HORÚCE NOVINKY
Extraliga je predčasne ukončená!Koronavírus zasiahol aj do extraligy!Postupujeme do semifinále!V play-off vedieme 1:0!V sobotu začína play-off!Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!

Semifinále odložené na neurčito!

Aktuálna situácia ohľadom šírenia nebezpečného koronavírusu si vyžiadala opatrenia, ktoré sa dotknú aj všetkých športových súťaží, v našom prípade semifinále Edymax extraligy.

Ústredný krízový štáb SR vydal v pondelok 9.marca 2020 nariadenie okamžitého zákazu usporiadania všetkých športových podujatí v krajine, predbežne na dva týždne - v súvislosti so šírením nového typu koronavírusu. Dosluhujúci predseda vlády Peter Pellegrini o tom informoval po skončení štvorhodinového zasadnutia štábu. Nariadenie sa týka aj všetkých slovenských volejbalových súťaží a stretnutí.

"Rozhodnutie ústredného krízového štábu absolútne rešpektujeme. Zdravie všetkých našich športovcov, členov SVF, ale aj volejbalových priaznivcov je v tejto situácii prioritou. Vzniknutú neočakávanú situáciu budeme dôkladne sledovať a budeme v úzkom kontakte s klubmi a s oblastnými výbormi SVF. Už dnes je jasné, že táto situácia výrazne ovplyvní priebeh našich súťaží, ale budeme sa snažiť nájsť čo najlepší model, aby sme regulárnym spôsobom zvládli záver súťaží na všetkých úrovniach," povedal zastupujúci generálny sekretár SVF Tomáš Singer.

Vyhlásenie Súťažnej komisie:

V súvislosti s dočasným zákazom všetkých športových a iných podujatí, ktorý vydal Krízový štáb SR (KŠ SR) dňa 9. 3. 2020 na dobu 14 dní a v záujme toho, aby sa nešírili dezinformácie, informuje predseda Súťažnej komisie SVF (SK SVF) Ľubo Stražay o nasledovnom postupe.

Na štvrtok 19. 3. 2020 je zvolaná mimoriadna Súťažná komisia SVF. Bude to 10 dní po rozhodnutí KŠ SR o zrušení všetkých športových podujatí a našou úlohou bude vyhodnotiť aktuálny stav na základe aktuálne dostupných informácií z KŠ SR, ďalej informácií z CEV o konaní alebo zrušení juniorských kvalifikácií v druhej polovici apríla a informácií od oblastných autorít a inštitúcií vo veci šíriaceho sa vírusu COVID-19.

Pokiaľ to bude možné a na základe toho, akým časopriestorom budeme môcť disponovať, zostavíme návrh alternatívnych možností dohrania súťaží. Zostavené alternatívy pre extraligu dáme na konzultáciu klubom extraligy. Či už operatívne, mailovou komunikáciou alebo v prípade potreby na stretnutí s lídrami klubov.
 
Postup pre dohrávanie nižších súťaží budeme komunikovať s oblastnými výbormi SVF.

V prípade, že ani 19. 3. 2020 ešte nebudeme mať k dispozícii relevantné informácie z príslušných štátnych autorít a CEV, budeme nútení uvedený postup odložiť alebo zvoliť inú možnosť. O tom vás budeme aktuálne informovať prostredníctvom nášho webu a tiež mailovou komunikáciou na kluby a oblastné výbory SVF.

SK SVF vyhlasuje, že pri voľbe ďalšieho postupu budeme plne rešpektovať nariadenia štátnych autorít vo veci momentálneho stavu s COVID-19. SK SVF má záujem, aby sa súťaže ročníka 2019/20 dohrali, aj keby len v obmedzenom režime, ak to bude možné. Zároveň však dokladáme, že prioritou stále ostáva ochrana zdravia všetkých účastníkov súťaží SVF.

 

Volejbaloví fanúšikovia nielen v Komárne si tak na vyvrcholenie Edymax extraligy budú musieť počkať. Semifinále je veľkým lákadlom a aj keď sme sa ho už nevedeli dočkať, zdravie máme len jedno a je prvoradé. Uvidíme, ako sa situácia bude vyvíjať a komárňanskí fanúšikovia sa včas dozvedia, ako bude boj o medaily pokračovať.