HORÚCE NOVINKY
Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!

Pohár sme začali drámou v Nitre!

Volejbalisti Komárna tesne neuspeli v prvom zápase štvrťfinále Slovenského pohára na palubovke Nitry, keď po veľkej dráme prehrali po päťsetovej bitke, avšak východisková pozícia nie je pred odvetou zlá.

Slovenský pohár mužov - štvrťfinále - prvé zápasy:

VKP BYSTRINA SPU NITRA - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:2 (20, 16, -22, -23, 13)
Rozhodovali: Moravčík a Vaško.

Nitra: P. Porubský 7, Malina 13, Jendrejčák 12, Kostoláni 32, Galandák 3, Kyjanica 11, liberá Krajčo a Remenár (Loži 0, Marinič 5, Barbas 0, Kilian 1, S. Porubský 0). Družstvo viedol: D. Mikušovič.
Komárno: Rak 1, Kašper 4, Zaťko 5, Ogurčák 15, Tarabus 13, J. Petráš 19, libero Turis (Slezák 7, Százvai 1, Forró 0). Tréner: R. Pělucha.

Nitrania viedli s Komárnom 2:0 na sety, ale hostia vyrovnali a o víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk. V koncovke tesného piateho setu napokon uspeli domáci volejbalisti (15:13) a vyhrali 3:2. Univerzál domácich Ľuboš Kostoláni zaznamenal 32 bodov (2 esá, 1 blok), na strane hostí si Jakub Petráš pripísal 19 bodov (1 eso, 3 bloky).

Hoci sme v Nitre tesne neuspeli, Komárňania do odvety, ktorá sa bude hrať 27.novembra 2019 v domácej športovej hale, majú pomerne dobrú východiskovú pozíciu. Ak Komárno vyhrá 3:2, bude sa hrať zlatý set, ak vyhrá Komárno 3:1 alebo 3:0, postupujeme medzi štyri najlepšie tímy v pohárovej súťaži. V inom prípade postúpi náš súper. 

Malú fotogalériu z tohto zápasu si môžete pozrieť, ked kliknete na nasledujúci link:

https://www.vkspartak.sk/sk/galeria/vkp-bystrina-spu-nitra-vk-spartak-ujs-komarno