HORÚCE NOVINKY
Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!

U majstra v Prievidzi sme tesne neuspeli!

Aj keď vyzerá byť výsledok 3:1 pre Prievidzu pomerne jasný, ak si jednotlivé sety rozmeníme na drobné, zistíme, že tomu nebolo celkom tak. Tri sety boli mimoriadne vyrovnané a domáci tím v nich uspel až najtesnejším možným rozdielom.

Edymax extraliga mužov - základná časť - 1. kolo - sobota:

VK OSMOS PRIEVIDZA - VK Spartak UJS Komárno 3:1 (-20, 23, 23, 23)
Rozhodovali: Čuntala a Malík, 600 divákov.

Prievidza: Sládeček 2, Pavelka 22, Prešinský 7, Rehák 13, Javorčík 14, Ludha 10, liberá Ľ. Nemec a Čavojský (F. Štepánek 0, Mačuha 7). Tréner: R. Nemec.
Komárno: Ogurčák 15, Tarabus 9, J. Petráš 16, Rak 10, Kašper 4, Zaťko 2, liberá Turis a Pati-Nagy (Jalovecký 0, Százvai 0). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Milan Javorčík (Prievidza)

V stredu neboli diváci v Prievidzi veľmi spokojní s výhrou 3:1, v sobotu rovnaký výsledok urobil veľkú radosť. Domáci sa veľmi ťažko rozbiehali, prvý set mali pevne v rukách hostia. V druhom sa do vedenia dostali kohúti za stavu 7:6 a zdalo sa že ovládnu zápas, keď vyhrávali už 17:12. No bola z toho dráma v závere so šťastným koncom pre Prievidzu. Zvyšné dva sety boli vyrovnané so šťastnými závermi pre domácich. Na úvod sezóny videli fanúšikovia dobrý a hlavne dramatický volejbal dvoch vyrovnaných tímoch, žiaľ  s úzkymi kádrami.

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Čakal som trochu trápenie, ale je fajn, že sa chalani nevzdávali a stále pokúšali šťastie. Po druhom sete to nevyzeralo s nami dobre, Igor Rehák neskladal lopty, nefungovalo to. Je pred nami ešte veľa práce, sezóna je dlhá. Musíme sa zohrať. Sme tu na to, aby sme prekonávali výzvy a aby sme našich prievidzských divákov tešili stále viac."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Domácim gratulujem k víťazstvu. Bol to vyrovnaný zápas, rozhodovali koncovky. Šťastie prialo odvážnejším, ale bol to dobrý volejbal na to, že je úvod sezóny."

Ďalší zápas sa naši komárňanskí chlapci predstavia v domácom prostredí v sobotu 5.októbra 2019, kedy v športovej hale v Komárne o 18.00 hodine privítame ŠŠ Trenčín! Určite príďte, bude sa na čo pozerať! Komárno, do toho!