HORÚCE NOVINKY
V TV zápase sa tesne tešila Myjava!Zo Svidníka s bodom!Nad Trenčínom výhra 3:0!V sobotu na Trenčín, očakávame školy aj obce!U majstra v Prievidzi tesne...Poradili sme si so slovenskou dvadsiatkou!Na slovíčko... s Petrom "Citrón" Kašperom!Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!

Trenčín sme zdolali v troch setoch!

Komárňanskí volejbalisti sa v sobotu predstavili pred domácimi fanúšikmi a v skvelej atmosfére zdolali ŠŠ volejbal Trenčín v pomere 3:0!

Edymax extraliga mužov - základná časť - 2. kolo - sobota:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - ŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN 3:0 (10, 24, 23)
Rozhodovali: Moravčík a Kováč.

Komárno: Ogurčák 9, Tarabus 18, Százvai 16, Slezák 10, Forró 4, Jalovecký 1, libero Pati-Nagy (Sánta 1). Tréner: R. Pělucha.
Trenčín: Krišák 2, Š. Rzyman 11, Billich 4, V. Rzyman 6, Gergely 5, Fejt 4, liberá Volčko a Nebus (Vančo 1, Urbán 1, Capalaj 0). Tréner: P. Kalný.

MVP: Ján Tarabus (Komárno)

V prvom sete nebolo o jeho víťazovi pochýb, keď si hosťujúci tréner musel brať druhý oddychový čas už v prvej tretine setu. Domáci zatlačili svojho súpera, nič mu nedarovali, čoho výsledkom bol úplne suverénne zvládnutý prvý set. Za všetko hovorí fakt, že prvé dejstvo trvalo necelých dvadsať minút, takže bola to jednoznačná záležitosť.

Ďalší priebeh však už taký hladký nebol. V druhom sete sa Trenčania vzchopili a prakticky od úvodu setu boli v miernom vedení, dokonca aj 16:13. Komárno sa však včas spamätalo a v koncovke zabralo, keď vyrovnalo na 19:19 a potom sa mužstvá drali cez prsty o každý bod. Mierne navrch mali už v tejto fáze domáci, no premenili až svoj druhý setbal, keďže zverenci Petra Kalného hrýzli až do konca.

Domáci začali aj tretí set podobne ako prvý, rýchlo sa dostali do vedenia 6:1, no hostia zbrane nezložili. Komárno, ktoré nechalo niektoré opory oddychovať, vyhrávalo 13:9, ale hostia vyrovnali na 13:13. Až komárňanský Százvai upokojil domácich fanúšikov, keď natiahol pri svojom podaní domáci náskok na 17:13, ale aj ten dokázali hostia zmazať. Komárno získalo dôležité vedenie za stavu 22 :19, ktoré ešte Trenčania stiahli na jediný bod, ale posledné slovo po oddychovom čase mali domáci, ktorí tak najkratším možným spôsobom na sety zvíťazili v troch setoch.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Spokojný som s prvým setom, kde to vyzeralo tak, ako som si predstavoval. Tie ďalšie dva sety sme poľavili na servise a na príjme, vo všetkých činnostiach to nebolo ono, išli sme trošku výkonnosťou v týchto setoch dole, čo som nechcel, ale stalo sa. Samozrejme, nehrali sme v najsilnejšom zložení, potrebujeme však, aby hrali aj ostatní hráči. S výhrou 3:0 som spokojný, ale s hrou nie celkom, lebo viem, že sa to dalo zvládnuť aj lepšie."

Peter Kalný, tréner Trenčína: "To, že budeme prehrávať koncovky setov, ak sa nejakým spôsobom dotiahneme, to je normálne. Ale mám výhrady voči tomu, ako vyzeral náš druhý set, kde to nesmie tak vyzerať. Samozrejme, je to už iná parketa, keď domáce opory sedia na lavičke, takto to bolo trošku vyrovnanejšie. Ale druhý a tretí set sme hrali asi to, čo momentálne vieme. Nemali sme tu naše prvé libero, hral vekom ešte žiak, miestami sme na to trpeli, ale musia si cez to chlapci prejsť, takto to máme nastavené a takto to bude fungovať."

Foto: Mihály Bruzsa