HORÚCE NOVINKY
Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!

V TV zápase to bola päťsetová dráma!

V historicky prvom volejbalovom zápase, ktorý bol na obrazovkách RTVS v priamom prenose z Komárna, sa streli domáci volejbalisti s nezdolaným lídrom z Myjavy a po veľkej dráme zvíťazili hostia 3:2.

Edymax extraliga mužov - základná časť - 5. kolo - streda:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - TJ SPARTAK MYJAVA 2:3 (-26, 15, -26, 19, -9)
Rozhodovali: Schimpl a Juráček, 400 divákov

Komárno: Ogurčák 25, Tarabus 10, J. Petráš 11, Rak 10, Kašper 10, Zaťko 4, libero Turis (Jalovecký 0, Százvai 1, Slezák 2). Tréner: R. Pělucha.
Myjava: Pollák 3, Valo 2, Watzka 13, Michal Zeman 16, Konc 25, Pokopec 13, libero Ochodnický (Viskup 1, Pavličko 0, Šíma 0, Ševcech 0, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.

MVP: Matúš Konc (Myjava)

Robin Pělucha, tréner Komárna: "V prvom rade gratulujem hosťom, hral sa pekný volejbal. Rozhodlo to, že aj keď sme v prvom a treťom sete mali viacbodový náskok, nedotiahli sme to. Neboli sme v tých pasážach koncentrovaní a spravili sme chyby."

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Dnes sme sa nevzdávali, od chalanov tam bola veľká bojovnosť. Mali sme pasáže, keď nám jeden či dvaja hráči trochu 'vypadli', ale zakaždým sme sa do toho vrátili a tajbrejk sme zvládli so srdcom, bol to absolútne kolektívny výkon. Som rád, že mám takýto tím, je radosť s hráčmi pracovať na tréningoch. Výkon možno dnes nebol ideálny, ale vybojovali sme si víťazstvo."

Piate kolo mužskej volejbalovej Edymax extraligy malo v stredu na programe dve stretnutia. V úvodnom televíznom priamom prenose sezóny na Dvojke RTVS si líder tabuľky VO TJ Spartak Myjava poradil po veľkej bitke 3:2 s domácim VK Spartak UJS Komárno a aj po piatom vystúpení je bez prehry, čo je najlepší štart "kopaničiarov" do súťaže v histórii. Bez prehry sú naďalej aj hráči VK KDS-Šport Košice, vo vloženom zápase doma zvíťazili jednoznačne v troch setoch nad tímom juniorov do 20 rokov (RD SVK 2001).

V Komárne pred slušnou návštevou a televíznymi kamerami najskôr ocenili rekordéra v počte reprezentačných štartov (243) Juraja Zaťka. Do zápasu lepšie vstúpili hostia, udržiavali si mierny náskok, ale neskôr opraty prevzali domáci a pred koncovkou viedli 22:18. Hostia dokázali vyrovnať (22:22), ale prvé dva setbaly patrili domácim. Tí ich nevyužili, naopak, Myjavčania si s druhou príležitosťou poradili (28:26) a ujali sa vedenia. V polovici druhej časti Komárno odskočilo a triumfovalo jednoznačne (25:15). Domáci lepšie odštartovali aj tretí set, v závere viedli 20:17, ale Myjava opäť zabrala, otočila na 23:21 a v dramatickom finiši premenila piaty setbal (28:26). Komárno vo štvrtom sete opäť muselo doťahovať, ale úlohu napriek počiatočnému manku zvládlo (25:19) a išlo sa do tajbrejku. V ňom Myjavčania v úvode dali dve esá, náskok zveľadili a z rúk ho už nepustili; napokon zvíťazili 15:9.

Myjavčania vyhrali v Komárne prvýkrát od 31. januára 2016. Dvadsiatimi piatimi bodmi k tomu pomohol najužitočnejší hráč stretnutia (MVP), univerzál Matúš Konc. Rovnako 25 bodov získal na opačnej strane kapitán František Ogurčák, skúsený smečiar sa blysol piatimi esami. Na bloku sa darilo domácemu Jánovi Tarabusovi (6), štyri esá aj štyri bloky zas dosiahol hosťujúci Michal Zeman.

Zdroj: SVF.sk

Foto: Anton Vanya