HORÚCE NOVINKY
Extraliga je predčasne ukončená!Koronavírus zasiahol aj do extraligy!Postupujeme do semifinále!V play-off vedieme 1:0!V sobotu začína play-off!Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!

Prvý krok zvládnutý, vedieme 1:0!

V sobotu sa uskutočnil prvý zápas našich volejbalistov vo štvrťfinále play-off hranom na dva víťazné zápasy. Hostili sme Prešov a po kvalitnom výkone sme potvrdili naše postavenie v tabuľke a domácim víťazstvom sme sa ujali vedenia v sérii 1:0!

Edymax extraliga mužov - štvrťfinále play-off (na 2 víťazstvá) - prvé zápasy:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO (3.) - VK MIRAD PU PREŠOV (6.) 3:1 (17, -23, 16, 17) - stav série 1:0
Rozhodovali: Schimpl a Moravčík, 350 divákov.

Komárno: M. Kubš 13, Tarabus 11, Zaťko 2, Ogurčák 14, Kašper 15, J. Petráš 22, libero Turis (Jalovecký 0, Rak 1). Tréner: R. Pělucha.
Prešov: Oleárnik 1, Ščerba 14, Mikovčík 3, Šniežek 21, M. Sopko st. 14, Faron 1, libero T. Lampart (Hudák 5, Velička 0, Rajduga 1). Tréner: E: Digaňa.

MVP: Ján Tarabus (Komárno)

Komárno malo veľmi zlý vstup do stretnutia a prehrávalo už 1:5. Včas sa však spamätalo a rýchlo vyrovnalo na 6:6. Za stavu 8:8 išiel na podanie Petráš a pri jeho podaní sa domácim podaril rozhodujúci únik. Za stavu 14:8 už jeho tím pohodlne kráčal vpred k zisku prvého setu. Prvý set bol najmä o podaní oboch mužstiev a taktiež o úspešných blokoch Komárna, kde konečný výsledok setu ukazuje rozdiel v týchto činnostiach.

Ani druhý set nezachytil Komárno v pohode. Prešov viedol 10:5, ale domáci sa dostali opäť do hry pri priebežnom výsledku 10:11 v jeho neprospech. Prešov však ukázal svoju silu v ďalšom priebehu, kedy ho ani takýto vývoj nepoložil. Opäť sa dostali do trojbodového vedenia, ktoré si udržovali až do stavu 18:20 z domáceho pohľadu. Komárno však otočil o na 21:20 a viedlo aj 23:22, no napokon sa po troch blokoch Prešova zo zisku setu tešili hostia a vyrovnali stav.

Domáci nenechali nič na náhodu a tretí set začali lepšie oni. Viedli 5:1 a aj 9:2, čím poslali súperovi jasný odkaz o tom, kto bude pánom na palubovke v ďalšom priebehu. Komárno viedlo už 15:6, ale nezlomní hostia bojovali o každú loptu. Stav sa upravil na 16:11, ale dôležitými bodmi už domáci drámu v sete nepripustili. Jasným víťazstvom v treťom sete poslali "loptu" na stranu hostí, aby odpovedali na tento priebeh.

Zverenci Robina Pěluchu však boli zahriaty na tú správnu zápasovú teplotu. Viedli totiž 6:2 a aj 10:3, až potom sa dostali k slovu aj Prešovčania. Upravovali síce na 15:12, ale to bolo z ich strany všetko, pretože druhá polovica setu už bola v réžii domáceho kolektívu, ktorý aj v tomto sete bez väčších problémov a bez pripustenia drámy ulovili celkové víťazstvo, čím sa ujali vedenia v tejto play-off sérii.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Bol to ťažký zápas, začíname prakticky od nuly, prvý zápas play-off je vždy náročný. Bola badateľná nervozita z oboch strán. V prvom aj v druhom sete sme nezachytili úvody setov, v prvom sme to zvládli, v tom druhom to bol o už horšie, tá strata sa nám vypomstila. Aj keď súper prišiel zďaleka, bol odhodlaný. za žiadneho stavu sa nevzdával, majú dobré družstvo a skúsených hráčov. Každý bod bol vybojovaný, bolo to náročné, ale našťastie sme to zvládli, prvý krok máme úspešne za sebou."

Erik Digaňa, tréner Prešova: "Bol to prvý zápas play-off, myslím si, že Komárno nás dobre zatlačilo najmä servisom, kde bol hlavný rozdiel medzi nami a nimi. V druhom sete sme sa s tým vysporiadali, ale dnes to bolo o prihrávke, kde nás to zužovalo naše možnosti. Verím, že sa tu v Komárne opäť v nedeľu uvidíme, pretože v domácom prostredí sme silnejší na servise i na prihrávke, poznáme, kde sa upratuje a kde nie. Takže sa teším na stredajší zápas a dúfam, že cez víkend sa opäť vydáme na dlhú cestu do Komárna."