HORÚCE NOVINKY
Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!

Prešov uchmatol z Komárna všetky body!

Po výbornom výkone našich chalanov v Košiciach sme doma privítali vo veľkom očakávaní tabuľkového suseda z Prešova. Žiaľ, dobrý výkon sme nezopakovali a bojovným hosťom sme podľahli bez zisku čo i len jediného bodu do tabuľky.

Edymax extraliga mužov - základná časť - 9. kolo - štvrtok:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - VK MIRAD PU PREŠOV 1:3 (-23, 18, -22, -15)
Rozhodovali: Sarka a Juráček, 102 divákov.

Komárno: Rak 10, Kašper 8, Zaťko 1, Ogurčák 16, Tarabus 4, J. Petráš 19, libero Turis (Forró 1, Százvai 1, Jalovecký 1, Slezák 0). Tréner: R. Pělucha.
Prešov: Šiket 4, Oleárnik 0, M. Sopko st. 14, Mikovčík 11, Šniežek 12, Ščerba 9, libero T. Lampart (Jurko 1, Hudák 0). Tréner: E. Digaňa.

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov zvíťazili v poslednom zápase 9. kola Edymax extraligy mužov na palubovke VK Spartak UJS Komárno 3:1 a dostali sa pred svojho súpera na šieste miesto tabuľky. Komárno prehralo piaty z posledných šiestich zápasov, Prešov si pripísal štvrtý triumf v sezóne.

Hostia mali v súboji extraligových finalistov z roku 2015 v prvom sete mierne navrch, keď si neustále udržiavali dvoj až trojbdový náskok. Komárno sa ešte v koncovke dotiahlo, ale Šarišania to už nepustili a prvé dejstvo vyhrali 25:23. Druhý set patril jasne domácim volejbalistom, vyhrali ho 25:18 a vyrovnali na 1:1.

V dôležitom treťom sete znížilo Komárno zo 14:18 na 17:18, no záver zvládli lepšie prešovskí hráči. Prvý setbal vybojoval esom kapitán hostí Martin Sopko st. (24:20) a hoci ešte domáci nahrávač Juraj Zaťko takistom priamym bodom z podania znížil na 22:24, na zvrat to už nestačilo a tretí set získali hostia.

MVP: Martin Sopko st. (Prešov)

 

Úvod prvého setu priniesol vyrovnaný volejbal a v jeho začiatku bol stav 7:7, keď to boli hostia, ktorí sa prvýkrát odpútali na 10:7. Komárno sa v týchto fázach trápilo na podaní, preto Prešovčania vždy dokázali odpovedať na body súpera. Zlepšená hra domácich prišla až v závere setu, keď znížili na 20:21, no dobre rozbehnutý set hostia zakončili po druhom setbale.

Poučené Komárno vstúpilo do druhého setu kvalitne a vypracovalo si náskok 5:2. Prešov však znižoval na 6:5, ale domácich to nerozladilo. Získali dôležitý náskok 13:8 a prakticky si ho držali až do finišu. Do brou hrou na sieti sa tak zaslúžene dostali k vyrovnaniu skóre a začínalo sa odznova.

Hoci to vyzeralo, že psychicky na tom budú práve domáci lepšie, opak bol pravdou. Komárno nezachytilo úvod setu a prehrávalo už 3:7. Pri podaní Petráša ale znížilo na 7:8 a po smeči Ogurčáka dokonca viedlo 10:9. Útočné chyby zverencov Robina Pěluchu však opäť znamenali obrat. Prešov získal sériou šiestich bodov v rade vedenie 15:10 a cestu k zisku setu mal uľahčenú. Nič na tom nezmenilo ani zníženie manka na 17:18, hostia si totiž náskok ustrážili.

Štvrtý set bol takisto veľmi zaujímavý a plný zvratov. Najprv to bolo Komárno, ktoré vykročilo do setu tou správnou nohou, veď viedlo 9:5. Potom však prišiel skrat, ktorý mal pre Komárno fatálne následky. Prešovu sa podarila séria 8:0 a razom tak viedol 13:9. Od tohto momentu bolo na komárňanskej palubovke len jedno družstvo a boli to hostia. Tí už pohodlne dokráčali k víťazstvu s plným bodovým ziskom proti trápiacemu sa Komárnu.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "V prvom rade ma mrzí náš dnešný prístup, náš výkon bol asi najhorší, aký som doteraz videl. Po celom týždni, ktorý vyzeral fajn, tak sme zahrali od prvej po poslednú loptu v tomto stretnutí s výnimkou druhého setu katastrofálne. Ťažko sa mi k tomu vyjadruje, neviem nájsť nejaké pozitíva z tohto duelu, proste dnes to bol absolútny výpadok. Mrzí ma, že so silnejším súperom nedokážeme vyhrať, neviem, kde sa nastala chyba, dnes sme to nezvládli."

Erik Digaňa, tréner Prešova: "V prvom rade by som rád pogratuloval mojim chlapcom, aj keď výsledok nás už zrejme nebude posúvať do prvej štvorky, ale dnes bol pre nás prioritne dôležitý výkon na ihrisku. Musím ich pochváliť, pretože s takou dravosťou a chuťou som ich nevidel ani v tréningovom procese. Nerobím z toho unáhlené závery, že to teraz stále takto pôjde, čaká nás tvrdá robota, ale je dobré si to ukázať, že to vieme a tréningy, ktoré absolvujeme, pri nášajú ovocie."