HORÚCE NOVINKY
Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!Vybojované víťazstvo proti Trenčínu!Šesťbodový víkend Komárna!Podporte náš klub svojimi 2 % z daneDoma sme podľahli Zvolenu!Z dvojzápasu máme jeden bod!Začína sa nadstavbová časť extraligy mužov!V Prešove tesne, ale s prehrou!Do Final Four Košice, my sa však nemáme za čo hanbiť!

Po dráme sa tešil Svidník!

V dohrávanom stretnutí najvyššej volejbalovej súťaže hostili Komárňania súpera zo Svidníka, v ktorom domáci po päťsetovej dráme súperovi z čela tabuľky podľahli.

Edymax extraliga mužov - základná časť - dohrávka 5. kola - štvrtok:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - TJ SLÁVIA SVIDNÍK 2:3 (-23, 20, -22, 20, -11)
Zápas trval 106 minút, rozhodovali: Sarka a Viktoríni-Lisá, 230 divákov 

Komárno: R. Pělucha 11, Sládeček 7, Kubš 16, Hinduliak 13, Rehák 21, Rak 11, liberá Pati-Nagy a A. Habán (Forró 0). Tréner: R. Pělucha. 
Svidník: J. Hriňák 3, Ščerba 20, Majcher 9, Pietrzak 23, Ciupa 12, Matušovský 8, libero Kalužný (Suchanič 0). Tréner: P. Tholt. 

MVP: Lukasz Pietrzak (Svidník)

To, že dohrávaný zápas medzi Komárnom a Svidníkom dospeje až do päťsetovej bitky, bolo vzhľadom na priebeh hry logickým vyústením duelu. Už v prvom sete sa hral vyrovnaný volejbal, ako prvému sa podaril mierny únik Komárnu, ktoré zo stavu 6:6 ušlo na 10:7. Hosťom však pomohol oddychový čas a otočili na 13:11. Komárno prehrávalo aj 14:17, no dokázalo otočiť na 18:17, avšak v dramatickom závere mali pevnejšie nervy hostia. Domáci síce viedli 22:21, ale Svidník otočil na 24:22 a využil svoj druhý setbal.

Druhý set bol podobný. Komárno si opäť utvorilo v jeho úvode náskok 6:3, no hostia vyrovnali na 7:7. Vyrovnaný priebeh pokračoval, ani jedno družstvo si nedokázalo utvoriť výraznejší náskok. Svidník viedol 14:12, ale Komárno v pravej chvíli zabralo a otočilo na 17:15. Rozbehnutí domáci potom už kontrolovali priebeh až do stavu 22:17, potom dali súperovi možnosť znížiť na 22:20, ale Komárno si už vyrovnanie setov nenechalo vziať, keď sa presadil dvoma esami Sládeček.

Tretí set bol tiež vyrovnaný. V ňom dokonca ani v jednom prípade neviedlo ani jedno družstvo o viac ako dva body. Družstvá sa počas celého priebehu setu striedali vo vedení, raz viedli hostia 6:4, neskôr domáci 12:11, ale bič plieskal až na konci. Komárno si síce udržiavalo mierne vedenie a vyhrávalo aj 20:18, no záver patril hosťom. Esom Pietrzaka otočil Svidník na 22:21 a už vedenie z rúk nepustil.

Štvrtý set začalo Komárno s veľkou vervou. Vyhrávalo 6:2 a hostia si brali timeout. Postupne sa na blokoch Svidník predsa len presadil a vyrovnal na 8:8. Za domácich však zabral Reháka Komárno opäť viedlo 11:8. Tento náskok si domáci udržiavali prakticky počas celého setu a v závere ho zveľadil Kubš na 21:16. Jeho tím tak zaslúžene vyrovnal stav stretnutia na 2:2 a hral sa tajbrejk, prvý v tejto sezóne v Komárne.

V ňom si psychickú výhodu vybudovali už v úvode Svidníčania, ktorí viedli 5:1. Komárno však veľkou bojovnosťou vyrovnalo na 5:5 a dramatický zápas vrcholil. Mierne navrch však od tohto momentu mali hostia, ktorí sa dostali do vedenia 11:7 a aj keď domáci veľmi chceli, náskok si Svidník udržal a napokon sa radoval z tesného víťazstva 3:2 na juhu Slovenska.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Tešili sme sa na tento zápas, keďže sa už asi mesiac posúval, ale myslím si, že dnes to bol z jednej aj z druhej strany pekný volejbal. Bolo to na fair-play úrovni, mohlo vyhrať jedno aj druhé mužstvo. Boli tam pekné výmeny, čo sa divákom určite páčilo. Odohrali sme vyrovnaný zápas, mali sme viacero skvelých momentov; mrzí ma, že sa trošku horšie striedalo, ale hrali sme s dobrým súperom, ktorý je v prvej štvorke a boli sme mu minimálne vyrovnaným protivníkom."

Peter Tholt, tréner Svidníka"Pre nás to bol aj boj samých so sebou, ale som rád, že družstvo ukázalo charakter a zabojovalo. Som rád, že sme vyhrali, pretože to nebolo ľahké. Súper hral rutinne, takže to nebolo pre nás jednoduché. Napokon sme to však zvládli a gratulujem nám k víťazstvu."