HORÚCE NOVINKY
Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!V TV zápase sa tesne tešila Myjava!Zo Svidníka s bodom!Nad Trenčínom výhra 3:0!V sobotu na Trenčín, očakávame školy aj obce!U majstra v Prievidzi tesne...Poradili sme si so slovenskou dvadsiatkou!Na slovíčko... s Petrom "Citrón" Kašperom!Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!

Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší čas.

Vo volejbalovej extralige sa sezóna 2018/2019 pre mužov Komárna skončila. Komárňanský kolektív obsadil šieste miesto v najvyššej súťaži. A ak sa pozrieme, aké kluby nás predbehli, tak môžeme konštatovať, že sme ako nováčik aj s domácimi odchovancami obstáli skvele! V tomto všetkom významnú úlohu zohral ROBIN PĚLUCHA, ktorý družstvo neviedol len spoza čiary ako tréner, ale mnohokrát svojim zverencom vypomohol aj na palubovke. So športovcom telom aj dušou, ktorý je v Komárne už päť rokov, sme sa čerstvo po skončení extraligovej sezóne porozprávali.

Robin, obligátna posezónna otázka - si spokojný s konečným 6.miestom?
"Spokojný by som bol s 5. miestom, avšak piate - šieste miesto je pre túto sezónu reálny výsledok."

Mrzia ťa niektoré prehry špeciálne v základnej časti alebo v nadstavbe?
"Mrzí má prehra vonku s Trenčínom a doma so Zvolenom. Oba zápasy sme hrali bez energie a chuti."

Jedným z hlavných cieľov extraligového klubu bolo aj zapracovať čo najviac komárňanských odchovancov do kádra. Podarilo sa to k Tvojej spokojnosti?
"Myslím si, že v družstve máme dosť odchovancov. Samozrejme, je tu ešte veľa roboty, ale som optimista a verím, že za niekoľko rokov budú oporami družstva. Ono je ťažké v momentálnej situácii dať dostatok priestoru domácim hráčom a zároveň vyhrávať. Sú ešte mladí a ich čas príde."

VK Spartak UJS Komárno nie je len extraliga. Ako sa pozeráš na počínanie klubu v ostatných vekových kategóriách?
"Je úžasné, že klub podporuje a angažuje sa už od najmenších kategórií. Je to beh má dlhu trať, ale výsledok sa za pár rokov dostaví. Takýchto klubov na Slovensku moc nie je. Takže veľké uznanie patrí pánovi Ferenczovi, jeho synovi Dávidovi, ako aj ostatným trénerom."

Ako vnímaš aktivity klubu na školách a jeho propagáciu v regióne?
"Už som čiastočne odpovedal v predchádzajúcej otázke, ale musím zmieniť projekt Mini Open for Kids (MOK, Kengura), v ktorom je zapojených veľa škôl z Komárna a okolia. Chceme viac a viac škôl zapojiť do nášho projektu a vychovať čo možno najviac výborných hráčov. Na druhú stranu je to veľmi náročné na organizáciu a ľudí, ktorí sa na tom podieľajú."

Aký máš názor na divácky záujem o volejbal v Komárne? Si spokojný s návštevnosťou?
"Myslím si, že volejbal si pomaly nachádza svojich divákov v Komárne. Aj keď na zápasy nechodí toľko divákov ako na basketbal, sme vďační za každého fanúšika, ktorý nás bude hnať dopredu a povzbudzovať. My na druhú stranu mu musíme poskytnúť kvalitný šport."

Ako mladý ambiciózny tréner máš určite plány a vízie. V čom spočívajú tie tvoje v spojitosti s Komárnom?
"No mladý už nie som. Ale mojim cieľom je vychovať silnú generáciu domácich volejbalistov a pomôcť mladším trénerom v odbornej rovine."

Odbočme trochu od volejbalu. Bývaš v Komárne, alebo musíš dodchádzať? Ako vieš skĺbiť volejbal s ostatnými mimošportovými činnosťami?
"Do Komárna aj dochádzam a aj tu na koniec týždňa ostávam. Je to síce náročnejšie na čas, ale dá sa to. Ak by však v klube a v Komárne neboli taký skvelí ľudia, určite by som sa na to pozeral inak. Nevylučujem ani možnosť, že by som v Komárne ostal na dlhší čas."

Pomaly môžeme o Tebe povedať, že si sčasti Komárňan. Pôsobíš tu už niekoľko rokov. Zaujímaš sa aj o ostatné športy v našom meste?
"Som tu už päť rokov. A asi najviac sa zaujímam o basketbal. Keďže máme po sebe tréningy v športovej hale, tak sa aj trochu poznáme. Fandím im a mrzí ma, že sa tento rok nedostali ďalej."

Máš špeciálne prianie pre čitateľov a želanie do budúcnosti?
"Prajem si, aby pán Ferencz mal dostatok entuziazmu a držal Komárňanský volejbal na takej úrovni, aká tu je. A bol by som rád, keby sme prilákali čo najviac detí k tomuto peknému športu. A v neposlednom rade by som chcel, aby sme mali plnú halu divákov. Hajrá, Komárom!"

Týždenník Delta - Róbert Mihalička / Kovács Dávid