HORÚCE NOVINKY
Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!

Štvrtkový domáci triumf nad Zvolenom!

V netradičnom dni a ešte netradičnejšom čase na domácej palubovke privítali naši volejbalisti družstvo zo Zvolena, ktoré sme odprevadili na cestu pod Pustý hrad našim víťazstvom 3:0.

Edymax extraliga mužov - základná časť - 7. kolo - štvrtok:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - MVK ZVOLEN 3:0 (16, 16, 17)
Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Juráček, 100 divákov

Komárno: Rak 6, Forró 6, Zaťko 2, Ogurčák 10, Tarabus 13, J. Petráš 3, liberá Turis a Pati-Nagy (M. Nagy 0, Jalovecký 1, Százvai 6, Kašper 3). Tréner: R. Pělucha.
Zvolen: Vrtielka 2, Borski 7, Kenny 2, Kučera 6, Michalec 4, Kamenský 3, libero Hraňo (F. Smith 6, Kán 0, Orolín 1). Tréner: M. Vaško.

MVP: Ján Tarabus (Komárno)

Volejbalisti VK Spartak UJS Komárno si po troch extraligových prehrách v sérii pripísali vo štvrtok prvé víťazstvo po takmer štyroch týždňoch. Zverenci Robina Pěluchu v súboji 7. kola základnej časti Edymax extraligy doma zdolali hráčov MVK Zvolen jednoznačne 3:0 (16, 16, 17).

Hostia zo Zvolena, ktorí v stredu v domácom prostredí nestačili na tím juniorov SR "20" (0:3), nezačali v Komárne zle - v prvom sete viedli 8:5. Domáci však čoskoro zmazali počiatočné manko a od tej chvíle až do konca zápas kontrolovali. Kouč Pělucha dal postupne príležitosť aj ďalším hráčom zostavy, dvojciferný počet bodov dosiahli v komárňanskom drese blokár a MVP Ján Tarabus (13) a smečiar František Ogurčák (10).

Komárno má na konte tri výhry a štyri prehry a v tabuľke mu patrí 6. priečka. Zvolen s jediným triumfom a šiestimi prehrami je na predposlednej 9. pozícii. Ďalšie tri súboje 7. kola sú na programe v sobotu.

V úvode prvého setu hostia využili pomalý začiatok Komárna a viedli 8:6 a aj 12:10. Postupne sa však domáci tím dostával do tempa a bodmi skvelého Ogurčáka prevzal vedenie na 14:13. Potom už domáci hráči nemali problém zostať v tempe a svoje vedenie neustále zvyšovali, až sa prvý set skončil pre Zvolenčanov možno až príliš kruto.

V druhom dejstve Komárno začalo omnoho lepšie a hostia si brali oddychový čas už za stavu 1:5. Pri chuti bol aj naďalej Ogurčák, ku ktorému sa pridal Tarabus, preto nebolo divu, že domáci zvládli úplne v pohode aj druhý set, aj keď tentoraz ho chytili do svojich rúk už od úvodu.

V treťom sete si zahrali už aj všetci domáci hráči, ktorí sa takisto bavili volejbalom a zaslúžene zožali ovácie komárňanského publika. Domáce Komárno vyhralo zaslúžene v troch setoch, keď v tomto sete hrali prím komárňanskí odchovanci, ktorí sa dostali na palubovku a mohli sa tak predviesť domácemu obecenstvu. Z celkového pohľadu však prevládal tímový výkon na strane Komárna, ktoré sa tešilo zo zaslúženého triumfu.

Robin Pělucha (tréner Komárna): "V prvom rade ma teší, že sme vyhrali pred domácim publikom. Mali sme sériu nešťastných prehier, ktoré nás, samozrejme, mrzeli, v niektorých prípadoch sme si ich zapríčinili aj sami. Som preto rád, že sme vyhrali a verím, že sa budeme držať čo najdlhšie na tejto víťaznej vlne. Teší ma taktiež to, že si zahrali aj komárňanskí odchovanci, ktorí zahrali dobre a splnili moje očakávania."

Martin Vaško (tréner Zvolena): "Dnes sme mali dobrý začiatok prvého setu, potom sme však začali robiť chyby a mali sme stále väčšie problémy. Druhý a tretí set to išlo od prihrávky cez nahrávku, útočili sme proti dobrej obrane, s čím sme mali neustále problémy, napokon sme to neustáli a tak to aj dopadlo."

Fotogalériu k tomu stretnutiu si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúci link:

https://www.vkspartak.sk/sk/galeria/vk-spartak-ujs-komarno-mvk-zvolen

Foto: Anton Vanya