HORÚCE NOVINKY
Extraliga je predčasne ukončená!Koronavírus zasiahol aj do extraligy!Postupujeme do semifinále!V play-off vedieme 1:0!V sobotu začína play-off!Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!

Sme v semifinále!

Volejbalisti Komárna zvládli aj druhý zápas štvrťfinále play-off a v Prešove vyhrali bez straty setu, čím si zabezpečili postup do semifinále, kde sa stretneme s Košicami v sérii hranej na tri víťazné zápasy!

Edymax extraliga mužov - štvrťfinále play-off (na 2 víťazstvá) - druhé zápasy:

VK MIRAD PU PREŠOV - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 0:3 (-18, -26, -16) - konečný stav série 0:2
Rozhodovali: Malík a Porvazník, 293 divákov.

Prešov: Oleárnik 0, Ščerba 7, Mikovčík 6, M. Sopko st. 13, Hudák 9, Faron 7, libero T. Lampart (Rajduga 0, Velička 0, Šiket 1, Šniežek 0). Tréner: E. Digaňa.
Komárno: Ogurčák 13, Kašper 8, J. Petráš 21, M. Kubš 4, Tarabus 7, Zaťko 7, libero Turis (Jalovecký 0, Forró 0). Tréner: R. Pělucha.

Bez straty setu si postup vybojovalo Komárno, ktoré potvrdilo domáce víťazstvo aj dnes v Prešove. Domáci "hrýzli" len v druhom sete, ktorý prehrali v koncovke 26:28, prvý a tretí bol jasne v réžii hostí. Komárno bude hrať o medaily prvýkrát od sezóny 2015-16. Strojcom víťazstva na Šariši bol hráč mesiaca február Jakub Petráš, ktorý si pripísal 21 bodov. Po 13 zaznamenali obaja kapitáni Martin Sopko st. (Prešov) aj František Ogurčák (Komárno).

MVP: Jakub Petráš (Komárno)

Erik Digaňa, tréner Prešova: "My sme sa doma snažili trochu viacej zatlačiť servisom a lepšie odprihrávať, žiaľ boli svetlé aj temné momenty. Komárno má svoju kvalitu. Má troch excelentných prihrávačov, majú výborný plachtiaci a skákaný Petrášov servis. Ťažko sa nám s tým pracovalo. Rozhodlo sa to servisom. Hostia majú skúsený tím, sú to profesionáli. Na každom poste majú MENO. My sme sa snažili. Úprimne musím povedať, že Komárno bolo celú sériu lepším družstvom. Dokázali to nielen výsledkovo, ale aj herne. My na našej strane, aby som to všetko nevidel len negatívne, máme ešte niekoľko mladých perspektívnych hráčov. Junior, 19-ročný nahrávač, máme mladých blokárov, ktorí sa zaúčajú, smečiara. Chceme s nimi pracovať a zakomponovať ich hry. Verím, že ich čas ešte len príde. Do budúcna je na čom stavať. Musíme doplniť mená na budúcu sezónu, aby to nešlo viac dole. Sklamaní sme, ale som rád, že sa to snažíme koncepčne nastaviť, aby sme to reštartovali, spolu s návratom do rekonštruovanej haly PU. Chceme prešovskému divákovi a fanúšikovi opäť ukázať súboje o vyššie priečky a kvalitný volejbal."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Som rád, že sme postúpili do štvorky. Bolo to opäť ťažké, ako v Komárne. Prešov má dobré družstvo, sú odhodlaní. Je ťažké proti nim hrať. Pre nás asi jeden z najhorších súperov. Druhý set bol dnes zlomový, kde sme mali aj kúsok šťastia. Zopár lôpt nám vyšlo. Prvý a tretí set bol jasnejší."

Martin Sopko st., kapitán Prešova: "Prehrali sme proti lepšiemu tímu. Treba objektívne priznať, že Komárno bolo v tejto sérií lepšie a zaslúžene postúpili do semifinále. Stále sme verili, že nám po základnej časti možno niečo spadne z neba, a že to nakopneme, ale nestalo sa. Máme svoje ´muchy´, ktoré nás dávajú dole a proti týmto súperom bohužiaľ ten náš výkon nestačí. Bojujeme, bojujeme, ale to semifinále nám právom nepatrí. Ideme hrať o piate a nižšie miesta a uvidíme, čo to prinesie. Z mojej strany môžem zablahoželať Komárnu, lebo predviedlo v tejto sérií pekný volejbal."