HORÚCE NOVINKY
Extraliga je predčasne ukončená!Koronavírus zasiahol aj do extraligy!Postupujeme do semifinále!V play-off vedieme 1:0!V sobotu začína play-off!Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!

Sme v prvej štvorke!

Predĺžený novoročný víkend zastihol Komárno vo veľmi dobrej forme! Po ďalších dvoch víťazstvách proti zvučným súperom natiahlo svoju víťaznú sériu už na osem zápasov, čo znamená, že sme sa po základnej časti dostali do prvej nadstavbovej štvorky!

Edymax extraliga mužov, predposledné 17. kolo základnej časti - SOBOTA:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - VK KDS ŠPORT KOŠICE 3:0 (23, 13, 21)
Rozhodovali: Vaško a Szász, 420 divákov.

Komárno: Rak 3, Tarabus 7, Zaťko 4, Ogurčák 14, Kašper 6, J. Petráš 18, libero Turis. Tréner: R. Pělucha.
Košice: Smolej 5, Kríž 5, Lamanec 9, M. Sopko ml. 5, Pizur 9, Kasperkevič 0, liberá Kurej a Marčok (Goč 0, Ondruš 0, Jakubov 4, Machovec 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Výbornú formu potvrdilo Komárno, ktoré zdolalo Košice 3:0 a natiahlo víťaznú sériu na sedem zápasov. Prvý set získali domáci v koncovke (25:23), v druhom hostí zmietli z kurtu a dostali sa do vedenia 2:0 (25:13). Košice v treťom sete držali krok s rozbehnutými domácimi len do jeho polovice, Spartak v závere dominoval a vyhral 3:0. Najviac bodujúcim hráčom bol domáci univerzál Jakub Petráš (19 b. 2 esá, 2 bloky), smečiar František Ogurčák si pripísal 14 bodov (1 eso, 1 blok). Z tímu hostí sa ani jeden hráč nedostal na dvojciferné číslo v počte bodov. Vďaka mohutnému finišu sa Komárno udržalo v hre o postup do štvorky, v pondelok zakončí základnú časť v Prešove. Košice prerušili päťzápasovú sériu víťazstiev a nevyužili šancu dostať sa na čelo tabuľky. V pondelok privítajú doma Myjavu.

MVP: Jakub Petráš (Komárno)

Boj o prvú štvorku graduje, čo bolo cítiť aj v komárňanskej športovej hale, keď bola v hľadisku skvelá atmosféra, ktorú podporovali svojim výkonom najmä domáci volejbalisti. Tí vďačnému publiku pripravili krásny športový zá žitok, pretože zdolali druhé Košice na nulu, no poďme pekne po poriadku.
Úvod prvého setu bol vyrovnaný, obe mužstvá zhodne bodovali, čo malo za následok len tesné domáce vedenie 11:10. Komárnu sa prvý únik podaril až za stavu 15:12, ale Košice hrýzli aj ďalej. Po vyrovnanom stave 17:17 však domáci opäť ušli na 20:17, ale záver setu bol dramatický. Napokon ho zvládli lepšie Komárňania a keďze prakticky v celom sete neprehrávali, bolo to ich zaslúžené vedenie.

V druhom dejstve si za stavu 1:4 z pohľadu Košíc musel tréner východniarov zobral oddychový čas až príliš skoro. Ten jeho zverencom sčasti po mohol, so súperom držali Košice krok do stavu 9:7 pre Komárno. Potom už domáci úplne ovládli dianie na palubovke a až do záveru setu súpera k ničomu nepustili. Pri vedení 19:9 to bola už skóre upravovali len kozmeticky, každému bolo jasné, že zverenci Robina Pěluchu získajú vo svoj prospech aj druhý set.

Košičania sa však podľa očakávania nevzdávali. V treťom sete vyhrávali 7:5, no domáci to psychicky zvládli. Hostia síce aj naďalej viedli, no len minimálne, čo nahrávalo Komárnu do karát. Košice mali vedenie na svojej strane naposledy za stavu 14:13, Komárno vzápätí otočilo, vyhrávalo o dva body a po navýšení náskoku na 22:18 už nemalo problém dotiahnuť po sústredenom a kvalitnom výkone zápas do víťazného konca.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "V prvom rade som rád, že sme po sviatkoch podali konsolidovaný výkon bez nejakých väčších výkyvov. Hoci to po sviatkoch býva ošemetné, my sme dokázali naozaj kvalitného súpera zatlačiť a prakticky počas celého priebehu sme nedovolili súperovi obrat v zápase. Nemôžem povedať, že by Košice hrali zle, pretože bojovali, ale my sme ich našou dobrou hrou zatlačili a zaslúžene sme zvíťazili. Som spokojný, dôležité bude, aby sme aj naďalej predvádzali hru, ktorá výkonnostne pôjde nahor."

