HORÚCE NOVINKY
Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!

V pohári sme nepostúpili!

Papierové očakávania ohľadom tohto stretnutia sa naplnili, bola to dráma až do konca. Nitra pricestovala s víťazstvom z prvého zápasu 3:2 a tajbrejk sa hral aj v Komárne. Zlatého setu sme sa však nedočkali, hostia vyhrali aj v Komárne a z postupu do semifinále Slovenského pohára sa tešil náš krajský rival.

Odvety štvrťfinále Slovenského pohára mužov 2019-20 - STREDA:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - VKP BYSTRINA SPU NITRA 2:3 (23, -20, 23, -22, -12) - prvý zápas 2:3, postúpila Nitra
Rozhodovali: Moravčík a Szász, 90 divákov.

Komárno: Kašper 5, Zaťko 3, Ogurčák 26, Tarabus 9, J. Petráš 17, Rak 11, libero Turis (Forró 0). Tréner: R. Pělucha.
Nitra: P. Porubský 4, Malina 10, Jendrejčák 12, Kostoláni 28, Marinič 2, Kyjanica 15, liberá Krajčo a Remenár (Gergely 4, Galandák 5, Barbas 0). Družstvo viedol: Ľ. Paška.


Už úvod duelu naznačil, že sa v stredu večer bude na čo pozerať. Ani jedno družstvo si nedokázalo spočiatku vytvoriť väčší náskok, aj preto bol stav 10:10, no potom začala mať mierne navrch Nitra. Tá sa ujala vedenia 17:14 a viedla aj 19:15, ale Komárno sa nevzdalo. Domáci znížili na 18:19, ale neskôr to bolo opäť 19:22 a s Komárnom to nevyzeralo dobre. Na podanie však prišiel František Ogurčák a excelentným spôsobom pri jeho podaní Komárno otočilo na 23:22 a euforicky zvládlo koncovku prvého setu.


V druhom dejstve hostia zachytili úvod, vyhrávali 4:0 a Robin Pělucha si bral oddychový čas. Komárno potom hralo so súperom opäť vyrovnanú partiu, no mierny náskok si Nitra udržiavala. Vyhrávala tak 12:9, Komárno sa priblížilo na 12:13, ale trojbodový náskok si hostia opäť získali a držali si ho až do záveru setu, kde svoje vedenie dokonca aj zveľadila. Pohárová dráma tak pokračovala.


V treťom sete sa únik Nitre už nepodaril, domáci sa poučili z predošlého setu, ale nenastal ani opačný scenár. Hral sa vyrovnaný volejbal, mužstvá sa striedali vo vedení, od stavu 10:9 však zaplo Komárno na vyššie obrátky a prejavilo sa to aj na skóre. Náskok si domáci udržiavali až do vyvrcholenia setu, kedy vyhrávali 20:17. Všetko prebiehalo podľa domácich predstáv, veď vyhrávali 24:20, no až za stavu 24:23 premenili svoj setbal, preto si Komárňania na chvíľku mohli vydýchnuť - stav 2:1 pre domácich.


Každý vedel, že ak by Komárno vyhralo štvrtý set, postúpilo by do semifinále. Nitra ale bola proti. Na začiatku setu viedla 5:2 a aj 12:9. Komárno ale veľkou bojovnosťou vyrovnalo na 12:12 a nikto v hale si netrúfol vypovedať výsledok setu ani zápasu. Dramatický priebeh setu pokračoval, Nitra síce neustále viedla, ale domáci boli stále na dosah. Rozhodujúci náskok štvrtého setu si hostia vypracovali pri stave 22:19, no Komárno ani to nezlomilo. Dokázali znížiť na 22:23 a stačil malý kúsok, aby bol stav setu opäť vyrovnaný... Nestalo sa tak, Nitra si set ustrážila a mohol sa začať tajbrejk.


V ňom to už bola lotéria, psychicky na tom však predsa len boli lepšie hostia, ktorí ušli hrobárovi z lopaty. Skrátený set sa vyznačoval vyrovnaným priebehom, veď ako inak, bolo to tak počas celého stretnutia. Stav bol 5:5, no na sieti Nitra zabrala a získala si vedenie 10:6, čo bolo z konečného hľadiska rozhodujúce. Poslednú iskierku nádeje Komárno vykresalo za stavu 11:13, no na rozbehnutých Nitranov to nestačilo. Hostia spod Zobora získali tajbrejk a keďže sa tešili v tajbrejku aj v prvom zápase, postúpili medzi štyri najlepšie družstvá v Slovenskom pohári.

Hlasy trénerov:


Robin Pělucha (tréner Komárna): "Dnes to bol opäť dramatický zápas do poslednej chvíle tak, ako to len my vieme. Boli tam svetlé, ale aj horšie chvíľky, no mrzí ma najmä štvrtý set, ktorý sme si sami pokazili vlastnou nekoncentrovanosťou. Urobili sme tak niekoľko hlúpych chýb. Tajbrejk je už vždy lotéria, klasika, hop alebo trop. Ten nám opäť nevyšiel. Máme čo naprávať, škoda tohto zápasu, pretože Slovenský pohár sme si chceli zahrať aj ďalej, nevyšlo to, teraz sa už musíme sústrediť na nasledujúce extraligové duely."


Ľubomír Paška (tréner Nitry): "Sme nesmierne radi, že sme postúpili do ďalšieho kola Slovenského pohára, po neúspešnom výsledku v Prešove je to pre nás taká náplasť pre všetkých hráčov. Samozrejme tešíme sa na ďalšie zápasy, máme dosť nabitý kalendár, ale verím, že budeme takto bojovať nielen na domácom, ale aj na súperových ihriskách. Taktiež dúfam, že takto budeme potvrdzovať svoju úlohu a postavenie v tabuľke."