HORÚCE NOVINKY
Do play-off ideme z tretieho miesta!V nedeľu hráme o 3.miesto!Vyhrali sme v Prievidzi!U majstra a v telke!Líder z Košíc zdolaný!V sobotu príde líder z Košíc!Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!

Veľký obrat v Komárne, radovali sa domáci!

Ani netradičný začiatok o 13.30 hodine neodradil fanúšikov, aby sa prišli pozrieť na duel s popredným tímom tabuľky a veru nikto z nich neľutoval! Komárno vo veľmi kvalitnom zápase prehrávalo už 0:2 na sety a Svidník mal štyri mečbaly, avšak domáci predviedli nevídaný obrat a napokon sa tešili z veľkého víťazstva 3:2 na sety!

Edymax extraliga mužov, 12. kolo - SOBOTA:

VK SPARTAK UJS KOMÁRNO - TJ SLÁVIA SVIDNÍK 3:2 (-23, -23, 32, 21, 13)
Rozhodovali: Kováč a Vaško, 70 divákov.

Komárno: Ogurčák, Kašper, J. Petráš, Rak, Tarabus, Zaťko, libero Turis (Százvai, Jalovecký, Slezák). Tréner: R. Pělucha.
Svidník: J. Hriňák, Tatarenko, Matušovský, Pietrzak, Fedorenko, Šellong, libero S. Paňko (R. Vitko, Kandráč). Tréner: P. Tholt.

Duel sa začal netradične už o 13.30 a lepšie doň vstúpili hostia. Východniari získali prvé dva sety (oba v pomere 25:23) a položili základ tomu, aby vyhrali štvrtý extraligový zápas v rade. V koncovke tretieho setu však zverenci Robina Pěluchu odvrátili štyri mečbaly (23:24, 24:25, 26:27 a 27:28), set vyhrali 34:32 a napokon otočili celý duel. Komárno zaznamenalo šieste víťazstvo v sezóne, na konte má 20 bodov a bilanciu 6-6. Tím z juhu Slovenska uspel v tajbrejku prvýkrát v sezóne, predtým v troch prípadoch ťahali za kratší koniec.

Päť setov bojovali proti sebe Komárno so Svidníkom aj v 3. kole na východe Slovenska. Hostia vtedy tiež vyrovnali z 0:2 na 2:2, ale Svidník obrat na rozdiel od dneška nedovolil a vyhral 3:2. Zverenci Petra Tholta majú na konte 24 bodov a bilanciu 8-3.

MVP: František Ogurčák (Komárno)

To, čo predvádzali oba kolektívy v komárňanskej športovej hale v netradičnom hracom čase, diváci už dávno nevideli. Hral sa obojstranne kvalitný volejbal už od prvej lopty. Ako prví sa v prvom sete dostali do malého trháku hostia, ktorí sa ujali vedenia 7:4 a mierny náskok si udržiavali až do stavu 16:12. S blížiacim sa záverom setu sa domáci volejbalisti stále viac približovali k súperovi, zo 16:20 znížili na 20:21, ale za stavu 23:23 to bol Svidník, ktorý zvládol drámu.

Podobný priebeh pokračoval aj v druhom sete, avšak tentoraz Komárno získalo exkluzívne vedenie 5:0. Hostia sa však včas spamätali a vyrovnali na 8:8. Neskôr sa dokonca dostali do vedenia 12:11, ale Komárno opäť otočilo na 14:12. Za stavu 21:18 pre Komárno sa zdalo, že domáci si ustrážia koncovku setu, ale súper bol proti. Aj zo stavu 23:21 dokázal Svidník vyrovnať na 23:23 a dokonca aj otočiť po identickom skóre sa ujať po druhom sete vedenia 2:0.

Aj v treťom sete Komárno vyhrávalo 4:0 a 7:2, no potom sa k slovu dostali hostia, ktorí ovládli strednú fázu setu. Dostali sa znovu do vedenia 14:13 a i naďalej to bol kvalitný boj o každú loptu. Komárno získalo vedenie na svoju stranu a za stavu 23:21 malo súpera "na lopate". Neoblomní Svidníčania ale neskladali zbrane a dostali sa aj k prvému mečbalu. Tento zápas sa však ale ešte nemal skončiť a v knihe osudu mal napísané ďalšie strhujúce kapitoly. Kým hostia nevyužili až štyri mečbaly, Komárňania po dlhočiznom sete ho získali a postavil ich tento moment na nohy.

Krátke vedenie Svidníka vo štvrtom sete 3:1 domáci rýchlo zmazali a otočili na 9:7 a začali diktovať tempo v stretnutí. Hostia síce ešte vyrovnali na 13:13, zverenci Robina Pěluchu získali rozhodujúce vedenie 16:13, pretože sa manko už na rozdiel od predchádzajúcich setov nepodarilo súperovi zmazať . Hostia upravili ešte na 21:20 v prospech domácich, ale Komárno si už tajbrejk nenechalo vziať a vyrovnalo na 2:2.

Komárno v skrátenej hre získalo vedenie 6:3 a viedlo aj 8:4, no čo by to bol za zápas, keby ešte ani v tejto fáze neprišla dráma. Po miernom vedení na domácej strane sa chopili svojej šance hostia a znížili na 11:12 z ich pohľadu a aj vyrovnali na 12:12. V závere to bolo skutočne do veľkej miery aj o šťastí a tentoraz sa konečne prvýkrát v sezóne priklonilo na komárňanskú stranu, avšak odvážnemu aj šťastie praje a počas tohto sobotného skorého popoludnia to platilo. Krásny zápas s kvalitným korením v podobe vysokej úrovne stretnutia a všetko, čo si volejbalový divák mohol priať.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Z našej strany to bol opäť bojovný výkon až do poslednej lopty. Spravili sme síce počas duelu aj niekoľko chýb, či už to boli taktické alebo technické, avšak konečne sme vyhrali vytúžený tajbrejk. Dúfam, že sa budeme postupne zlepšovať a zveľaďovať náš výkon."

Peter Tholt, tréner Svidníka: "V tomto zápase rozhodovali koncovky setov. V treťom sete sme nevyužili mečbaly a v piatom sete sme bojovnosťou zvrátili nepriaznivý stav 4:8, mali sme možno sť dostať sa aj do vedenia. Žiaľ, dnes to nevyšlo."