HORÚCE NOVINKY
Ďalší tajbrejk a tesná prehra vo Svidníku!Po tajbrejku sa radovala Prievidza!Martin Turis: "Každý chce byť prvý!"Po dvoch mesiacoch prvá prehra!Sme v prvej štvorke!Zo Zvolena ideme domov s plným počtom bodov!Šťastný Nový Rok 2020!Nad Nitrou sme vyhrali 3:0!Z Myjavy veľké víťazstvo!Balázs Forró: "Spolu sme silnejší!"Po senzačnom obrate sme vyhrali nad Svidníkom!Pohár pre nás končí!Pohárová streda proti Nitre!V Trenčíne sme vyhrali poľahky 3:0!Majster z Prievidze padol v Komárne!Prešov uchmatol v Komárne všetky body!Z Košíc si vezieme bod!Juro Rak: "Spokojný by som bol s medailou!"Zvolen sme dali na 3:0!V Nitre sme nepochodili!Tesná pohárová prehra v Nitre! Juraj Zaťko: Rád by som si zahral o medaily!Dnes v Nitre o Slovenský pohár!

Vo Zvolene sme nestratili ani set!

Zvolenčanom sme vrátili "požičané", po nešťastnej domácej prehre s týmto súperom sme Zvolenu vrátili prehru aj s úrokmi a napokon sme sa spod Pustého hradu vrátili domov z víťazstvom, keď sme nestratili ani set!

Edymax extraliga mužov - nadstavbová časť - 5. kolo - sobota:

SKUPINA O 5. - 10. MIESTO

MVK ZVOLEN - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 0:3 (-17, -13, -18)
Zápas trval: 67 minút, rozhodovali: Malík a Mil. Smolko, 80 divákov.

Zvolen: Orolín 2, Podstupka 2, Kučera 9, Šimko 8, Kliment 4, Kamenský 4, libero Hraňo (Vrtielka 0, Vaško 1, Sekereš 0). Tréner: M. Vaško.
Komárno: Pělucha 5, Sládeček 4, Kubš 9, Hinduliak 9, Rehák 10, Rak 7, liberá Habán a Pati-Nagy (Nagy 0, Forró 3, Slezák 0). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Matej Kubš (Komárno)

 

Už od úvodného podania bolo stretnutie i pre diváka akési „nezáživné“. Prílišná opatrnosť mužstvám nesedela a nepresnosti  sa kopili na oboch stranách. Domáci držali krok s favoritom až do stavu 13/13, no potom vyburcoval  hostí i svojim výkonom hrajúci tréner Pělucha  a po niekoľkých technických a herných chybách Zvolenčanov na podaní i v koncovke šli hostia do vedenia. Po ese Raka a smečoch Hinduliaka  premenil druhý setbal Rehák. 0:1.

V druhom  sete začali Zvolenčania nevýrazne, hostia výborne podávali a blokovali, vytvorili si až desať bodový náskok a dokázali ho s prehľadom udržať. Domáci skúšali zastaviť útoky „spartakovcov“, no Kubš bol na sieti neudržateľný a Forró zatlačil podaním a MVK uhrali iba 13 bodov. 0:2.

V tretí set bol setom chýb, domáci volejbalisti ich vyprodukovali dosť na to, aby súperovi uľahčili pohodlné vedenie až o deväť bodov.   No domáci znižovali i vďaka smečom a blokom Kučeru, Šimka. No potom prišli chyby na  podaní tých istých hráčov a volejbalisti  MVK Zvolen síce odvrátili dva mečbaly, no Šimko chybou na podaní zakončil rozpačité vystúpenie MVK  a premenil tretí mečbal hostí. 0:3.


Martin Vaško, tréner Zvolena: "Hostia nás dnes nepustili vôbec k ničomu. Predviedli naozaj výborný výkon vo všetkých herných činnostiach. My sme sa, bohužial, rozsypali ako domček z kariet." 

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Dnes to bol z našej strany dobrý, koncentrovaný výkon o čom svedčí aj výsledok. Zvolenčania hrali trochu horšie ako u nás doma, čo sme využili. Teší ma, že naša forma trochu pred play off graduje, tak snáď to vyjde aj v ďalších zápasoch."