HORÚCE NOVINKY
V TV zápase sa tesne tešila Myjava!Zo Svidníka s bodom!Nad Trenčínom výhra 3:0!V sobotu na Trenčín, očakávame školy aj obce!U majstra v Prievidzi tesne...Poradili sme si so slovenskou dvadsiatkou!Na slovíčko... s Petrom "Citrón" Kašperom!Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!

Po veľkom boji zostalo víťazstvo doma!

Volejbalisti Komárna si svoje sobotné kolo predohrali s mladíkmi z Trenčína už vo štvrtok a po veľkom boji zostalo víťazstvo na juhu Slovenska.

Edymax extraliga mužov - nadstavbová časť - predohrávka 4. kola - štvrtok:

SKUPINA O 5. - 10. MIESTO

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - COP TRENČÍN 3:2 (-27, 19, 18, -23, 6)
Zápas trval 109 minút, rozhodovali: Moravčík a B. Kováč, 230 divákov 

Komárno: Forró 3, Sládeček 7, Kubš 15, Hinduliak 17, Rehák 24, Rak 8, liberá Pati-Nagy a A. Habán (Sánta 1, R. Pělucha 7). Tréner: R. Pělucha. 
COP Trenčín: Goč 4, Š. Rzyman 9, Fejt 6, Vančo 19, Ondruš 19, Jendrejčák 13, libero Ružbaský (V. Rzyman 2, Baslar 0, Urbán 0). Tréner (asistent): E. Gábor.

MVP: Igor Rehák (Komárno)

Domáci sa do súpera zahryzli už od úvodu a rýchlo získali vedenie 4:0. Netrvalo však dlho a hostia hru vyrovnali, no vedenie zo začiatku setu si Komárno udržiavalo. Aj preto bol stav 10:6 a aj 14:11, ale prišli veľké chvíle Trenčína. Zo 16:13 otočil Trenčín na 16:18 z domáceho pohľadu a hostia "chytili slinu". Domáci však úspešnou hrou na sieti opäť otočili vývoj a viedli 21:20, no nevyužili dva setbaly, hostia svoj tretí už áno, a preto sa ujali vedenia v stretnutí. 

Otraseným domácim chvíľu trvalo, kým sa dostali do tempa. Aj preto najskôr prehrávali 4:5, no za stavu 11:11 prišla trojbodová šnúra Komárna, ktoré získalo dôležité vedenie 14:11. Trenčín ešte raz v tomto sete vystrčil rožky, keď na ukazovateli skóre svietil stav 19:18, ale Komárno už drámu nepripustilo, zaznamenalo päť bodov v sérii a jasne vyrovnalo stav setov. 

Húževnatí hostia začali tretí set ideálne. Vyhrávali 3:0 a aj 5:3, postupne sa zverenci Robina Pěluchu dostávali do tempa a zo 7:9 otočili na 11:9, čím dali jasne najavo, že chcú získať vo svoj prospech aj tretí set. Trenčín bol však proti, dokonca vyhrával opäť 13:12, ale v sete plnom zvratov Komárňanci otočili na 16:13 a odpor súpera v tejto fáze začal slabnúť. Keď domáci zvýšili na 21:15, nebolo pochýb o víťazovi tretieho setu a domáci boli vo svojom živle. 

Ich rozlet však Trenčín dokázal schladiť. Na štvrtý set sa dobre pripravil a hlavne zachytil jeho úvod. Hostia totiž viedli 8:4 a neskôr aj 11:7, čím výrazne sťažili plány Komárna. Celý set si hostia udržiavali vedenie, viedli 14:9 a aj 17:13. Za stavu 14:19 sa ale domáci nadýchli k veľkým veciam, dokázali znížiť na 18:19 a boli v hre o trojbodové víťazstvo. V samotnom finiši Komárno dvakrát viedlo, naposledy 23:22, ale záver nezvládlo a musel sa hrať tajbrejk. 

V skrátenej hre vzdorovali hostia len v úplnom úvode, keď bolo 5:5. Komárno ušlo na 8:5 a posledný bod zaznamenali hostia na 9:6 pre domácich. Potom už bodovalo len Komárno, preto zaslúžene zvíťazilo nielen v piatom sete, ale aj v celom zápase proti vzdorujúcim a húževnatým mladíkom z Trenčína.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Som rád, že sme vyhrali, ale z našej strany určite prišlo podcenenie súpera. Mladíci však hrali dobre, aj keď oslabení, hrali agresívne, a to sa mi páčilo. A my sme hrali ako vždy. Trápili sme sa proti papierovo slabším hráčom a družstvu, boli sme laxní a nedôrazní. Dnes sme nepodali pekný výkon, nepáčilo sa mi to, takto nemôžeme hrať. Minule sme zdolali po perfektnom výkone Svidník a teraz prišlo podcenenie súpera, čiže určite nemôžem byť spokojný."

Erik Gábor, asistent trénera COP Trenčín (viedol družstvo): "Uhrali sme dve ťažké koncovky v prvom a štvrtom sete, za čo musím chlapcov pochváliť. V druhom a treťom sete rozhodli dve pasáže, a to servis Sládečka a takisto aj Reháka. Škoda toho piateho setu, dostali sme sa do neho, ale neprihrali sme si a domáci dominovali na bloku. V každom prípade však musím pochváliť chlapcov za predvedený výkon."