HORÚCE NOVINKY
Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!Vybojované víťazstvo proti Trenčínu!Šesťbodový víkend Komárna!Podporte náš klub svojimi 2 % z daneDoma sme podľahli Zvolenu!Z dvojzápasu máme jeden bod!Začína sa nadstavbová časť extraligy mužov!V Prešove tesne, ale s prehrou!Do Final Four Košice, my sa však nemáme za čo hanbiť!

Senzačné víťazstvo nad Prešovom!

Volejbalisti Komárna sa predstavili v netradičnom nedeľnom čase proti favoritovi z Prešova, nad ktorým po skvelom výkone zvíťazili v pomere 3:1!

Edymax extraliga mužov - základná časť - 9. kolo - nedeľa:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - VK MIRAD PU PREŠOV 3:1 (-15, 17, 21, 23)
Zápas trval 94 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Heitlinger, 390 divákov 

Komárno: R. Pělucha 9, Rehák 21, Rak 7, Hinduliak 10, Sládeček 5, Kubš 10, libero Pati-Nagy (Slezák 0, Forró 0). Tréner: R. Pělucha. 
Prešov: Červeň 2, Jurko 5, M. Sopko st. 14, Mikovčík 6, Bogdanovic 16, Hudák 12, libero T. Lampart (Faron 2, Velička 0, Pavlinský 1). Tréner: E. Digaňa.

MVP: Igor Rehák (Komárno)

Domáci síce vyhrával 2:0, ale Prešov rýchlo vyrovnal a dostal sa prvýkrát do dôležitého vedenia v pomere 11:7, čím udal tempo v prvom sete. Domácim odišiel servis, prišli nevynútené chyby a Prešov to aj patrične využil. Keď v prvom sete zvýšil na 20:11, nikto už nepochyboval o osude prvého dejstva.

Druhý set začal podobne ako ten prvý, avšak v opačnom garde. Komárno si ako prvé vytvorilo náskok 8:5 a držalo ho aj za stavu 12:9, kde odskočilo na šesťbodový rozdiel, ktorý už z rúk nepustili a rozbehnutí domáci nedali v druhom sete východniarom šancu a vyrovnali na 1:1.

Tretí set začal vyrovnane, avšak ako prvý sa do malého trháku dostal komárňanský tím. Hostia kopili chyby na chybu a Komárno od druhého setu ožilo, čo bolo aj vidieť na palubovke. Rozbehnuté Komárno sa aj v treťom sete dostalo do rozhodujúceho vedenia 19:13, ktoré síce súper skresal, ale napokon sa zrodilo zaslúžené víťazstvo celku v juhu Slovenska v treťom sete.

Prešov vo štvrtom sete zlepšil hru, no na dobre hrajúce a rozbehnuté Komárno to ani napriek tomu nestačilo. Hostia sa dostali do vedenia 15:13 a neskôr viedli aj 19:17, Komárno obrovskou bojovnosťou hnané fantastickým komárňanským publikom otočilo dianie aj v tomto sete a dostalo sa až k trom mečbalom a napokon ten tretí aj využilo a zrodilo sa víťazstvo domácich za tri body.

Robin Pělucha, tréner Komárna"Vyhrali sme prvý zápas z tých ťažších. Bolo vidieť náš zlepšený kolektívny výkon, čo sme po dlhom čase zúročili. Doteraz sme síce hrali tiež kolektívne, ale len určité úseky stretnutí. Teraz sme to však dokázali v celom sete a aj v celom zápase, čo bolo aj vidieť. Prešov mal slabšie chvíľky, ktoré sme využili, ale som rád, že sme na domácej pôde vyhrali. Diváci nás podporovali, čo sme cítili, hrali sme bez strachu a takto musíme hrať aj v ďalších zápasoch, ak chceme pomýšľať na lepšie priečky."

Erik Digaňa, tréner Prešova: "Už na začiatku sezóny som vedel, že Komárno ma potenciál na to, aby sa dostalo v tabuľke vyššie a aby potrápilo viacero tímov. Žiaľ, tentoraz sme si to zlízli my, ale prispeli sme k tomu aj naším výkonom, pretože po prvom sete, kde sme odprihrávali a odútočili, tlačili sme servisom, v druhom sete sme začali vlažne. V treťom sete sme sa prebrali, ale Komárno bolo dobre rozbehnuté. Blahoželám súperovi k víťazstvu, musíme pracovať ďalej a verím, že sa aj z takýchto prehier poučíme a vyhneme sa veciam, ktoré sa nám dnes stali."