HORÚCE NOVINKY
Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!V TV zápase sa tesne tešila Myjava!Zo Svidníka s bodom!Nad Trenčínom výhra 3:0!V sobotu na Trenčín, očakávame školy aj obce!U majstra v Prievidzi tesne...Poradili sme si so slovenskou dvadsiatkou!Na slovíčko... s Petrom "Citrón" Kašperom!Na slovíčko...s Ferim Ogurčákom!Letný tábor 2019!Kadétainkkal a döntőben!Cenu primátora dostal aj Ladislav Ferencz!Pělucha: Nie je vylúčené, že v Komárne zostanem aj dlhší časSkončili sme na skvelom 6.mieste!Šanca na 5.miesto stále žije!Budeme hrať o konečné 5.miesto!Prekonali sme seba samých, PODARILO SA!

V Prešove tesne, ale s prehrou!

Na posledné kolo Edymax extraligy mužov cestovali naši volejbalisti do Prešova, kde sme z troch setov v dvoch hrali s kvalitným súperom vyrovnanú partiu. Napokon sme však prehrali, ale hanbu sme určite nespravili.

Edymax extraliga mužov - základná časť - 18. kolo - sobota:

VK MIRAD PU PREŠOV - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:0 (16, 23, 23)
Zápas trval: 74 minút, rozhodovali: Porvazník a Höger, 285 divákov.

Prešov: Červeň 7, Jurko 6, Hudák 11, Mikovčík 9, Bodganovič 5, M. Sopko st. 11, liberá T. Lampart a Pavlinský (Rajduga 3, Timko 1, Faron 1, Velička 0, Gula 1). Tréner: E. Digaňa.
Komárno: Forró 3, Sládeček 2, Kubš 17, Hinduliak 10, Rehák 2, Rak 11, libero Pati-Nagy (Habán 1). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Tomáš Lampart (Prešov)

Úvod zápasu vyšiel domácim excelentne. Oddychové časy si hostia vypýtali už za stavu 5:0 i 10:1. Prešovčania svedomito útočili a na blokoch nedali šancu hráčom Komárna. Set zavŕšil prudkým útokom smečiar Michal Hudák na 25:16.

Aj po prvej prestávke pokračovali  domáci v efektívnej hre. Šancu dostali hráči z lavičky, ale po šnúre bodov hostí pri podaní Kubša z 23:14 na 23:19 a následne z 24:19 na 24:23, keď hrozila dramatizácia vývoja setu sa na ihrisko vrátila základná šestka. Naštartovaných hostí schladil úspešný smeč kapitána Martina Sopka st.

Vyrovnane pôsobilo až tretie dejstvo, v ktorom domáci od začiatku doťahovali manko. Do vedenia sa prvýkrát dostali za stavu 16:15. Hostia si dvíhali sebavedomie kvalitným servisom, ale dnes nemali nárok. Aj tretí set skončil najtesnejším rozdielom 25:23. Hráčom zápasu sa stal libero Tomáš Lampart. Martin Sopko st. a Michal Hudák pridali zhodne po 11 bodov. Na strane hostí sa blysol so 17-timi bodmi Matej Kubš. 

Erik Digaňa, tréner Prešova: "Dnešný zápas bol taký povinný. Ukázal mi opäť určité výpadky, ktoré mávame. Vyskúšali sme si nové alternatívy. Náš štart po prerušeniach v zápase nie je ideálny. Musíme na tom popracovať. Čakáme na vývoj v Myjave. Ja som šťastný z oboch alternatív.“

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Prišli sme samozrejme potvrdiť náš predchádzajúci výsledok z domu, ale bohužiaľ nastúpili sme do zápasu katastrofálne. V druhom sete to bolo lepšie, ale nezlepšili sme sa natoľko, aby sme dnes mali nárok. Takticky sme nedržali pokyny. Domáci hrali nebojácne, tak, ako proti Prievidzi v pohári. Gratulujem im k víťazstvu."