HORÚCE NOVINKY
Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!

Po veľké dráme sa viac radovala Prievidza!

V piatkovom druhom kole nadstavby o 1.-4.miesto Edymax extraligy narazili na seba dvaja kvalitní súperi. Na juh Slovenska pricestoval úradujúci majster a čerstvý finalista Superfinále Slovenského pohára 2020 - VK OSMOS Prievidza.

EDYMAX EXTRALIGA MUŽOV, 2. KOLO - PIATOK:

SKUPINA O 1.-4. MIESTO

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - VK OSMOS PRIEVIDZA 2:3 (16, -21, 23, -24, -14)

Rozhodovali: Moravčík a Vaško, 290 divákov

Komárno: Rak 12, Tarabus 11, Zaťko 2, Ogurčák 15, Kašper 5, J. Petráš 23, libero Turis (Kubš 5). Tréner: R. Pělucha.
Prievidza: Jančura 2, Javorčík 9, Ludha 11, N. Pavlov 10, Pavelka 19, Mačuha 8, libero Ľ. Nemec (Rehák 20, M. Kudra 0, Prešinský 2). Tréner: R. Chudík.

V treťom tohtosezónnom vzájomnom súboji "kohútov" a Komárna sa po prvý raz tešili z výhry hostia, aj keď nechýbalo veľa a duel sa mohol skončiť "tradičným" štvorsetovým víťazstvom domáceho tímu. Zverenci Robina Pěluchu viedli 2:1 a vo štvrtom sete 18:13 aj 21:18, ale Prievidza otočila na 23:21 a napokon premenila tretí setbal. V tajbrejku Komárno odvrátilo tri mečbaly (11:14, 14:14), ale štvrtý nie.

Dvadsiatimi bodmi prispel k triumfu majstra striedajúci Igor Rehák, ktorý v lete prišiel do Prievidze práve z Komárna. Za Spartak si 23 bodov pripísal univerzál Jakub Petráš. Prievidza v extralige triumfovala štvrtýkrát za sebou (bilancia 14-5), na čele je o dva body pred Košicami (14-4), ktoré majú k dobru sobotňajší domáci zápas proti Svidníku (12-6). Komárnu patrí s mankom troch výhier 4. priečka (11-8).

MVP: Igor Rehák (Prievidza)

Prievidza síce mala lepší vstup do prvého setu, keď viedla 6:3, domáci však rýchlo vyrovnali na 7:7 a postupne preberali opraty setu vo svoj prospech. Prvýkrát unikli na 11:9, no keď zo 14:12 bolo neskôr 18:13, Komárno nepripustilo súpera muž takmer k ničomu a bez problémov sa ujalo vedenia v stretnutí.

Druhý set nezachytil Komárno v pohode, hostia si rýchlo vytvorili vysoký náskok 10:3, ktorý počas dvoch tretín setu držali a nedovoľovali domácim sa priblížiť. Za stavu 13:20 to vyzeralo na jasnú prievidzskú záležitosť, no zverenci Robina Pěluchu skresali manko na 17:20 a zrazu bolo všetko otvorené. Hostia však už drámu nepripustili a napokon vyrovnali stav setov.

Tretí set začali domáci podobne ako ten prvý. Dostali sa do vedenia 7:3 a štvorbodové vedenie si udržiavali dlhý čas. Prievidza potom pridala, upravila na 12:11, ale Komárno opäť odskočilo na 14:11. V samotnom finiši setu si domáci držali relatívne komfortný náskok, veď za stavu 24:18 mali množstvo setbalov, no hostia dokázali zmazať manko na minimum a Komárno tak využilo až šiesty setbal.

Aj štvrtý set sa dlho vyvíjal v prospech Komárna. Prvotné vedenie 3:0 a neskôr aj 14:10 ukazovalo, že domáci sú vo väčšej pohode a kráčali k víťazstvu. Vyzeralo to tak aj v ďalšom priebehu, veď domáci viedli 18:13 a aj 21:18, napokon to bola Prievidza, ktorá sa dostala k dvom setbalom, ktoré ešte Komárno odvrátilo a vyrovnalo na 24:24, ale posledné slovo mali hostia.

V tajbrejku mali spočiatku mierne navrch domáci, no zverenci Rostislava Chudíka boli neustále v hre aj napriek tomu, že najskôr len doťahovali. Za stavu 11:11 však pri podaní Pavlova získali vedenie 14:11 a tri mečbaly, ktoré však domáci euforicky odvrátili, aby v zápase plnom zvratov využila Prievidza svoj štvrtý mečbal a vo veľmi dramatickom a zaujímavom zápase získala cenné víťazstvo a dva body do tabuľky.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Mrzí nás dnešná prehra, pretože si myslím, že sme zahrali fajn, aj keď sme sa nevyhli hluchým chvíľkam, kde sme to v istých momentoch nevedeli otočiť. Stroskotali sme vo štvrtom sete, kde sme vyhrávali o štyri body, no nevedeli sme sa pohnúť z miesta. Stačilo to tam otočiť a dnes by sme vyhrali. Pre divákov to bol dobrý zápas, len škoda, že sme ho nevyhrali. Nevadí, ideme ďalej, čakajú nás ďalšie dôležité zápasy."

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: "Gratulujem mojim chlapcom k víťazstvu, no radšej by som dnes prehral, ak by sa nám dnes nezranil po výrone Marek Ludha. Máme toho plné zuby, odohrali sme za 13 dní neuveriteľných 6 zápasov. Dnes to bol zápas, ktorý sa musel divákom páčiť, rozhodovali maličkosti a v závere to už bola lotéria. Vyhrali sme u kvalitného súpera a táto výhra je pre nás veľmi cenná, no ako som už spomenul, mrzí nás výron Mareka Ludhu."