a svoju prevahu v prvom dejstve potvrdzovali aj ďalej. Vyhrávali 20:12 a tak nebolo pochýb o víťazovi prvého setu. 

V druhom sete bol na začiatku stav 5:5, ale potom Zvolenčania odskočili na 10:7. Domáci sa ešte raz priblížili na 9:10, ale hostia si utvorili náskok 15:10, ktorý si udržiavali aj v ďalšom priebehu. Komárnu sa podarilo síce znížiť na 16:20, posledné slovo mali hostia a zaslúžene tak vyrovnali stav setov.

Komárno poučené z nezdarného úvodu druhého setu začali aktívne a vytvorilo si náskok 8:5. Mierny náskok trval aj naďalej, domáci viedli 12:8 a neskôr aj 15:12, no potom sa dostal k slovu aj Zvolen. Po nevynútených chybách sa stav vyrovnal na 16:16 a schyľovalo sa k dramatického záveru, keďže bol v koncovke stav 20:20. Zvolenu sa však nasledujúce lopty podarili k ich radosti a pri vedení 24:21 využili svoj druhý setbal.

Zaskočené Komárno sa nedokázalo dostať opäť do tempa z prvého setu, preto Zvolen cítil šancu na víťazstvo. Pri stave 8:8 a 10:10 sa ako prví dostali do mierneho vedenia hostia, keď upravovali na 14:12 a pri ich vedení 16:13 mali viac z hry. Komárno však bojovalo pred domácimi fanúšikmi a podarilo sa mu vyrovnať na 19:19. Do vedenia však opäť išli hostia a Komárno už zvrátiť manko nedokázalo. Zvolen získal aj tretí set a radoval sa z víťazstva za tri body.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Dnes sa tento duel ťažko hodnotí. Z našej strany to bol katastrofálny výkon bez emócie. Súper sa v druhom sete chytil na niekoľkých loptách a my sme nevedeli dostatočne dobre zareagovať. Je smutné prehrať takýmto spôsobom a najmä pred domácimi divákmi."

Martin Vaško, tréner Zvolena"Dnes sa nám konečne podarilo prelomiť víťazstvo na našu stranu, čo nás veľmi teší. Vieme, že Komárno je súper, s ktorým sa dá vyhrávať. Keď si odmyslím prvý set, tak sme boli trpezlivejší, podstatne lepšie sme bránili na sieti a robili sme menej chýb ako domáci."