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Ťažko sa mi hodnotí náš výkon, ale myslím si, že to bolo zaslúžené víťazstvo domácich. Nemám k tomu žiadny extra komentár, pretože v každom úseku hry, ktorý sme odohrali dnes proti Komárnu, sme mali horšie čísla. Bolo ťažké hľadať nejaké riešenia, aby sme zápas prelomili v náš prospech. Žiaľ, bola to klasická prehra, kde súper hral evidentne lepšie ako my."

Edymax extraliga mužov, posledné 18. kolo základnej časti - PONDELOK

VK MIRAD PU PREŠOV - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 1:3 (24, -19, -23, -20)
Rozhodovali: Malík a Höger, 239 divákov.

Prešov: Oleárnik 2, Ščerba 20, Mikovčík 7, Šniežek 9, M. Sopko st. 20, Šiket 10, libero T. Lampart (Velička 0, Hudák 4). Tréner: E. Digaňa.
Komárno: Rak 5, Tarabus 11, Zaťko 1, Ogurčák 22, Kašper 12, J. Petráš 17, libero Turis (M. Kubš 8). Tréner: R. Pělucha.

Rozbehnuté Komárno vedelo, že na postup do štvorky musí v Prešove vyhrať a spoliehať sa na prehru Myjavy v Košiciach. Hostia na Šariši začali dobre, viedli 17:12, ale prešovskí volejbalisti pri podaní kapitána Martina Sopka st. otočili na 20:18 a napokon vyhrali prvý set 26:24. V ďalšom priebehu však už dominovalo Komárno, ktoré vyhralo ôsmy duel za sebou a napokon sa predralo do štvorky, keď Myjavu predskočilo o dva body. Poslednú prehru v extralige utrpelo Komárno 14. novembra, keď doma nestačilo práve na Prešov (1:3). Hostí potiahol k úspechu skúsený smečiar František Ogurčák, ktorý zaznamenal 22 bodov (3 esá, 3 bloky), za domácich mali po 20 bodov smečiari Sopko a Michal Ščerba. Ivo Mikovčík si pripísal ďalších 6 blokov.

MVP: Martin Turis (Komárno)

Erik Digaňa, tréner Prešova: "Blahoželám Komárnu. Na jednej strane preťali tú dlhú sériu, keď sa im nedarilo. Je to tím, ktorý sa dnes pripojil do prvej štvorky a bude veľkým ašpirantom na titul. My sme dnes hrýzli, chceli sme sa sústrediť na obranu v poli, ktorej sme sa v tomto období na tréningu venovali. Dnes to malo svetlé momenty, a nedali sme svoju kožu lacno. Divácky to bol atraktívny volejbal. Výsledok žiaľbohu nepotešil, ale extrémne mrzieť nemusí. Máme svoj cieľ, svoje sme si odsledovali, zajtra si to rozoberieme na videu. Ideme ďalej. Čaká nás druhá časť extraligy. Chcel by som pozvať všetkých divákov a verím, že uvidia atraktívny volejbal."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Dnes to bolo veľmi ťažké. Prešov hral veľmi dobre v obrane. V útoku odvážne. My sme sa trápili. Zatlačili nás, nechcem povedať, že výkonom prekvapili, ale hrali dnes naozaj výborne. Nebolo to vôbec jednoduché. Som rád, že sme vyhrali. Boli tam isté nedostatky."

Martin Sopko st., kapitán Prešova: "Pekný zápas, akuát s nešťastným koncom pre nás. Komárno si dnes prišlo pre víťazstvo, lebo ho potrebujú do prvej štvorky, to však neznamená, že sme nemali o čo hrať. Myslím si, že to bol dobrý zápas, akurát v tých rozhodujúcich chvíľach sme zlyhali v útočnej fáze. Samozrejme, boli tam chybičky na jednej aj druhej strane, v tom to bolo vyrovnané. Kľúčový bol útok v rozhodujúcich chvíľach. Komárno si odútočilo a my nie, čiže výsledok hovorí za všetko. Som rád za prvý set, kedy sme sa dostali z veľkých trampot a set vyhrali. Potom prišlo to také naše uspokojenie a tie začiatky setov sú zatiaľ katastrofálne. To musíme zlepšiť. V nadstavbe ešte niečo potrénujeme a dôsledne sa pripravíme na play-off. Nemôžeme rozprávať. My už musíme konať. Základná časť nám ukázala veľa. To miesto, ktoré máme je reálny obraz. My nestrácame veľa na prvého ani druhého, ale v rozhodujúcich chvíľach sme to my, ktorí pokazia, respektíve neurobia ten bod. Sme veľmi blízko, ale stále nám niečo chýba. Máme ešte trocha času, ideme na sebe pracovať a v play-off nechceme byť len dôstojným súperom. V play-off chceme postúpiť čo najvyššie. Myslím si, že nikoho neprekvapí, keď poviem, že my nechceme byť na piatom, ani na šiestom mieste. Budeme tvrdo pracovať na tom, aby sme postúpili do boja o medailu. Ideme do toho.“