HORÚCE NOVINKY
Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!V TV zápase sa tesne tešila Myjava!Zo Svidníka s bodom!Nad Trenčínom výhra 3:0!V sobotu na Trenčín, očakávame školy aj obce!U majstra v Prievidzi tesne...Poradili sme si so slovenskou dvadsiatkou!Na slovíčko... s Petrom "Citrón" Kašperom!Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!

Šesťbodový víkend Komárna!

Naši chlapci v sobotu privítali lídra "dolnej" skupiny a na naše príjemné prekvapenie sme Svidník zdolali a rovnako, dokonca bez straty setu sme si poradili aj v nedeľnom dueli so Starou Ľubovňou.

Edymax extraliga mužov - nadstavbová časť - 3. kolo - sobota / nedeľa:

SKUPINA O 5. - 10. MIESTO

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - TJ SLÁVIA SVIDNÍK 3:1 (20, 22, -24, 21)
Zápas trval 107 minút, rozhodovali: Královič a Svorenčík, 300 divákov 

Komárno: R. Pělucha, Sládeček, Kubš, Hinduliak, Rehák, Rak, liberá M. Habán a A. Habán (Sánta). Tréner: R. Pělucha.
Svidník: J. Hriňák, Ščerba, Majcher, Pietrzak, Ciupa, Matušovský, libero S. Paňko (Markovič, Kalužný, Marjov, Oleárnik). Tréner: P. Tholt.

MVP: Matej Kubš (Komárno)

Komárno po minulotýždňovej prehre so Zvolenom predviedlo diametrálne odlišný výkon a na výsledku to bolo aj vidieť. Už v úvode prvého setu si vytvorilo vedenie 7:5, no keď viedlo už 12:8, tréner hostí musel brať oddychový čas. Hostia museli reagovať onedlho opäť, keď sa domáci dostali do vedenia 16:10. Svidník napokon znížil na 16:14 a aj v závere setu bolo 22:20, na konci bodovali už len Komárňania a zaslúžene sa ujali vedenia.

Komárno na začiatku druhého setu spočiatku ťahalo za kratší koniec, prehrávalo v jeho prvej polovici, napríklad aj 8:11, ale bojovný výkon domácich dnes žal úspech. Zverenci Robina Pěluchu otočili na 13:12 a potom pokračoval set ako na hojdačke. Každý chvíľku ťahal pílku, až dospel set do stavu 20:20 a 22:22. Záver však lepšie zvládli bojovnejší domáci a ujali sa vedenia 2:0 na sety.

Nabudení domáci rýchlo získali vedenie 3:0 a pokračovali tak v dobrom závere druhého setu. Podobne rýchlo sa však spamätali aj hostia a dokázali sa dostať do vedenia 11:8. Hoci viedol Svidník aj 19:15, Komárno sa nevzdalo a zo stavu 17:22 znížilo na 21:22. Domácich to však stálo veľa síl a v závere setu mali pevnejšie nervy a viac energie hostia, ktorí využili svoj druhý setbal.

Vo štvrtom sete sa domáci nenechali rozhodiť neúspešným záverom predošlého setu. Dostali sa do vedenia 8:3 a prakticky z neho žili celý set. Vedenie si udržovali aj pri stave 13:7 a 15:11, no Svidník zaútočil a upravil na 16:15. Komárno sa však včas vrátilo k svojej hre na začiatku tohto setu, získalo vedenie 21:17 a aj keď bol neskôr stav 22:21, cenné víťazstvo za tri body si už domáci nenechali vziať za žiadnu cenu.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Som nesmierne rád, že sme po minulotýždňovej prehre so Zvolenom zabrali a vyhrali. Boli síce pasáže, ktoré sme nehrali dobre a stratili sme viacero bodov v sérii, čoho sa musíme v budúcnosti vyvarovať, ale v každom prípade som veľmi rád za toto cenné víťazstvo."

Peter Tholt, tréner Svidníka: "V našej hre dnes chýbala agresivita, počnúc servisom, útokom, ale aj obranou na sieti a v poli. Súpera sme nechali rozohrať sa a napokon v tomto zápase zaslúžene zvíťazil."

 

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO -  VKM STARÁ ĽUBOVŇA 3:0 (19, 19, 24)
Zápas trval: 74 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Dovičovič ml., 200 divákov.

Komárno: Pělucha 2, Sládeček 4, Kubš 15, Hinduliak 11, Sánta 9, Rak 4, libero Pati-Nagy (Slezák 6, Nagy 2, M. Habán 3, D. Ferencz 2). Tréner: R. Pělucha.
S. Ľubovňa: Mačuga 1, Buvalič 9, Ján Bittner 3, Kandráč 17, Kyšeľa 6, Novák 9, libero Jeleň (Margicin 0, Rybka 0, Jakub Bittner 1). Tréner: J. Senko.

MVP: János Sánta (Komárno)

Domáci nadviazali aj v tomto dueli na svoje včerajšie cenné víťazstvo nad Svidníkom, aj keď sa tento trimf nerodil ľahko. Hostia hrali nebojácne a v prvom sete dokonca vyhrávali 9:6, no Komárno zakrátko vyrovnalo na  9:9 a po tesnom priebehu sa domácim podaril prvý únik na 14:11. Hostia sa ešte raz priblížili na 18:16 z pohľadu domácich, záver setu však už jednoznačne vyznel pre skúsenejšie Komárno.

Druhý set začal ako cez "kopirák". Zverenci Jána Senka vyhrávali 7:5, ale domáci vyrovnali a onedlho sa dostali do vedenia 12:11. Hostia však opäť otočili, stav bol z pohľadu Komárna 12:13, prišla však výrazná a najmä rozhodujúca séria druhého dejstva. Domáci sa dostali do vedenia 20:13 a záver setu už nemali problém udržať, aj keď hostia ešte znížili, na rozbehnutých Komárňanov to však už nestačilo.

Celý tretí set sa vyznačoval tým, že za Komárno hrali takmer celý set kompletne domáci odchovanci a zbierali tak cenné extraligové skúsenosti. Celý set bol vyrovnaný, ani jedno družstvo si neurobilo výraznejší  náskok, preto set dospel do dramatického záveru. Aj dvakrát hostia dokázali zmazať dvojbodové manko, napokon aj v závere, keď Komárno vyhrávalo už 24:21, no napokon tri mečbaly súper odvrátil, aby nakoniec  predsa len dotiahol set a aj zápas do víťazného konca.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Z našej strany to bola povinná jazda, aj keď náš minulotýždňový výsledok tomu nenasvedčoval. Na tento duel sme sa pripravovali, obmenili sme aj zostavu, čo som chcel urobiť už dávnejšie, takže tomu som rád, že sa to  podarilo. Mohlo to síce byť aj lepšie, ale 3:0 je 3:0. Vyhrali sme pred domácimi divákmi, čo nás teší a bol by som rád, aby to tak bolo aj v budúcnosti. Budúci víkend máme zápasové voľno a potom sa už chystáme na ďalší ligový duel."

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: "Domáci dnes boli lepší jedine v tom, že nerobili toľko chýb po sebe ako my. My sme v každom sete urobili v určitých rotáciách strašne veľa chýb, kde si súper vytvoril jednoznačný náskok, ktorý si už ustrážil do konca každého setu."