HORÚCE NOVINKY
Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!V TV zápase sa tesne tešila Myjava!Zo Svidníka s bodom!Nad Trenčínom výhra 3:0!V sobotu na Trenčín, očakávame školy aj obce!U majstra v Prievidzi tesne...Poradili sme si so slovenskou dvadsiatkou!Na slovíčko... s Petrom "Citrón" Kašperom!Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!

V Nitre sme v sobotu nepochodili!

Za tri dni sme do Nitry vycestovali opäť, tentoraz na extraligový duel, ktorý sme však nezvládli a po prvom vyhratom sete sa domáci zmobilizovali a napokon zvíťazili v pomere 3:1.

Edymax extraliga mužov - základná časť - 6. kolo - sobota:

VKP BYSTRINA SPU NITRA - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:1 (-21, 21, 20, 21)
Rozhodovali: Sarka a Svorenčík, 150 divákov.

Nitra: P. Porubský 1, Malina 11, Jendrejčák 11, Kostoláni 28, Galandák 1, Kyjanica 13, liberá Krajčo a Remenár (Marinič 9, Loži 0, Kilian 3, S. Porubský 0). Družstvo viedol: D. Mikušovič.
Komárno: Kašper 11, Zaťko 4, Ogurčák 21, Tarabus 11, J. Petráš 18, Slezák 6, libero Turis (Rak 0, Jalovecký 0, Forró 0). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Ľuboš Kostoláni (Nitra)

Daniel Mikušovič, asistent Nitry: "Začali sme veľmi zle. Taktika, ktorú sme si rozobrali na súpera, vôbec neplatila, lebo Komárno v porovnaní so stredajším zápasom hralo iný systém, iné smery útokov, ako sme si hovorili. Takže museli sme trochu zmeniť taktiku. Chalani sa tomu prispôsobili a chvalabohu to vyšlo. Začali sme výborne servovať, začali sme brániť, v prvom sme sete sme si ani neškrtli. Takže veľká spokojnosť, vybojovali sme si ten zápas, myslím, že zaslúžene. Rozhodlo nasadenie a bojovnosť. Zlepšili sme hru asi vo všetkých činnostiach, hlavne servis, príjem. Aj tým, že sme sa nakopli nejakými dobrými obranami a povyhrávali sme dlhé výmeny, tak sme sa už viezli na takej emočnej vlne. Už to potom vyzeralo veľmi dobre a súpera sme nepustili k výraznejšiemu odskoku. Aj keď sa pozrieme na mená v zostave Komárna, ja som veril tomu, že tento tím na víťazstvo. Máme na to, aby sme hrali o prvú polovicu tabuľky, ak nie o prvú štvorku. Sme mladí, ale máme kvalitných hráčov. Máme širokú základňu, aj mladších, ktorí vedia zaskočiť. Sami ste to videli, že keď sme vystriedali, nešlo to kvalitou dolu. Verím, že naši mladí hráči budú počas sezóny ešte naberať skúsenosti a môže to byť zaujímavé smerom do play-off."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Gratulujem domácim. Až na ten prvý set, ktorý sme vyhrali, Nitrania zabrali, hrali odvážnejšie a vychádzalo im to. My sme sa dostali pod tlak a nenašiel sa nikto, kto by nás z toho vytiahol. Proste sme si nepomohli a domáci zaslúžene zvíťazili. Po stredajšom pohárovom zápase sme urobili určité zmeny, ale trápime sa. Nie je to o súperovi, ale skôr o nás. My máme svoje starosti. Či sa mužstvo ešte potrebuje zladiť, "sadnúť"? Zjavne áno, lebo inak by sme mali podľa papierov vyhrávať, minimálne zopár zápasov, čo sme prehrali. Chýba nám určite zranený Kubš, ale to nie je výhovorka. Jednoducho, musíme zabrať aj bez neho. Je tam veľa nedostatkov, musíme jedine pracovať, nič iné nám nezostáva."

Fotogalériu si môžete pozrieť po kliknuté na nasledujúci príspevok:

https://www.vkspartak.sk/sk/galeria/vkp-bystrina-spu-nitra-vk-spartak-ujs-komarno-1