HORÚCE NOVINKY
V TV zápase sa tesne tešila Myjava!Zo Svidníka s bodom!Nad Trenčínom výhra 3:0!V sobotu na Trenčín, očakávame školy aj obce!U majstra v Prievidzi tesne...Poradili sme si so slovenskou dvadsiatkou!Na slovíčko... s Petrom "Citrón" Kašperom!Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!Na Myjave senzačné víťazstvo!Košice boli nad naše sily!Košice vstúpili do play-off lepšie!Začína play-off, poďme na to!V sobotu začína play-off s Košicami!Vo Zvolene výhra 3:0!Myjava u nás neuhrala ani set!

U majstra v Prievidzi sme tesne neuspeli!

Aj keď vyzerá byť výsledok 3:1 pre Prievidzu pomerne jasný, ak si jednotlivé sety rozmeníme na drobné, zistíme, že tomu nebolo celkom tak. Tri sety boli mimoriadne vyrovnané a domáci tím v nich uspel až najtesnejším možným rozdielom.

Edymax extraliga mužov - základná časť - 1. kolo - sobota:

VK OSMOS PRIEVIDZA - VK Spartak UJS Komárno 3:1 (-20, 23, 23, 23)
Rozhodovali: Čuntala a Malík, 600 divákov.

Prievidza: Sládeček 2, Pavelka 22, Prešinský 7, Rehák 13, Javorčík 14, Ludha 10, liberá Ľ. Nemec a Čavojský (F. Štepánek 0, Mačuha 7). Tréner: R. Nemec.
Komárno: Ogurčák 15, Tarabus 9, J. Petráš 16, Rak 10, Kašper 4, Zaťko 2, liberá Turis a Pati-Nagy (Jalovecký 0, Százvai 0). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Milan Javorčík (Prievidza)

V stredu neboli diváci v Prievidzi veľmi spokojní s výhrou 3:1, v sobotu rovnaký výsledok urobil veľkú radosť. Domáci sa veľmi ťažko rozbiehali, prvý set mali pevne v rukách hostia. V druhom sa do vedenia dostali kohúti za stavu 7:6 a zdalo sa že ovládnu zápas, keď vyhrávali už 17:12. No bola z toho dráma v závere so šťastným koncom pre Prievidzu. Zvyšné dva sety boli vyrovnané so šťastnými závermi pre domácich. Na úvod sezóny videli fanúšikovia dobrý a hlavne dramatický volejbal dvoch vyrovnaných tímoch, žiaľ  s úzkymi kádrami.

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Čakal som trochu trápenie, ale je fajn, že sa chalani nevzdávali a stále pokúšali šťastie. Po druhom sete to nevyzeralo s nami dobre, Igor Rehák neskladal lopty, nefungovalo to. Je pred nami ešte veľa práce, sezóna je dlhá. Musíme sa zohrať. Sme tu na to, aby sme prekonávali výzvy a aby sme našich prievidzských divákov tešili stále viac."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Domácim gratulujem k víťazstvu. Bol to vyrovnaný zápas, rozhodovali koncovky. Šťastie prialo odvážnejším, ale bol to dobrý volejbal na to, že je úvod sezóny."

Ďalší zápas sa naši komárňanskí chlapci predstavia v domácom prostredí v sobotu 5.októbra 2019, kedy v športovej hale v Komárne o 18.00 hodine privítame ŠŠ Trenčín! Určite príďte, bude sa na čo pozerať! Komárno, do toho!