HORÚCE NOVINKY
Extraliga je predčasne ukončená!Koronavírus zasiahol aj do extraligy!Postupujeme do semifinále!V play-off vedieme 1:0!V sobotu začína play-off!Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!

Nitre sme nedovolili uhrať ani set!

V sobotu sa konalo v Edymax extralige mužov krajské derby, kde domáce Komárno privítalo hostí z Nitry a po sústredenom výkone sa tešili naši volejbalisti, ktorí nedovolili súperovi získať ani set.

Edymax extraliga mužov - 15. kolo základnej časti - sobota:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - VKP BYSTRINA SPU NITRA 3:0 (24, 21, 18)
Rozhodovali: Schimpl a Dovičovič ml., 310 divákov.

Komárno: Rak 5, Tarabus 8, Zaťko 3, Ogurčák 16, Kašper 8, J. Petráš 14, libero Turis (Kubš 0). Tréner: R. Pělucha.
Nitra: P. Porubský 3, Malina 7, Jendrejčák 2, Kostoláni 11, Marinič 2, Kyjanica 4, libero Krajčo (Gergely 4, Barbas 0, Galandák 4). Družstvo viedol: Ľ. Paška.

MVP: František Ogurčák (Komárno)

Aj keď konečný výsledok vyzerá jednoznačne, nebola to pre Komárno prechádzka ružovou záhradou. Spočiatku sa síce všetko vyvíjalo podľa domácich predstáv, Komárno zachytilo úvod prvého setu, viedlo 9:5 i 16:8 a zdalo sa, že minimálne prvé dejstvo sa stane ľahko komárňanskou korisťou. Potom však Nitrania najprv znížili na 16:12 z domáceho pohľadu, neskôr svietil na ukazovateli skóre stav 20:19. Hostia sa na súpera dotiahli a črtala sa dráma, ktorá sa a j naplnila. Nitra dokonca získala aj setbal, no Komárno ho odvrátilo a napokon s vypätím síl ten svoj využilo a ujalo sa vedenia.

Psychicky na tom boli po zvládnutom prvom sete lepšie domáci a hneď sa začiatku druhého setu sa to aj prejavilo. Domáci viedli 4:0 a 8:3, keď z tohto náskoku ťažili v ďalšom priebehu setu. Od stavu 12:7 sa však začal opakovať prvý set, keď hostia začali znižovať. Upravili na 12:10 a aj keď Komárno opäť zvýšilo na 15:11, za chvíľku to bolo 16:15. Až do záveru setu sa podarilo domácim udržať si mierny náskok, najviac sa vo finiši druhého setu súper priblížil na 21:19, ostatný zvyšok dejstva už ovládlo Komárno, ktoré nedovolilo podobnú drámu, ako tomu bolo v úvodnom sete.

Po vyrovnanom úvode tretieho setu sa do prvého dvojbodového vedenia dostala Nitra, ktorá viedla 13:11. Pri podaní Ogurčáka však hostia vyčerpali oba oddychové časy, no ani to domácich v skvelej hre nezastavilo. Po deväťbodovej sérii získali rozhodujúce vedenie 20:13 a potom už nemali väčší problém získať nielen tretí set, ale aj celý zápas. Po dvoch pohárových a jednej ligovej prehre je toto pre Komárno prvé víťazstvo nad Nitrou v tejto sezóne.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Som rád, že sme vyhrali posledný tohtoročný domáci zápas. Je to ďalší víťazný zápas v sérii, čiže ma teší, že nás táto forma drží, aj keď môže to byť kolísavé. Dnes to bol bojovný výkon, bolo tam síce niekoľko chýb, ale individuálne sme zabrali v tých správnych momentoch, takže sa tešíme konečnému výsledku. Chalani sa dopĺňali, bol to bojovný výkon z našej strany a hrali sme ako tím, na čom stále tvrdo pracujeme, aby to tak bolo. Aby to nebolo "ja, ty, on, ona, oni", ale aby to bolo "my"."

Daniel Mikušovič, asistent trénera Nitry: "Domáci hrali dnes veľmi dobre, kvalitne bránili, veľmi dobre podávali, hrali oveľa kreatívnejšie ako my. Bolo vidno, že sme trošku unavení z Challenge Cup-u v Podgorici, čo nás trošku poznačilo. Verím, e sa z toho čoskoro dostaneme, pretože teraz máme nabitý program. Budeme to musieť prebrať s chalanmi a rozobrať si tento zápas. Sme mladý tím, takže stále je čo zlepšovať, dúfame, že najbližšie dva zápasy, ktoré máme budúci týždeň pred sebou, zvládneme."

Malú fotogalériu si môžete pozrieť na nasledujúcom linku:

https://www.vkspartak.sk/sk/galeria/vk-spartak-ujs-komarno-vkp-bystrina-spu-nitra

Foto: Anton Vanya